Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Unemployment drops in three-quarters of US states
http://finance.yahoo.com/news/unemployment-drops-three-quarters-us-153634818.html?l=1

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

ej, ej… di ćeš ti s tim fundamentalno dobrim, dosadnim vijestima dok se čekaju rezultati merkeličine pedikure i sarkozyevog ručka sa svekrvom.

NOVEMBER 22, 2011, 2:33 P.M. ET
UPDATE: IMF Approves New Credit Line That Could Be Used In Europe
http://online.wsj.com/article/BT-CO-20111122-713458.html?mod=rss_Bonds

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala
Sada kad je poznat ishod sa samita EU čelnika, i kad je Evropa kao takva sa monetarnim sustavom kvazi spašena možemo odahnut i krenut u nove radne pobjede, slažete li se samnom!?

Kako li je samo DAX – CAC I ostali indexi prepoznali prije dva tjednA spas pa se odljepili od dna preko 20 %, a Crobi skoro 2 %!

ps Mišljenja sam, da će ovaj balon puknuti u narednih 6 mjeseci, dakle osobno mišljenje!

Nije ni čudo, kad naša VLADA gotovo pada i pod blokadom USKOKA….nemože se bolje ni CROBI ponašat

Ljetos sam pisao da će Sanader i imati itekakva utjecaj na burzu pa me jedan kolega neljubazno demantirao, ovo se sve gospodo događa zbog tog zaitvorenika!

Prije izbora burze su znale gotovo eksplodirati, a danas!!!!

ps I sad sam se be moram demantirat, pa crobi je u debelom plusu, još uvijek…

[lol]

Malo sam zavirio u arhivu iz 10 – og mjeseca!
Kako se stvari promjene u mjesec dana, a što li će bit tek tamo u veljači 2012. godine!!!!

[huh]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Eto stigla kriza do središta, Nijemci imaju problema s prodajom obveznica, nisu uspjeli prodati paket od 6b. Krasno, što će sad reći Merkelica, polako , "za dug nema brzog rješenja", kao što je govorila za Italiju i Grčku. Polako, samo što u međuvremenu treba vraćati dospjele milijarde koje stižu na naplatu, a zahtjevane kamate sve veće i veće, a kupaca sve manje i manje, dok prodavača obveznica sve više i više…

rovadC, 23.11.2011. u 12:45
German bond sale fails to attract buyers

Vaš link


Eto stigla kriza do središta, Nijemci imaju problema s prodajom obveznica, nisu uspjeli prodati paket od 6b. Krasno, što će sad reći Merkelica, polako , "za dug nema brzog rješenja", kao što je govorila za Italiju i Grčku. Polako, samo što u međuvremenu treba vraćati dospjele milijarde koje stižu na naplatu, a zahtjevane kamate sve veće i veće, a kupaca sve manje i manje, dok prodavača obveznica sve više i više…

marcipan, 23.11.2011. u 12:48
German bond sale fails to attract buyers

Vaš link
[/quote]

a gdi mi je domagoj?…on je bio oduševljen s tom pričom o prodaji euroobveznica…. [lol]

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Molim da mi netko napiše link gdje mogu pratiti donekle stanje burze usa i eu hvala!

yahoo finanace

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/161181/Americke-banke-pripremaju-se-za-slom-eurozone.html

http://www.business.hr/ekonomija/credit-suisse-euro-na-aparatima-broji-posljednje-dane

[angry]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://hu-benedikt.hr/vijesti/2-unutarnja/374-amerikanci-masovno-povlae-novac-iz-velikih-banaka.html

http://www.index.hr/vijesti/clanak/strah-od-bankrota-europljani-masovno-povlace-novac-iz-banaka/584493.aspx

Ma odlično je u EU i svijetu!
Nemre bolje.
Neka ovo još malo novinari nabriju pa da vidiš stampedo i sranja kakvih svijet još nije vidio.

A vi budite pozitivci i dalje!

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Ovo je već frka;

1. http://www.seebiz.eu/slab-odaziv-ulagaca-na-aukciju-njemackih-drzavnih-obveznica/ar-18761/

2. http://www.jutarnji.hr/americki-proturaketni-stit-u-europi–dmitrij-medvedev-zaprijetio-razmjestanjem-raketa-ako-sad-ne-objasni-svoje-namjere-oko-stita/989199/

Šta je svijet podviljao ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Lynx, 23.11.2011. u 14:59
German bond sale fails to attract buyers

Vaš link
[/quote]
Ako im ovo nije dosta, onda ne znam kako bolje tim političkim mudracima objasniti konačno da: države nisu te koje bi smjele imati dug, da one nisu entiteti koji si smiju priušitit deficite, da one nisu entiteti koji uopće trebaju u odnosu na gospodarstvo imati velike "financije". Države bi trebale imati samo simbolične razine duga u okviru vrlo skromnih proraučuna.

Minimalna dražva je ideal kojega bi konačno nakon svih ovih stvari ljudi trebali u potpunosti shvatiti, dakle prihvatiti ideju da država treba drastično smanjiti svoju ulogu u gospodarstvo, dakle i svoj "udio u GDP-u", dakle kao bez deficita entitet i uopće duga u ukupnom dugu na potpuno zanemarive iznose.

Oni koji se trebaju zaduživati su oni koji time financiraju investicije (dakle kompanije), oni koji trebaju imati štednju pa kreditirati te koji se zadužuju za investicije su građani, a oni koji ne terbaju imati niti štednju niti dug, su države.

Ako ovo nije dosta da se potakne razmišljanje u ovom smijeru, onda stvarno ne znam što im više treba.

Države "ne smiju" bankrotirati, to znači da ne smiju imati dug jer vidimo da je dug uvijek rizik, a kada imamo nečega i najmanju zamislivu vjerojatnost, matematika kaže da će se to jednom dogoditi, pa ako se "ne smije" dogoditi onda je jedino rješenje potpuno eleminirati taj rizik.

Dakle države ne smiju imati dug, između ostalog i zato što ne smiju bankrotirati (i devalvacija kojom bi se riješile duga je bankrot, samo u drugom obliku, ne može se bankrot čarobnim štapićem ukinuti, on kada se dogodi, konačan je). A privatne kompanije neka bankrotiravaju, kad god smisle, one preuzimaju taj rizik, državu nitko nije ovlastio da smije preuzimati takav rizik.

Normalna država bi zaista nastojala imati dug 0, tj. i ono malo (ili malo više) što želi izdati radi uspotavljanja tržišnih kamatnih stopa, činila bi tako da na drugoj strani ima jednaku količinu "štednje" tj. da je neto dug javnih financija uvijek na točno 0 bez obzira koliko u apsolutnom iznosu ga moralo biti (kako bi se na dovoljnoj likvidnosti upostavile stvarne tržišne kamatne stope).

Kada budemo imali države koje su manje od 20 % u GDP-u, koje imaju 0 neto duga (unatoč zdravom/likvidnom tržištu državnih obveznica koje su tu iz formalnih razloga a ne radi stvarnog duga), koje su ustrojene tako da se ovih "do 20 %" plasira na nužne funkcije države od kojih svi imaju jednake koristi (dakle bez ikakve vrste "transfera", nema da jedan plati porez a drugi dobiva nešto, nego koliko platiš poreza u prosjeku toliko dobiješ i nazad kroz "opće funkcije države"), tada ćemo imati države koje ćemo moći zvati "normalnima", koje će biti "sigurne" kao što države i trebaju (stvarno neće moći bankrotirati u niti kojem obliku, stvarno će njihov dug biti risk-free i te kamatne stope imati stvarno značenje), a unutar kojih će se baš zbog toga "ne smetanja" države (ne sudjelovanja u gospodarstvu niti na koji način pogotovo ne transferima/subvencijama) gospodarstva razvijati zdravo, održivo, uspješno, na korist životnog standarda njihovih građana i sve ljepšu budućnost.

kolega lynx jesmo li konačno na putu za dolazak na put koji vodi prema autocesti izlaska iz krize [smiley]

IMF says Germany drops Gold reserves for the first time since December 2010; reserves now stand at 109.19 mln oz


kolega lynx jesmo li konačno na putu za dolazak na put koji vodi prema autocesti izlaska iz krize [smiley]

Ne razumijem tvoje pitanje. Tko smo mi i koja kriza i što to misliš pod "izlazak"?
Već sam sto puta objasnio kako vidim USA, kako EU, kako RH. Također sam iznio i svoja investicijska stajališta, o tome što znači (ne)efikasnost tržišta, gdje se čini kako vjerojatnim naći na kakve prilike, gdje i u čega ja ulažem i zašto.

Ne znam što od toga sada želiš da ti još po 101. puta ponavljam? Nema ja vremena neprestano se ponavljati. Čitaj malo stare postove ako želiš odgovore na pitanja.

Blago onima koji su iz recesije odavno izašli i može se reći da su i iz "krize" (osim ako dugotrajno krhki oporavak ne nazivate krizom također), a onima koji nisu tako davno i koje tresu razne krize i dalje u svakom smislu te riječi, e njima se ima svašta i zamjeriti (jer su sami krivi za većinu toga) kao što ja to s vremena na vrijeme ih tu i izgrdim.

Ako želiš da nekog konkretnog grdim, navedi tko je to to a ne tako u šiframa, pa ću to učiniti ako stignem (ukoliko se slažem s tobom da je to taj kojemu se ima što zamjeriti).

Npr. raspoložen sam za "grditi" EU politiku (o tome sam i u prethodnim postovima, možda da se ne ponavljam tako brzo opet?), a pogoooootvo imam što za izgrditi ih temeljito ovdje u RH praktički sve koji su politici imalo blizu. Kod nas još nitko nije niti na tragu izlaska iz "dubioza", nazovimo ih tako jer je najprikladnije, može se to reći i "kriza", tako da nama i taj naš otprilike nedavno očito doživljeni tehnički izlazak iz recesije ne pomaže puno, može se našu RH (o kojoj rijetko ovdje govorim, pa ovo vam je tema o svjetu, o RH na onoj temi "kako prebroditi krizu…") itekako još i još za dugo nazivati "kriznom". Mi smo bili u krizi i prije ove recesije i sad nakon nje, kriza je ovdje kronično stanje, radi se o krizi mentaliteta, krizi "države" (kao načina na koji je ustrojena/birokracija itd.), krizi prava, krizi morala itd. To se neće tek tako lako riješiti jer vidite da nitko od akutalnih političih stranaka nije ni blizu traga, vidimo kakve se gluposti svaki dan pričaju, oni bi samo neke državne intervencionizme, razne populističke fore koje nazivaju "socijalnim politikama" i slične stvari koje krizu za sada samo mogu produbiti a još nisu put ka izlasku.

Međutim, ja sam još mlad, stignem odseliti u USA, Švicarsku ili sličnu normalniju državu. Nadam se da će i vama koji ostanete jednom država biti normalna.

Do toda, gdje god završili svi mi, koje države ponosni državljani budemo, dok smo ovdje i na ovom forumu koji je prije svega okrenut pojmu "investiranja", budemo barem time zadovoljni da je barem po toj jednoj stvari naša RH trenutno "najoportunija" od onoga što možemo na neki laki način vidjeti.

Danas obzirom na valuacije teško možemo naći na zapadu na razvijenijim tržištima kapitala bolje prilike nego li su neke na ZSE a koje je racionalnim investiranjem lagano uočiti.

Istina da je Švicarska normalnlija država, da je USA normalnija država i prepuna nevjeojatnih kompanija da ti pamet stane gledajući što su i što mogu, kakva im je budućnost, ali oni su prilično efikasnije cijenjeno tržište, i tamo je teško unatoč tome naći takve prilike kao investitor kakve možete ovdje.

Ne samo što su u ova neizvjesna vremena dionice stjecaje oklonosti daleko najatraktvnija klasa, mi možemo biti sretni, zaista više sreće nego pameti, da i u toj klasi baš u našoj državi, bez da idemo van tažiti: imamo neke od najboljih mogućih prilika! (dostupnih nama malim ulagaćima, ograničenih analitičkih sposobnosti, koji gledamo iskoristiti one očite velike diskprenacije cijena prema vrijednostima uzrokavne neefikasnošću)

New Report

Close