Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nemojte misliti da je sve gotovo na svjetskom tržištu.
Ovakav rast američkih indeksa je samo rally nakon dužeg pada. Morao je doći a također će i proći.
Možda zeleni tjedan dva a onda poslije polovice 8-og opet dolje.

[bye] [bye] [cry]



short brate, divergencija na RSI …

Je, tak sam neki dan skoro odnio gace na stapu dok sam iso pisat. [lol]
[/quote]

a jesan li ja tebi lipo reka neki dan da shortas … i ?

što kaže demo?

I love the Smell of Profits in the Morning


28.04.2008. – 05.08.2008.

Eurosuper 95 8,81Kn – 9.04Kn
Super 95 8,56Kn – 8.80Kn
Super plus 98 8,89Kn – 9.13Kn
Eurodizel 8,97Kn – 9.46Kn
Dizel 8,80Kn – 9.31Kn

Evo pronašao sam na internetu cijenu goriva 28.04. i 05.08.2008. kada je barel koštao oko 120 dolara. Iz prikazanog je vidljivo kako nas INA i država potkradaju. Kada raste, raste puno brže, kada pada tada se očito baš i ne prati trend pada.

čisto za tvoju info: INA kupuje naftu na londonskom tržištu, a ne na newyorskom … dakle ako uspoređuješ cijenu goriva na ininim crpkama onda to radiš s naftom tipa Brent … koja danas iznosi 113.43$, dočim je Crude WTI (ona o kojoj svi govore) 115.10$.

I love the Smell of Profits in the Morning

uf al se crveni …

http://www.bloomberg.com/markets/commodities/cfutures.html

no veliko je pitanje što će se događati u Gruziji i hoće li to podići cijenu nafte … ako se Rusi umješaju bit će belaja …

I love the Smell of Profits in the Morning


uf al se crveni …

http://www.bloomberg.com/markets/commodities/cfutures.html

no veliko je pitanje što će se događati u Gruziji i hoće li to podići cijenu nafte … ako se Rusi umješaju bit će belaja …

Rusi su se umiješali

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


uf al se crveni …

http://www.bloomberg.com/markets/commodities/cfutures.html

no veliko je pitanje što će se događati u Gruziji i hoće li to podići cijenu nafte … ako se Rusi umješaju bit će belaja …

Ruslanderi su vec unutra, i to dugo!
sukob ti je reda velicine 2000 vojnika (gruzijskih), dakle nikakav, sve gotovo za dva tri dana!
nema nafti spasa [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

kako kaže moj izvor a kako se i potvrdilo ovih dana koji nikada ne griješi ponedjeljak bi mogao biti dosta sličan petku dok bi u utorak Ameri isto završilu u plusu ali ne velikom.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

mogli bi počet s tjednom kladionicom!

1 rast
0 stagnacija
2 pad

[lol]



Nemojte misliti da je sve gotovo na svjetskom tržištu.
Ovakav rast američkih indeksa je samo rally nakon dužeg pada. Morao je doći a također će i proći.
Možda zeleni tjedan dva a onda poslije polovice 8-og opet dolje.

Šta kriza već nije gotova???? [undecid]
Drukeri poput MIG-a i ostalih navlače male u kupnju, a market nam stoji.
Koja korist. Nadam se da će ti mali znati izaći u jesen kad ponovno rokne.
Priča sa naftom, američkom gospodarskom krizom krizom nije gotova.
Situacija je gora nego što se navodi.
[/quote]

postovani kolega Baron

ja ne dajem savjete ni za kupnju ni za prodaju, osim svojim frendovima, kao i oni meni.
ja samo pisem iz drugog kuta gledanja i osobno smatram da situacija nije tako crna, pogotovu ne za nas u Hrvatskoj.uostalom, pogledajte izvjesca na ZSE, to je jednio relevantno, sve ostalo su price.[smiley]

meni je zao, ako vi ne poznajete drugog nacina pisanja osim drukanja u bilo kojem smjeru, ovisno jeste li prodali, ili kupili.sjecam se da ste isto ovako davili kad ste bili unutra, samo vam je prica bila dijametralno suprotna.
ja sam dosad puno puta izlazio i ulazio u dionice, sto se iz mog pisanja nikad nije moglo vidjeti, jer optimizam odgovara mojim pogledima na svijet.[wink]

meni je zao sto ste prema vlastitom priznanju izgubili 75% svog kapitala, rekao sam vam da koristite preveliku financijsku polugu.razumijem da vi nastojite sa 25% ostatka koje, otkako ste prodali na 3200crobex, ljubomorno cuvate u cashu, pokriti sve, ali necete zaraditi ako u nekom trenutku ne kupite.trenutak prepustam vama.
osobno smatram da dionice nece pasti tako nisko da bi tih 25%ostatka i onih 75% gubitka bili ekvivalent.[undecid]

sto se nafte tice, ona neumitno pada, meni je jako zao sto nista od vaseg biznisa sa naftom, jer ste mislili da ste ju nasli kanticama i lopaticama i igri u pijesku.
probajte se posvetiti samoj igri, bez primisli na profit, jer to je i primjereno vasm uzrastu.probali ste, vidjeli ne ide (75% je ipak dosta za ovakvu krizu) cemu forsirati, pricekajte da sazrijete i odrastete.
[kiss] [smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Šta kriza već nije gotova???? [undecid]
Drukeri poput MIG-a i ostalih navlače male u kupnju, a market nam stoji.
Koja korist. Nadam se da će ti mali znati izaći u jesen kad ponovno rokne.
Priča sa naftom, američkom gospodarskom krizom krizom nije gotova.
Situacija je gora nego što se navodi.

Najgore je ipak prošlo. Kako to mi možemo zaključiti?
Pa na temelju informacija koje su nam dostupne.
Ako Blackstone kupuje posrnule hipotekarne banke je li to jasan znak da je najgore iza nas?
Ako John Paulson utemeljuje Fond koji će investirati u hipotekarne banke, osiguravatelje i ostale financijske institiucije pogođene hipotekarnom krizom pitanje je da li je to jasan znak da je najgore iza nas?
Ja mislim da jest.

meni je zao sto ste prema vlastitom priznanju izgubili 75% svog kapitala, rekao sam vam da koristite preveliku financijsku polugu.razumijem da vi nastojite sa 25% ostatka koje, otkako ste prodali na 3200crobex, ljubomorno cuvate u cashu, pokriti sve,

Tuga, čemer i jad. Nema Boga da se pokrije. Dionice postaju sve skuplje i skuplje… Proći će godine, a vjerojatno i cijelo desetljeće da utrostrući sadašnji kapital da dođe na nulu. A di je tek eventualna zarada [shocked]?

Nije sve za svakoga. bolje mu je da se bavi nećim drugim. Zaista, za njegovo dobro…

I'LL BE BACK

Financial’s D’Arcy Says Oil Is `Overvalued [bye]

Da je mene pitao, ja bih mu to rekao još prije mjesec i pol dana [bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Furiozan završetak tjedna na Wall Streetu Piše: NT
Snažan rast dioničkih indeksa na Wall Streetu u petak u potpunosti je nadoknadio izgubljeno u kratkoj korekciji dan prije, uz odlične rezultate vodećih dionica.

Dow Jones skočio je 302 boda ili 2,65%, na 11.734 bodova, S&P 500 porastao je 30 bodova ili 2,39%, na1.296 bodova, a Nasdaq je zaradio 58 bodova ili 2,48%, stigavpi na 2.414 bodova.

Skok vrijednosti dolara i pad cijene barela sirove nafte za 5 dolara osnažili su povjerenje ulagača, što je dovelo do sjajnog završetka trgovinskog tjedna na Wall Streetu. Barel američke nafte spustio se na 115 dolara, nakon što su popustile napetosti oko turskog kanala opskrbe i dolar se digao na najvišu razinu u zadnjih pet mjeseci.

Najbolje su prošle tvrtke koje se bave transportom, zbog bitno svjetlije perspektive u jesen, pa je Dow Jones sektora transporta skočio preko 4%, zbog rasta dionica cestovnih, željezničkih i avio prijevoznika.

No, rast se nije ograničio tako usto, već je poraslo svih 30 dionica koje čine Dow Jones, uključujući i McDonalds, koji je objavio rast prodaje u svojim franšizama širom svijeta od 8%, a skočili su i Boeing, Citigroup, DuPont i Home Depot. Rast drugog najvećeg maloprodajnog lanca potakao je i kupovinu dionica manjih konkurenata, pa su porasli i Lowe’s i Best Buy.

Optimizam nije mogao smanjiti niti izuzetno loš izvještaj o poslovanju Fannie Mae, koji je bitno gori od očekivanja analitičara, pa je pad dionice od 9% ostao usamljen, jer su ostali bankari zajahali val rasta temeljen na novom tečaju dolara, pa je dionica Merrill Lyncha skočila 3%, a Citigroupa 5%.

Ovakav sjajan rezultat Wall Streeta uspio je izvući i europske burzovne indekse iz minusa u koji su potonuli tijekom jutarnjeg trgovanja, pa je FTSE 100 dan završio plusom od 0,21%, stigavši na 5.489 bodova, DAX se digao za 0,28%, na 6.561 bodova, a pariški CAC 40 zaradio je 0,77%, dostigavši razinu od 4.491 bodova.

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

kako ce rat u gruziji utjecati na cijenu nafte vidjet cemo u ponedjeljak

Najgore je ipak prošlo. Kako to mi možemo zaključiti?
Pa na temelju informacija koje su nam dostupne.
Ako Blackstone kupuje posrnule hipotekarne banke je li to jasan znak da je najgore iza nas?
Ako John Paulson utemeljuje Fond koji će investirati u hipotekarne banke, osiguravatelje i ostale financijske institiucije pogođene hipotekarnom krizom pitanje je da li je to jasan znak da je najgore iza nas?
Ja mislim da jest.

Najgore tek slijedi.

Što se tiče Paulsona:

"Paulson plans to open a hedge fund by December or early in 2009 that will provide capital to the world’s biggest banks.
We’re trying to see the right entrance point,” he said at the Monaco conference.
If you invest too early, you lose money"

Što s tiče Blackstone-ovog kupovanja kao znaka da je najgore iza nas:

Kad je Morgan Stanley banka zapala u probleme krajem 2007. uletili su Kinezi i kupili 10% udjela u firmi.Tad je cijena dionice bila 72$ a sad je 45$.
Kadje Washington Mutual zapao u probleme uletila je ekipa i kupila dionica u vrijednosti 7 milijardi dolara.Tad je cijena dionice bila 40$ a sad je 4 i pol dolara.
Kad je Citigroup zapao u probleme prodali su 7 i pol milijardi dolara dionica fondu iz Abu Dhabija.
Tad je cijena dionice bila 40$ a sad je 19$.
Kad je Merrill Lynch zapao u probleme našli su fondove koji su kupili za 12 milijardi dolara dionica.
Tad je cijena dionice bila 48$ a sad je 26$.
I tako dalje i tako dalje.

Toliko o jasnim znakovima.
Pozdrav

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close