Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kaj su ovi ameri bili 10% u minusu?

da, "i nije greška" – premda još istražuju o čemu se točno radi, tko je što to prodao u tako velikim količinama tako agresivno prema dolje (greška nije kompjuterska, ali očito ljudska) 😛


The sovereign debt crisis shock waves emanating out of Greece triggered a stock market Free fall crash today as the Dow sliced through support after support to all the way below Dow 10k, hitting a low of 9,872 before the Fed as part of the Plunge Protection Team (PPT) stepped in to halt the panic selling and triggering an equally phenomenal a 700 point reversal less than half an hour from today’s close.

NE bu dobro čim se FED mješa [bye]

ma njihov PPT djeluje kao i naši MM, znači nikako!

ma kakav cash-r-a, 100% in

matematičare (kvantitetičare) se mora hitno potjerat s tržišta, kidnapirali su ekonomiju.

ja čitam ovo "Trading was volatile, though the New York Stock Exchange said there were no system errors during the brief but heavy sell-off.."

znači, greške nije bilo…

ili svatko mlati svoje pa je istina negdje u sredini [tongue]

DOKUP!


matematičare (kvantitetičare) se mora hitno potjerat s tržišta, kidnapirali su ekonomiju.

[thumbsup]

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

uhhh al će noćas Bernanke i Geithner štampati dolare sve do zore kako bi sutra napumpao indekse i umanjio paniku

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


ja čitam ovo "Trading was volatile, though the New York Stock Exchange said there were no system errors during the brief but heavy sell-off.."

znači, greške nije bilo…

ili svatko mlati svoje pa je istina negdje u sredini [tongue]


pa kažu da nije bilo tehničke greške ("nije kriv kompjutor") – a čovjek je taj koji uvijek može pogriješiti i čiju grešku nije tek tako dokazati, da li je netko slučajno upisao nekakav nalog ili namjerno… to je druga vrsta problema – uglavnom nije bilo "greške na sustavu", to kažu.



kaj su ovi ameri bili 10% u minusu?

da, "i nije greška" – premda još istražuju o čemu se točno radi, tko je što to prodao u tako velikim količinama tako agresivno prema dolje (greška nije kompjuterska, ali očito ljudska) 😛
[/quote]
hmm. a kako je to jednom tipkom prodao mnogobrojne dionice? i kako oni to tamo tipkaju? jel isto stavio cijenu 10% nižu? niš ja to vjerujem 🙂

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

evo što se desilo

ali ustat će on ponovno, ko fenix!!!

ma kakav cash-r-a, 100% in


matematičare (kvantitetičare) se mora hitno potjerat s tržišta, kidnapirali su ekonomiju.

ja i Buffett mislimo slično – osim kada vidimo da možemo nešto od toga iskoristiti (uložiti u GS pa neka oni rade za nas to što znaju raditi i tak…).

Ništa ne treba a prirori odbaciti – koliko god bilo "čudno". Treba dobro analizrati (ako je to moguće, druga stvar kada se radi o presloženim instrumentima koje nema smisla niti pokušati vrednovati) i vidjeti ima li negdje nekog smisla.

Postoje kvantitavni alati koji se mogu iskoristiti i na razuman način.

Nisu niti "derivativi" (ispravno hrvatski je tako, a ne derivati, i to sam danas naučio :P) doslovno "oružje za masovno uništenje" (kako bi nekada Buffett rekao), nego samo njihova neprimjerena upotreba.
Sve se može upotrijebiti na dobar način i manje pametan način – sve ovisi o onome tko ih upotrijebljava (kako, zašto)

Buffet je i prodavao.. dajem ruku.. mali prst.. nokat..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

ovo je bilo stres test, strava za gledati, odjednom zaron do 9%,strašno,mislio sam da mi kompjutor zablesirao-ha,ha ,al se stvorila panika..




kaj su ovi ameri bili 10% u minusu?

da, "i nije greška" – premda još istražuju o čemu se točno radi, tko je što to prodao u tako velikim količinama tako agresivno prema dolje (greška nije kompjuterska, ali očito ljudska) 😛
[/quote]
hmm. a kako je to jednom tipkom prodao mnogobrojne dionice? i kako oni to tamo tipkaju? jel isto stavio cijenu 10% nižu? niš ja to vjerujem 🙂
[/quote]
P&G je u jednom trenutku išao do -30 % vidio sam na jednom isječku sa CNBC-a… netko se valjda zaletio sa rasprodajom (možda greškom upisanih "pogrešnih cijena") kada je to krdo vidjelo (tamo to sve jako brzo reagira) i drugi krenuli za njima ("misleći ovo nešto stvarno"), pa druge dionice, sve to povuće po inerciji… ali onda se brzo vratilo nazad kada se stvorila razumna kupnja koja je uskočila u taj stvoreni procijep pitaj Boga kako točno nastao, tko je što krenuo u tako čudnu rasprodaju (utvrđuje se :D)

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

CNBC: Biggest point drop in Dow ever

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Netko je izgleda dobro okrenuo lovu na ovom rijetko viđenom odbijancu:

http://data.cnbc.com/quotes/.DJIA/tab/2

New Report

Close