Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



No dobro, druze Sava… jos prije dva mjeseca sam vas pitao – jesmo li u recesiji ili nismo? Ne tako davno se pjenilo na sam spomen mogucnosti recesije u hrvata [smiley]

Ako gledamo BDP u stalnim cijenama prethodne godine onda je pad BDP-a OGROMNIH 0,7%!!!!!
To je dobro za proračun!
[/quote]
ako imas koga u sredisnjici slobodno im reci da se jave na privat ako im treba kakvo pojasnjenje ili counterpolicy oko ove krize. To je moja i nasa duznost. Ja sam uvjeren da bi forumasi, kad bi zasukali mozak i upregnuli rukave [lol] – sigurno pomogli.
Samo neka me izvade iz Proficija [wink]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Moraš proći svojevrsni stress test.
Imaš na stranici DZS priopćenje o BDP ZA 1Q2009 u pet-šest tabela pa daj pojašnjenje o svakoj od njih u max 2 rečenice ne dulje od 7-10 riječi. Dakle odsuči mozak i zasuči rukave – možda ti je ovo sretni dan!!


…dakle uspoređujući to s prošlom godinom nije došlo do erozijije ni u gospodarstvu a nije ni ugrožen standard stanovništva. Ako se BDP gleda prihodovno onda je slika još bolja.

Ovo mi je dovoljno da zakljucim da s Vama nema nikakvog smisla ista raspravljati jer ste ili kadar blizak vlasti ili, da se blago izrazim, slijepi pored zdravih ociju ili se pravite blesavi. Dajte molim Vas nazovite Rohatinskog i poucite ga kak on nema pojma a da ste Vi svjetlost na kraju tunela u kojem nam je zemlja.



…dakle uspoređujući to s prošlom godinom nije došlo do erozijije ni u gospodarstvu a nije ni ugrožen standard stanovništva. Ako se BDP gleda prihodovno onda je slika još bolja.

Ovo mi je dovoljno da zakljucim da s Vama nema nikakvog smisla ista raspravljati jer ste ili kadar blizak vlasti ili, da se blago izrazim, slijepi pored zdravih ociju ili se pravite blesavi. Dajte molim Vas nazovite Rohatinskog i poucite ga kak on nema pojma a da ste Vi svjetlost na kraju tunela u kojem nam je zemlja.
[/quote]
S obzirom na svu frku i probleme iza/ispred nas, za osjetiti je par politickih antagonizama izmedju forumasa, prepucavanja i slicno.
Nemojte me krivo shvatiti da nastupam u nekom mesijansko-preseratorskom tonu ali nadam se cete svi vidjeti kako : sta kriza ide dolje … trebalo bi se manje svadjati a vise razgovarati onako mirno ljudski, cak sa zafrkancijom jer svi vise manje znamo kakva je situacija … a i cemu te svadje. Koja korist?Osobno mislim da je poprilicno kasno da se popravi proslost ( [lol] ovo je bilo slikovito) pa se bolje okrenuti buducnosti. A gledajuci oko sebe, trebace nam svaki raspoloziv mozak

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Pace of Home Price Decline Slows in April: Case-Shiller (story developing)

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

danas će kod američana biti oveći promet uz ogroman VIX, zadnji dan Q2 i mnogi institucionalci će mjenjati strukturu portfolia. vidjet ćemo jesu li i pogodili ovi s CNBC-a u ovoj procjeni, ima smisla. a ako CC report danas ugodno izennadi, a predviđaju stagnaciju u odnosu na svibanj moglo bi biti svega [thumbsup]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


S obzirom na svu frku i probleme iza/ispred nas, za osjetiti je par politickih antagonizama izmedju forumasa, prepucavanja i slicno.
Nemojte me krivo shvatiti da nastupam u nekom mesijansko-preseratorskom tonu ali nadam se cete svi vidjeti kako : sta kriza ide dolje … trebalo bi se manje svadjati a vise razgovarati onako mirno ljudski, cak sa zafrkancijom jer svi vise manje znamo kakva je situacija … a i cemu te svadje. Koja korist?Osobno mislim da je poprilicno kasno da se popravi proslost ( [lol] ovo je bilo slikovito) pa se bolje okrenuti buducnosti. A gledajuci oko sebe, trebace nam svaki raspoloziv mozak

Mudro zboris i slazem se s vecinom sto si rekao osim sa zadnjim da ce nam trebat svak raspolozivi mozak. Osim ako neke ne mislis servirat na zaru ili pohane jer za drugo i nisu [smiley]

AIG -16%. Evo primjera kako reverse stock split može naići na bijes dioničara. uz sva ostala sranja koja su se dešavala kod ovog najvećeg osiguravatelja na svijetu. još jedan čavao u lijes.
banke se odlično drže, ništa od pada zadnjeg dana Q2.
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=C,BAC,WFC,JPM,GS,XLF,MS,FITB,PNC,KEY,AIG,HIG,UYG,Ma,AXP,V&d=e

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


danas će kod američana biti oveći promet uz ogroman VIX, zadnji dan Q2 i mnogi institucionalci će mjenjati strukturu portfolia. vidjet ćemo jesu li i pogodili ovi s CNBC-a u ovoj procjeni, ima smisla. a ako CC report danas ugodno izennadi, a predviđaju stagnaciju u odnosu na svibanj moglo bi biti svega [thumbsup]

Nažalost nije.
U.S. consumer confidence fell in June after two straight months of gains. The Conference Board, an industry group, said on Tuesday its index of consumer attitudes dropped to 49.3 from 54.8 in May.

I ja sam se ponadao da bi mogao biti kao u svibnju, ali pokazao je znatan pad. Ameri su odmah reagirali s minusom preko 1%. U dionicama sam full …

...



…dakle uspoređujući to s prošlom godinom nije došlo do erozijije ni u gospodarstvu a nije ni ugrožen standard stanovništva. Ako se BDP gleda prihodovno onda je slika još bolja.

Ovo mi je dovoljno da zakljucim da s Vama nema nikakvog smisla ista raspravljati jer ste ili kadar blizak vlasti ili, da se blago izrazim, slijepi pored zdravih ociju ili se pravite blesavi. Dajte molim Vas nazovite Rohatinskog i poucite ga kak on nema pojma a da ste Vi svjetlost na kraju tunela u kojem nam je zemlja.
[/quote]

Glavna poluga deindustrijalizacije je monetarna politika jer je u posljednjih
petnaest godina, u kojima je ukupna inflacija u RH iznosila više
od 80 %, kuna prema europskoj valuti ojačala više od 20 %. To znači
da izvoznici ostvaruju 20 % niži prihod u inozemstvu, uz 80 % više
troškove u zemlji. Istodobno, uvoznici robu kupljenu u inozemstvu
plaćaju 20 % manje, a prodaju je 80 % skuplje nego 1994. godine.

I za tebe umjesto da trabunjaš vrijedi….Moraš proći svojevrsni stress test.
Imaš na stranici DZS priopćenje o BDP ZA 1Q2009 u pet-šest tabela pa daj pojašnjenje o svakoj od njih u max 2 rečenice ne dulje od 7-10 riječi. Dakle odsuči mozak i zasuči rukave – možda ti je ovo sretni dan!!

Sada mi još samo objasnite kakve veze ima rasprava o domaćem BDP-u sa utjecajem kretanja svjetskih indeksa i utjecajem cijene nafte na TK Hrvatska. [rolleyes]

halfte trinken, halfte Šarcu geben




…dakle uspoređujući to s prošlom godinom nije došlo do erozijije ni u gospodarstvu a nije ni ugrožen standard stanovništva. Ako se BDP gleda prihodovno onda je slika još bolja.

Ovo mi je dovoljno da zakljucim da s Vama nema nikakvog smisla ista raspravljati jer ste ili kadar blizak vlasti ili, da se blago izrazim, slijepi pored zdravih ociju ili se pravite blesavi. Dajte molim Vas nazovite Rohatinskog i poucite ga kak on nema pojma a da ste Vi svjetlost na kraju tunela u kojem nam je zemlja.
[/quote]

Glavna poluga deindustrijalizacije je monetarna politika jer je u posljednjih
petnaest godina, u kojima je ukupna inflacija u RH iznosila više
od 80 %, kuna prema europskoj valuti ojačala više od 20 %. To znači
da izvoznici ostvaruju 20 % niži prihod u inozemstvu, uz 80 % više
troškove u zemlji. Istodobno, uvoznici robu kupljenu u inozemstvu
plaćaju 20 % manje, a prodaju je 80 % skuplje nego 1994. godine.

I za tebe umjesto da trabunjaš vrijedi….Moraš proći svojevrsni stress test.
Imaš na stranici DZS priopćenje o BDP ZA 1Q2009 u pet-šest tabela pa daj pojašnjenje o svakoj od njih u max 2 rečenice ne dulje od 7-10 riječi. Dakle odsuči mozak i zasuči rukave – možda ti je ovo sretni dan!!
[/quote]

ovo je jedna od gorkih istina da je upravo roha kojeg sad svi proglašavaju herojem
zaslužan jednim dijelom za uništenje izvoza zbog jačanja tečaja kune od njezinog starta……
to su činjenice i točka.

New Report

Close