Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Budi ljubazan pa nam objasni kakve veze ima zapljena kuća u USA sa TK Hrvatska?
Sad sve čekam kad ćeš početi prenositi lokalne vijesti iz USA da je neki crnac opljačkao dućan živežnim namirnicama kineskog vlasnika i da to povećava porast pljački u toj ulici za 100% u odnosu na prijašnji dan.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

kaj, nista od jazovke kod nas, ne ide ti po planu?previse toga u cvrstim rukama?
ZABA po asku, 11mil prometa?

moras ubaciti u 5.brzinu ko sanader [lol] [lol] [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


kaj, nista od jazovke kod nas, ne ide ti po planu?previse toga u cvrstim rukama?
ZABA po asku, 11mil prometa?

moras ubaciti u 5.brzinu ko sanader [lol] [lol] [lol]


Ma ide burza sasvim oke,
ali nemoj u 5 brzinu ko dr. Ivo jer onda bumo pali i ispod 3000.

Čekaju su vijesti iz svijeta i Agrokora, ako bude pozitivne onda bi i mogli malo više potegnuti i sa većim prometom, u protivnom ćemo čekat bolje dane

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Upravo došao katastrofalno loš report o zaplijeni kuća od banaka u Americi.
Broj zapljenjenih kuća u ovom kvartalu je povećan za 120% u odnosu na isti kvartal u prošloj godini.
Biće danas još veselije na Wall Street-u

ali su sve prodane u ovrsi, dakle zapljenjene su ali su našle novog vlasnika
prodaja novih kuća je pala 10%

snaga udarca mi varira

Financijske usluge, banke i osiguranje su povukli EU burze na dolje.
Kakve veze to ima s nama?


Financijske usluge, banke i osiguranje su povukli EU burze na dolje.
Kakve veze to ima s nama?

zamisli, a kod nas banke rastu …

I love the Smell of Profits in the Morning


daj da i ja postam koju

http://www.cnbc.com/id/15840232?video=801954896&play=1

Oil Will Sink to $83 a Barrel: Analyst

kaze čo’jek: 2or 3 weeks, 2 or 3 months, da balon pukne..

jest, da sam ja prilicno skeptican prema svemu na vijestima, novinama i netu, ali ovo mi se cini realno i prema mojim ocekivanjima i proracunima[smiley]

više i ne vrijedi [bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Financijske usluge, banke i osiguranje su povukli EU burze na dolje.
Kakve veze to ima s nama?

Uzmi u obzir da su sve naše banke u vlasništvu tih stranih iz EU.
Uzmi u obzir da smo kao država zaduženi do vrata i
uzmi u obzir da naše firme ne mogu poslovati bez da uzimaju raznorazne kredite opet od tih
stranih banaka (jer vlastitih nemamo kao što rekoh).
Što se tiče turizma tu je također ista situacija.
Dalmacija živi jedino od prosječnog evropljanina koji dolazi na naše more i troši svoje eure.
A taj prosječni evropljanin je također zadužen raznim stambenim i inim kreditima u tim istim
EU bankama. Kad europske banke povećaju kamate jedan prosječni štedljivi njemac će itakako
osjetno manje potrošiti kod nas ili u opće neće doći. A da ne govorimo o poskupljenju goriva
i hrane što ga također odvraća od naše obale.

Tako da govoriti o tome da EU banke nemaju veze s nama je apsurdno.
I još nešto.. Mislim da će ova turistička sezona biti pravi kiks što se tiče zarade.
Broj turista koji ulaze u zemlju nema s zaradom baš neke veze. Odmori su im sve kraći i
troši se puno manje.



Financijske usluge, banke i osiguranje su povukli EU burze na dolje.
Kakve veze to ima s nama?

zamisli, a kod nas banke rastu …
[/quote]

naravno da rastu, pa pogledaj izvjesca nasih banaka, pogle’ vani!!
Zaba je u 1.kvartalu imala 50% vecu dobit, Amerikanci su toliko i vise imali manju, a vecina gubitke!

Unicredito koji je vlasnik Zabe nije petljao sa hipotekama u US, Zaba jos manje.
normalan slijed stvari!

naprijed nasi!!
decoupling!!! [kiss]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Ne vjerujem da nafta moze tako nisko pasti, osobito ne ispod 100$. Nije da ne bih htio da padne ispod ali skeptican sam sta se toga tice.Da postam trenutacno stanje na Bloombergu:
COMMODITY FUTURES
VALUE CHANGE % CHANGE
Oil 126.35 0.86 0.69

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!


Broj turista koji ulaze u zemlju nema s zaradom baš neke veze. Odmori su im sve kraći i
troši se puno manje.

Link, izvor, nešto ???? Odokativna metoda ???? Statistika ??? Podje…anje ???? Blamiranje ????

http://www.bankamagazine.hr/default.aspx?TabId=104&View=Details&ItemID=1603

nafte ko blata


Ne vjerujem da nafta moze tako nisko pasti, osobito ne ispod 100$. Nije da ne bih htio da padne ispod ali skeptican sam sta se toga tice.Da postam trenutacno stanje na Bloombergu:
COMMODITY FUTURES
VALUE CHANGE % CHANGE
Oil 126.35 0.86 0.69

Kako ne bi mogla. Uzmeš u obzir da su ponuda i potražnja za naftom ujednačeni, ili gotovo ujednačeni. Nema apsolutno nikakvog fundamentalnog razloga da se cijena održi preko 100$. Osim toga, visoka cijena nafte znači 2 stvari: smanjenje potrošnje i razvijanje alternativnih izvora. A to proizvođačima nafte ne ide nikako na ruku.

Mislim da su oni s 100$ po barelu više nego zadovoljni, a veliko je pitanje koliko oni zarađuju od ovih 145$. Ja osobno mislim da im zarada nije baš prevelika. Više tu zarađuju fondovi koji trguju s tom istom naftom. Dakako, ovo je samo moje razmišljanje, bez utemeljenih dokaza.

I love the Smell of Profits in the Morning


Ne vjerujem da nafta moze tako nisko pasti, osobito ne ispod 100$. Nije da ne bih htio da padne ispod ali skeptican sam sta se toga tice.Da postam trenutacno stanje na Bloombergu:
COMMODITY FUTURES
VALUE CHANGE % CHANGE
Oil 126.35 0.86 0.69

vidi se da poznajete problematiku..skoro kao kolega deimos
[thumbsup]

80′ su predvidjali da ce nafta samo rasti i da niakako ne moze pasti.(skoro ko ove dnas price..ide to na 200,250,1000$)
sljedecih godina cijena je pala za 60%.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

8:35 AM June Durable Goods orders rise 0.8% – vs. a consensus of -0.3%. Ex-transport +2% vs. -0.2%.

Čudo neviđeno! Da su prognozeri toliko fulali….
Što bi GW Bush rekao “Bili su pijani i sada su u fazi mamurluka”

New Report

Close