Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lynx imaš kakav short overview ili management summary tih tvojih postova?big thnx.

I'LL BE BACK

Kol. Lynx
Molim osvrt na rast Kineskog gospodarstva zadnijh 10god. te mogučnost primjene Kineskog modela za spašavanje i daljnji razvoj US gospodarstva.
Naime, poznato je da je Kina razvila svoje gospodarstvo upravo zbog kontrolirane fiskalne politike gdije je zbog držanja niskog tečaja juana učinila zemlju izrazito primamljivom za strane investitore.

Također, ovaj članak u business hr. se jako dobro poklopa sa tematikom iz tvojih postova:

Insajderi dionice prodaju najbržim tempom od početka krize

Vlasnici, menadžeri i drugi insajderi američkih kompanija prodaju dionice svojih kompanija najbržim tempom viđenim još od početka krize, otkriva Bloomberg.

Insajderi očigledno koriste povoljne tržišne prilike nakon 28 postotnog rasta S&P 500 sa najnižih razina od 9. ožujka no u zraku ostaje visiti pitanje što oni znaju, a mi ne znamo.

Kao primjeri rasprodaje insajdera navode se nasljednici Gapa, koji su prodali 45 milijuna dolara vrijedne dionice, zatim CEO NetApp-a . Daniel Warmenhoven, koji je prodao najviše svojih dionica u zadnjih šest godina te osnivači Bed Bath & Beyonda koji prodaju najviše od 2001. godine.

Uglavnom predsjednici uprava, direktori i vodeći menadžeri prodali su samo u travnju 353 milijuna dolara vrijedne dionice svojih kompanija, otkrivaju prijave SEC-u. To je 8,3 puta više dionica nego što su insajderi u tom periodu kupili.

Kupljenih 42,5 milijuna dionica predstavlja najmanji iznos koji su insajderi uložili u svoje dionice još od 1992. godine.

Analitičari taj trend uzimaju sa zabrinutošću jer insajderi u pravilu imaju više informacija nego običan ulagač i njihovi potezi se prate.
Stopa rasprodaje insajdera je najveća od listopada 2007. kada je započelo tržište medvjeda, koje je prepolovilo vrijednost dioničkih portfelja.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Što to oni znaju, a drugi ne …
Izgleda da vodeći ljudi (CEO) u američkim kompanijama brzim tempom prodaju svoje udjele … [bye]

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=7c8baf35-6727-4257-b7e8-7ea0241c1e36&ref=lastadd

Pa neka više sve padne na 10kuna. Onaj tko je lud neka proda. Onaj tko ima sreće dokupiti će. Pa da odradimo i taj pad. Pa možemo onda u konačni oporavak(crobex barem 2000bodova) prema kraju godine.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

i ja bih to volio kolega,bar bi znali da slijedi oporvak,ali sam misljenja da taj pad nece jos…moze biti da grijesim,vidjeti cemo…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Kol. Lynx
Molim osvrt na rast Kineskog gospodarstva zadnijh 10god. te mogučnost primjene Kineskog modela za spašavanje i daljnji razvoj US gospodarstva.
Naime, poznato je da je Kina razvila svoje gospodarstvo upravo zbog kontrolirane fiskalne politike gdije je zbog držanja niskog tečaja juana učinila zemlju izrazito primamljivom za strane investitore.

Također, ovaj članak u business hr. se jako dobro poklopa sa tematikom iz tvojih postova:

Insajderi dionice prodaju najbržim tempom od početka krize

Vlasnici, menadžeri i drugi insajderi američkih kompanija prodaju dionice svojih kompanija najbržim tempom viđenim još od početka krize, otkriva Bloomberg.

Insajderi očigledno koriste povoljne tržišne prilike nakon 28 postotnog rasta S&P 500 sa najnižih razina od 9. ožujka no u zraku ostaje visiti pitanje što oni znaju, a mi ne znamo.

Kao primjeri rasprodaje insajdera navode se nasljednici Gapa, koji su prodali 45 milijuna dolara vrijedne dionice, zatim CEO NetApp-a . Daniel Warmenhoven, koji je prodao najviše svojih dionica u zadnjih šest godina te osnivači Bed Bath & Beyonda koji prodaju najviše od 2001. godine.

Uglavnom predsjednici uprava, direktori i vodeći menadžeri prodali su samo u travnju 353 milijuna dolara vrijedne dionice svojih kompanija, otkrivaju prijave SEC-u. To je 8,3 puta više dionica nego što su insajderi u tom periodu kupili.

Kupljenih 42,5 milijuna dionica predstavlja najmanji iznos koji su insajderi uložili u svoje dionice još od 1992. godine.

Analitičari taj trend uzimaju sa zabrinutošću jer insajderi u pravilu imaju više informacija nego običan ulagač i njihovi potezi se prate.
Stopa rasprodaje insajdera je najveća od listopada 2007. kada je započelo tržište medvjeda, koje je prepolovilo vrijednost dioničkih portfelja.


Člank glup u mp3.

znam kolega,cak se nitko nije niti potpisao ispod,bilo je vec ovoga…mene ti ovo ne brine niti najmanje…ima i drugacijih poruka iz SADa koga zanima lako ce ih naci…pozz svima i sretno sutra…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Kol. Lynx
Molim osvrt na rast Kineskog gospodarstva zadnijh 10god. te mogučnost primjene Kineskog modela za spašavanje i daljnji razvoj US gospodarstva.
Naime, poznato je da je Kina razvila svoje gospodarstvo upravo zbog kontrolirane fiskalne politike gdije je zbog držanja niskog tečaja juana učinila zemlju izrazito primamljivom za strane investitore.

Također, ovaj članak u business hr. se jako dobro poklopa sa tematikom iz tvojih postova:

Insajderi dionice prodaju najbržim tempom od početka krize

Vlasnici, menadžeri i drugi insajderi američkih kompanija prodaju dionice svojih kompanija najbržim tempom viđenim još od početka krize, otkriva Bloomberg.

Insajderi očigledno koriste povoljne tržišne prilike nakon 28 postotnog rasta S&P 500 sa najnižih razina od 9. ožujka no u zraku ostaje visiti pitanje što oni znaju, a mi ne znamo.

Kao primjeri rasprodaje insajdera navode se nasljednici Gapa, koji su prodali 45 milijuna dolara vrijedne dionice, zatim CEO NetApp-a . Daniel Warmenhoven, koji je prodao najviše svojih dionica u zadnjih šest godina te osnivači Bed Bath & Beyonda koji prodaju najviše od 2001. godine.

Uglavnom predsjednici uprava, direktori i vodeći menadžeri prodali su samo u travnju 353 milijuna dolara vrijedne dionice svojih kompanija, otkrivaju prijave SEC-u. To je 8,3 puta više dionica nego što su insajderi u tom periodu kupili.

Kupljenih 42,5 milijuna dionica predstavlja najmanji iznos koji su insajderi uložili u svoje dionice još od 1992. godine.

Analitičari taj trend uzimaju sa zabrinutošću jer insajderi u pravilu imaju više informacija nego običan ulagač i njihovi potezi se prate.
Stopa rasprodaje insajdera je najveća od listopada 2007. kada je započelo tržište medvjeda, koje je prepolovilo vrijednost dioničkih portfelja.

Uff, sad sam siguran da će biti OK. Da ti insajderi imaju pojma rasprodali bi u jedanaestom mjesecu 2007. Oni su tad vjerojatno kupovali. Pročitati što Kostolany kaže o insajderima.

I'LL BE BACK

Dosta više pesimizma koji siju novinari..

To što insajeri par kompanija prodaju pa šta …

Ameri imaju more firmi i kompania te dionica..

Ja bih se zabrinuo da poćme 10 % insajdera prodavat

Ovo vjerovatno nije ni 0.001 % od količine doinica u Americi.

Ako neko zna bolji podatak neka napiše ali ovo nije stvarno ništa

U današnje vrijeme se diže prašina oko svake sitnice a fondovi i kod nas i u Americi

uživaju dok kupuju jeftino po sitno i čine sve da siju paniku, i zadrže dionice da ne odlete…

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

a točan izvor informacije i autor članka nepoznati! [lol]

kako ih nije sram! [rolleyes]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


a točan izvor informacije i autor članka nepoznati! [lol]

kako ih nije sram! [rolleyes]

Bloomberg. [bye]
Evo NA.
Vaš link

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

bloomberg je iznenadio i ovaj rast koliko se sjecam…. [undecid],meni to ne znaci puno,vidjet cemo koliko znaci ulagacima u USA,vidjet cemo vec sutra…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Vrlo vjerojatno bežanija, kao i kod slučaja menađera banaka u americi.
Čudno mi je da sad rasprodaju, a kriza je gotova. Baš su bezveze. [undecid]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

vidjet cemo kolega,vidjet cemo,vec sutra bumo videli…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Ovaj clanak je daleko vjerodostojniji i bolje opisuje situaciju …
http://money.cnn.com/2009/04/26/news/economy/summers.reut/index.htm?postversion=2009042611

New Report

Close