Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ALARMANTNO
Roland Berger: Raiffeisen i Erste mogli bi izgubiti 40 posto kapitala na kreditima!
Autor/izvor: Marina Šunjerga – marina.sunjerga@seebiz.eu
ZAGREB – "Hrvatska još nije vidjela ovakvu krizu,a zaposlenici banaka još se nisu okušali u ovakvim uvjetima", kazao je dr. Hendrik Bremer, vodeći partner Roland Bergera.

http://www.seebiz.eu/hr/banke/roland-berger-raiffeisen-i-erste-mogli-bi-izgubiti-40-posto-kapitala-na-kreditima!,43265.html


Vidim da smo dobili novaga barona pa čestitam na tituli i samo naprjed.

Ja ne znam šta bi mi bez tvojih linkova jer nitko od nas ne zna da postoje ti portali.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


baš me netko časti jedinicama, zahvaljujem ali brzo kupi da ne zakasniš jer ameri danas idu nazad preko 3%. vjeruj da je tako.

Danas idu novi izvjestaji i prema prognozoma indeksi ne bi trebali skakati gore. Moja prognoza je da nece biti niti velikog pada niti rasta. Stagnacija. Trenutno su indeksi u premarketu u blagom plusu.

Tuesday: Dow components Caterpillar (CAT, Fortune 500), Coca-Cola (KO, Fortune 500), Merck (MRK, Fortune 500) and United Technologies (UTX, Fortune 500) are all expected to report results before the start of trading. All are expected to report lower quarterly earnings versus a year ago.

After the close, Yahoo is expected to report earnings of 8 cents per share versus 11 cents a year ago.

Other companies due to report Tuesday include Delta Air Lines (DAL, Fortune 500), Lockheed Martin (LMT, Fortune 500), Schering-Plough (SGP, Fortune 500) and Advanced Micro Devices (AMD, Fortune 500).


Vidim da smo dobili novaga barona pa čestitam na tituli i samo naprjed.

Ja ne znam šta bi mi bez tvojih linkova jer nitko od nas ne zna da postoje ti portali.

Ne mogu, a da Vas ne ošinem, hehe.

A s kojeg ste Vi portala linkali da ide bbbuuuuuuuuuuuuuuuuullllllllllllllllllllllllll!!!!!!!!!

Jer meni portfelj pao za 5% od jučer ujutro. To ni bul, kak bi rekla kolegica, međo taticu…

Bank of New York Mellon Corp (BK.N) said first-quarter profit fell by more than half as fees tumbled, and the bank slashed its dividend 63 percent in an effort to build capital. Its shares tumbled 9.1 percent to $25.48 in premarket trade.

Chemical maker DuPont (DD.N) reported a 59 percent fall in quarterly earnings, cut its full year 2009 earnings forecast due to weak demand, and said it will undertake additional cost cutting measures.

Biti će veselo sljedećih dana osim ako netko od velikih stvarno ne iznenadi izvješćem.


Bank of New York Mellon Corp (BK.N) said first-quarter profit fell by more than half as fees tumbled, and the bank slashed its dividend 63 percent in an effort to build capital. Its shares tumbled 9.1 percent to $25.48 in premarket trade.

Chemical maker DuPont (DD.N) reported a 59 percent fall in quarterly earnings, cut its full year 2009 earnings forecast due to weak demand, and said it will undertake additional cost cutting measures.

Biti će veselo sljedećih dana osim ako netko od velikih stvarno ne iznenadi izvješćem.

Caterpillarovo izvjesce nije lose


Caterpillarovo izvjesce nije lose

Caterpillar Warns ’09 Profit Won’t Hit Target; Shares Fall
Vaš link

Evo ih još par:
Vaš link


Bank of New York Mellon Corp (BK.N) said first-quarter profit fell by more than half as fees tumbled, and the bank slashed its dividend 63 percent in an effort to build capital. Its shares tumbled 9.1 percent to $25.48 in premarket trade.

Chemical maker DuPont (DD.N) reported a 59 percent fall in quarterly earnings, cut its full year 2009 earnings forecast due to weak demand, and said it will undertake additional cost cutting measures.

Biti će veselo sljedećih dana osim ako netko od velikih stvarno ne iznenadi izvješćem.


Big brother je odlučio da je rasta za sada dovoljno.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

BAC Pre-Market: 7.18 -0.84 (-10.47%)
WFC Pre-Market: 16.46 -0.54 (-3.18%)
C Pre-Market: 2.69 -0.25 (-8.50%)
JPM Pre-Market: 28.61 -1.08 (-3.64%)
GS Pre-Market: 113.11 -1.90 (-1.65%)
AIG Pre-Market: 1.25 -0.04 (-3.10%)

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Otprilike iliti kompjutor zvan Wall Street. Tu više ni čovjek ne odlučuje. Nešto kao BINGO ili LOTO/39. sve pravi sam TA, FA, vijesti, lutrija [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


BAC Pre-Market: 7.18 -0.84 (-10.47%)
WFC Pre-Market: 16.46 -0.54 (-3.18%)
C Pre-Market: 2.69 -0.25 (-8.50%)
JPM Pre-Market: 28.61 -1.08 (-3.64%)
GS Pre-Market: 113.11 -1.90 (-1.65%)
AIG Pre-Market: 1.25 -0.04 (-3.10%)

Neodrživ je ovakav pad, samo ja danas tipujem na plus na kraju dana u USA. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

kad sad ekipa počne po asku tući evo amera skoro u plusu

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Industrijska proizvodnja pala u prvom kvartalu za 10,9 posto

U ožujku je šesti mjesec zaredom nastavljen pad industrijske proizvodnje

Bankamagazin

Ukupna industrijska proizvodnja u ožujku 2009. manja je za 6,6 posto u usporedbi s ožujkom 2008., a u razdoblju od siječnja do ožujka manja je za 10,9 posto. U usporedbi s prosječnom mjesečnom proizvodnjom u 2008., industrijska proizvodnja u ožujku 2009. manja je za 4,7 posto, objavio je Državni zavod za statistiku.

Analitičari RBA podsjećaju kako je u ožujku šesti mjesec za redom nastavljen pad industrijske proizvodnje, no ipak znatno blažom dinamikom no tijekom prva dva mjeseca ove godine. Sporiji pad proizvodnje tijekom ožujka posljedica je i činjenice da je ovogodišnji ožujak imao dva radna dana više u usporedbi s istim mjesecom lani.

Ponovno je značniji pad cjelokupne industrijske proizvodnje ublažen rastom proizvodnje u segmentu opskrbe električnom energijom i plinom od 15 posto na godišnjoj razini, što je posljedica hladnijeg vremena i neelastične potražnje za ovim dobrima.

U prerađivačkoj industriji ostvaren je pad proizvodnje od 9,2 posto. Najsnažniji pad proizvodnje zabilježen je u segmentu proizvodnje kapitalnih dobara (-22,3 posto) te trajnih dobara (-21,5 posto).

Analitičari RBA podsjećaju i na druge nepovoljne pokazatelje, poput pada prometa u trgovini na malo, te prognoziraju značajniju kontrakciju BDP-a na početku ove godine. Do kraja godine očekuju ipak nešto blaži pad proizvodnje nego na samom početku 2009. godine. U takvim uvjetima izgledno je i daljnje smanjenje robnog izvoza, zaposlenosti u industriji te proizvodnosti rada, zaključuju u RBA.

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala



BAC Pre-Market: 7.18 -0.84 (-10.47%)
WFC Pre-Market: 16.46 -0.54 (-3.18%)
C Pre-Market: 2.69 -0.25 (-8.50%)
JPM Pre-Market: 28.61 -1.08 (-3.64%)
GS Pre-Market: 113.11 -1.90 (-1.65%)
AIG Pre-Market: 1.25 -0.04 (-3.10%)

Neodrživ je ovakav pad, samo ja danas tipujem na plus na kraju dana u USA. [thumbsup]
[/quote]
Vidi se da ste iskusan investitor za razliku od ovih što ne kuže kako tržište funkcionira, svaka čast kolega.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

kako bi nasi stari rekli,tresla se brda rodio se mis… [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

DOW
7922.97
81.24
+1.04%
NASDAQ
1634.97
26.76
+1.66%
S&P 500
844.45
12.06
+1.45%

New Report

Close