ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


"Kibici" (promatrači) su uvijek bili najpametniji i igračima najdraži !! Rijetko su sjedali za stol,ali i kad bi sjeli ta pamet bi naglo hlapila.Počeli bi mijenjat stolice,okretat čarape,tjerat kibice od sebe,zazivat svece itd itd.
Imam osječaj da se tu slične stvari događaju.

Kibiceri u transu, hladan ih obliva znoj… [wink]

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT

Gdje se treba prijavit za ove donacije:

Predmet: Uljanik Plovidba d.d. – otpuštanje dionica

Na temelju članka 105. stavak (8) Zakona o tržištu vrijednosnih papira, ja, Darko Šorc, član nadzornog odbora Uljanik Plovidbe d.d. sa sjedištem u Puli, Carrarina 6, prijavljujem:
Otpuštanje 1500 dionica Uljanik Plovidbe d.d. (ULPL-R-A) dana 12.06.2008 godine temeljem Ugovora o darovanju

……….

Na temelju članka 105. stavak 5. Zakona o tržištu vrijednosnih papira, ja, DRAGUTIN PAVLETIĆ, direktor ULJANIK PLOVIDBE d.d. sa sjedištem u Puli, Carrarina 6, prijavljujem:
Otpuštanje1500 dionica ULJANIK PLOVIDBE d.d. sukladno ugovoru o darovanju;

e sad kad su se GAZDE iskrcale, možda bude, da nekak bude……………….

samo što nije...

Pa ne radi se o nikakvom iskrcavanju- nego o darovnom ugovoru. Šorc je svojoj mami ili babi ( il ljubavnici) poklonio 1500 komada… Neko je dobio lijepi "poklon".


Gdje se treba prijavit za ove donacije:

Predmet: Uljanik Plovidba d.d. – otpuštanje dionica

Na temelju članka 105. stavak (8) Zakona o tržištu vrijednosnih papira, ja, Darko Šorc, član nadzornog odbora Uljanik Plovidbe d.d. sa sjedištem u Puli, Carrarina 6, prijavljujem:
Otpuštanje 1500 dionica Uljanik Plovidbe d.d. (ULPL-R-A) dana 12.06.2008 godine temeljem Ugovora o darovanju

……….

Na temelju članka 105. stavak 5. Zakona o tržištu vrijednosnih papira, ja, DRAGUTIN PAVLETIĆ, direktor ULJANIK PLOVIDBE d.d. sa sjedištem u Puli, Carrarina 6, prijavljujem:
Otpuštanje1500 dionica ULJANIK PLOVIDBE d.d. sukladno ugovoru o darovanju;


Vjerojatno na Poreznu Upravu.Jer,donacije služe kao porezna olakšica..A navedenoj gospodi porezna će olakšica dobro doći… [proud]


Pa ne radi se o nikakvom iskrcavanju- nego o darovnom ugovoru. Šorc je svojoj mami ili babi ( il ljubavnici) poklonio 1500 komada… Neko je dobio lijepi "poklon".

misliš, tko zna što oni planiraju, tko zna. točno da je darovni darovni, a …..

samo što nije...

Zanimljivo kako ovu našu plovidbu svi mješaju sa brodogradilištem. Osim ZSE koja se brzo ispravila, pa i ovdje na forumu poslovnog – sa desne strane pod VEZANE/ DISKUSIJE, dok si u nekom drugom brodaru i stisneš ULPL pa dobis cijenu od 200kn. Iako ispod iskoči i prava cijena i graf – ako si baš uporan! E moderator možeš nekako sredit da isprave?!

Ima li tkogod volje da mi pojasni ovo:

Nisam dosad naišao, a zanima me.. koliko znam ULPL ima product tankere, a nijedan crude. Jel se vozarine za sirovu (crude) naftu i prerađenu kreću jednako po smjeru i intezitetu? Ima li razlike u očekivanjima, tj. jel povoljnije imat crude ili product tankere sada i u sagledivoj budućnosti?

Kakvo je stanje s postojećom svjetskom flotom i novogradnjama? Znam da se u 2010-oj povlače single hull tankeri, jel se to odnosi na obe skupine (crude / product). Ukratko, mali osvrt na poziciju ULPL s obzirom da vozi product. Hvala!

Šta se tiče indeksa vozarina, pretpostavljam da je za:

crude -> Baltic Dirty Tanker
product -> Baltic Clean Tanker

..jel to to?

Evo kako kolege u prijašnjim postovima tumače ugovore o darovanju:

Ovako_: 1. račun određuješ ti,neka bude tvoj tako ti je najlakše,neki tekući banka nije bitna,taj račun možeš imati za sve punomoći – dakle univerzalan je,ne trebaju ti drugi.

2. za svaku osobu na koju upisuješ jedna punomoć,onakva kakvu sam vam stavio,može i slična,ali će ti je morati odobriti pravna služba,tamo gdje budeš uplaćivao.

3. Kod bilježnika ponesi dva primjerka punomoći za svaku osobu,ali napominjem samo jedan ćeš ovjeriti, koji nosiš sa sobom za uplatu,drugi će uzeti bilježnik,dakle 46,60 kn po osobi.

4.Svi viškovi novca će ti se uplatiti no račun koji si gore odredio.

5.Kada drugi dobiju račune iz SDA kući tada potpisujete ugovor o punomoći,ili ugovor o darovanju,na tvoje ime koje potom šaljete u Sda i nakon 10 dana maximalno se sve preknjižava na tebe,i znatno ti se sve olakšava ,ali gubiš prvih sedam do deset dana trgovanja,ja se za te stvari ne uznemiravam.

Da bi iskoristio prvi tjedan,kada dobiju ugovore iz SDA odvedeš ih kod brokera da ti daju pinove i tekuće i ostalo,ali to ti cijelu stvar komplicira,jer lova kod prodaje sjeda na njihov račun,ili punomoć na tekući,ili on line trgovanje…..puno je opcija ako ćeš tako ići. i ne radi to TOP 10 ULPL prvi put.

6.Nema fizičkoga ograničenja na broj punomoći.

http://www.poslovni.hr/Content/ForumSearch.aspx?q=%20darovanju&f5=0&c=2&si=0&w4=8&pg=3

Ovo Šorcevo darovanje je lako objašnjvo – on je, ako se ne varam, jedini iz NO-a koji je u prošlom dokapu prodavao dionice ulpl na svoje ime, pa je to bio i obvezan prijaviti na ZSE. Zato je nama i bilo relativno jednostavno izračunati koliko je tom trgovinom zaradio.
Sad je očito pametniji, pa je napravio što i Pavletić zadnji puta – ‘darovao’ je dionice koje planira iskrcati na maksimumu cijene kod sljedeće dokapitalizacije. Tako tu prodaju neće morati prijaviti. Onda će s tom lovom kupiti dionice od trezora, po istoj cijeni po kojoj ih je trezor kupio (na što ima pravo), a razliku spremiti u džep.

Pošto nije moj stil da samog sebe citiram, novi kolege (a i oni zaboravni) mogu pogledati moj post sa stranice 415 ove teme u kojem je opisano kako je Šorc zaradio neku ‘siću’ kod prošlog dokapa, pa će im biti jasnije o čemu se radi.
Jasno je da osnovni cilj dokapa nisu takve transakcije uprave i NO-a, ali očito dečke veseli zaraditi svaki put nekoliko stotina tisuća kuna trejdanjem. To im valjda dođe kao bonus. I još je neoporeziv.

Imao sam, imam, ili ću imati dionice o kojima pišem.

Manitu,a je li ovo što si napisao moralno i zakonski u redu?Istinabog,zakon ne mora biti moralan…No,da li na taj način oni stvaraju lijepu sliku o sebi i firmi koju predvode? [shocked]


Ovo Šorcevo darovanje je lako objašnjvo – … ali očito dečke veseli zaraditi svaki put nekoliko stotina tisuća kuna trejdanjem. To im valjda dođe kao bonus. I još je neoporeziv.

Školski primjer zdravog razmišljanja. Ajde da vidimo sad insajderski kontranapad.
A da li je moralno – svakako nije. Zakonski – je.
A sudeć po prometu, slijedeći dokap je, izgleda, neminovan i jako blizu. Uostalom, intervali između dokapa su sve kraći.

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

eto danas sam vidio Pavletića kako se vozika u svom bijesnom Mercedesu…..a mi kupimo siće….bogati će uvijek biti bogatiji…. [sealed]

DOKUP!

čitam i ne vjerujem. kakvi ste vi autodestruktivci. pa jeste li vi dioničari ili niste? svo to vaše moraliziranje, zavist prema bogatima itd. – vi kao da niste svjesni da kad bi se legalizirao vaš način razmišljanja vas/nas bi mase stavile jednako na listu za odstrel kao i neki pavletiće i šorcove? ako vam je sve to nemoralno, što ćete moći odgovoriti onima (većini stanovništva) kojima je nemoralan svatko tko udvostruči svoj kapital na nekoj dionici u nekoliko mjeseci i koji misle da bi bilo najpravednije da nekih 80% te zarade da državi?

@ Georgija – već dugo pomišljam, da stavim na forum ono što si ti napisao (idu mi na k.. antidestruktivni postovi u smislu, koliko je ko zaradio, što su vozili i voze danas….pa jel to važno za dionicu ULPL). E sad ti napisao i znamo, da 100 % drži.


@manitu
– izgleda, da se dečki ozbiljno pripremaju za sljedeći dokap. Treba pratiti dali će biti još ugovora o darovanju, jer ćemo tako znati koliko dionica TOP 10 planira iskrcati na maksimumu cijene kod sljedeće dokapitalizacije.

New Report

Close