U punu starosnu mirovinu ići će se tek sa 67 godina

Naslovnica Forum Komentari članaka U punu starosnu mirovinu ići će se tek sa 67 godina

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.


Jos jedan *genijalan* potez ovih nesposobnjakovica

Jako je lako tako na papiru mijenjati dob za umirovljenje i misliti da si time rijesio problem vlsstite nesposobnosti no ajde da mi je vidjeti profesora,konibara,frizera itd od 67god…Mrsicu daboga te 67.godina stara frizerka sisala !

Ovim potezima samo motiviraju mlade da ni ne traze posao ovdje jer zasto da pocinju prerano raditi kad ce ionako morati raditvaljda do 75te pa bolje onda do 30te *studirati*

Ja sam isto kret*en ostao ovdje u RH u nadi da ce biti bolje umjesto da sam kao 90% mojih prijatelja odselio odmah nakon diplome, no sve se cini da cu i ja ubrzo za njima

Jos to mozes ispraviti, nazalost bit cemo crna brojka masovnog bjega iz broda s tisucu rupa. Santa je gotovo prepolovila brod, a vlast premjesta stolice i svira orkestar… tako ja ovo vidim.

Mind you, mislim da ovdje nije kraj. Ova granica ce opet ici gore, za ljude u 20ima, sumnjam da ce biti ista ispod 70g… ustvari mirovina ce postati neka vrsta poreza za politicku kamarilu, oni ce time napuniti dzep, a mi cemo i tako odapeti pa niti nema sanse da ikad dozivimo tu mirovinu.

Ovo nije kraj price, ako netko srecom i uspije dobiti mirovinu, ona ce biti jos manja i manja.

zanima me samo hoce li me mršić doći popeti na skelu sa 67 godina ? lako je njemu gladit jaja u saboru i govoriti može se duže radit neka proba koju godinu odraditi na gradilištu pa ču ga pitati

A kad ono politicari mogu u povlastenu mirovinu.

Mirovinski sustav su uništile isplate nezarađenih mirovina !

U mirovinskom sustavu treba napraviti AUZMEŠ.

Svakom isplaćivati samo mirovinu koju je zaradio !

.


Svakom isplaćivati samo mirovinu koju je zaradio !

Evo to je jedino ispravno rješenje

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]



Svakom isplaćivati samo mirovinu koju je zaradio !

Evo to je jedino ispravno rješenje
[/quote]

slažem se. a ne ovi hebivjetri po sabor kojima je dosta 2 godine i stekli su uvijet za 13-14 ili koliko već tisuća kuna mirovine. Ne vidim da su se pobunili protiv toga i da su odlučili ukinuti te gluposti. Tu su iz svih stranaka složni.


Ima riješenja.

Ne platiš doprinose za sve te uotpije i neideš nikada u mirovinu. Kada odeš iz firme u kojoj si radio, otvoriš privatni posao i radiš dok si živ.

Novac ide, ušteđevina ide, država nek odj.

To baš ja i radim.prijavljen sam na minimalac a sastrane dobra životna polica osiguranja.državo hebi se.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Službeno: Njih 260 “HRVATA” OPLJAČKALO JE 30 MILIJARDI DOLARA OD OSTALIH 4,5 MILIJUNA HRVATA.Ovi na vlasti za pomaganje u tome uzimaju svoj dio kolača kroz privilegije i sve ostale probitke. Tko to mora platiti? Narod! Neće biti sreće dok se svima, SVIMA,(PROGLAŠENJEM KRIZNOG STANJA U DRŽAVI)ne postave isti uvjeti odlaska u penziju , SVIMA ISTE-ISTE! MINIMALNE KRIZNE PENZIJE (i radniku i ministru!).Ovi su sebe proglasili neoliberalima,ali se ponašaju kao feufalci!!!

„Kada, tijekom razvoja, klasne razlike nestanu, a sva se proizvodnja koncentrira u rukama mnogobrojnih udruženja cijelog naroda, javna moć će izgubiti svoj politički karakter. Politička moć je samo organizirana moć jedne klase koja tlači drugu. Ukoliko proletarijat izgubi bitku s buržoazijom, silom prilika, organizirat će sebe kao klasu; ako, revolucijom postane vodeća klasa, i ukine stari način proizvodnje, onda će u skladu s ovakvim uvjetima, zbrisati uvjete za postojanje klasnih suprotnosti i klasa uopće, i samim time ukinuti vlastitu klasnu nadčinjenost.“

„Komunisti preziru tajenje svojih pogleda i ciljeva. Oni otvoreno kažu da njihov cilj može biti postignut samo snažnim uništenjem svih postojećih društvenih stanja. Neka vladajuća klasa strepi pred komunističkom revolucijom. Proleteri nemaju što izgubiti osim okova. Mogu osvojiti svijet.“ „Proleteri svih zemalja ujedinite se!“

I svi cemo biti jednako, i svi cemo imati prema svojim potrebama (a ne prema sposobnostima)…


„Komunisti preziru tajenje svojih pogleda i ciljeva. Oni otvoreno kažu da njihov cilj može biti postignut samo snažnim uništenjem svih postojećih društvenih stanja.

sad si barem priznao tko si i što si i tko su tvoji idoli i idoeolgija – zadrti komunistički aparatčik [emo_palacd]


„Kada, tijekom razvoja, klasne razlike nestanu, a sva se proizvodnja koncentrira u rukama mnogobrojnih udruženja cijelog naroda, javna moć će izgubiti svoj politički karakter. Politička moć je samo organizirana moć jedne klase koja tlači drugu. Ukoliko proletarijat izgubi bitku s buržoazijom, silom prilika, organizirat će sebe kao klasu; ako, revolucijom postane vodeća klasa, i ukine stari način proizvodnje, onda će u skladu s ovakvim uvjetima, zbrisati uvjete za postojanje klasnih suprotnosti i klasa uopće, i samim time ukinuti vlastitu klasnu nadčinjenost.“

„Komunisti preziru tajenje svojih pogleda i ciljeva. Oni otvoreno kažu da njihov cilj može biti postignut samo snažnim uništenjem svih postojećih društvenih stanja. Neka vladajuća klasa strepi pred komunističkom revolucijom. Proleteri nemaju što izgubiti osim okova. Mogu osvojiti svijet.“ „Proleteri svih zemalja ujedinite se!“

I svi cemo biti jednako, i svi cemo imati prema svojim potrebama (a ne prema sposobnostima)…

Gnjusniji tekst dugo nisam čitao, skoro sam malo povraćao. Skoro.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Za to se zalazes, ako ne primjecujes. Vi ste svi komunisti u dusi, tako su vasi roditelji kondicionirani da razmisljaju i to su prenijeli i na vas…Mislite da niste komunisti samo zato sto je to drustveno neprihvatljivo ali cijelo nase drustvo jos uvijek funkcionira po nacelima komunizma (svima po potrebi, svi su jednaki u svemu, promicu se mediokriteti na svim razinama), a tako razmislja i vecina vas…Iako vas ego vjeruje da to nije tako…Vrlo jednostavan psiholoski princip…


Za to se zalazes, ako ne primjecujes. Vi ste svi komunisti u dusi, tako su vasi roditelji kondicionirani da razmisljaju i to su prenijeli i na vas…Mislite da niste komunisti samo zato sto je to drustveno neprihvatljivo ali cijelo nase drustvo jos uvijek funkcionira po nacelima komunizma (svima po potrebi, svi su jednaki u svemu, promicu se mediokriteti na svim razinama), a tako razmislja i vecina vas…Iako vas ego vjeruje da to nije tako…Vrlo jednostavan psiholoski princip…

Ma gdje sam ja ikada pokazao da sam imalo socijalistički raspoložen.. daj primjer.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

1. pitanje: Što je komunizam?
Odgovor: Komunizam je učenje o uvjetima oslobođenja proletarijata.

2. pitanje: Što je proletarijat?
Odgovor: Proletarijat je ona klasa društva koja svoj život održava jedino prodajom svoga rada a ne pomoću profita od bilo kakvog kapitala; klasa čija sreća i nesreća, život i smrt, cjelokupna egzistencija zavisi od potražnje rada, dakle, od izmjene dobrih i loših vremena za uposlenje, od kolebanja neobuzdane konkurencije. Jednom riječi, proletarijat ili klasa proletera jeste radna klasa devetnaestog stoljeća.

…Sistem je razvio vrlo jaku političku odgovornost da bi zaštitio sam sebe ali nije uspio kreirati uspješan mehanizam ekonomske odgovornosti. Jednostavno, sistem nije mogao svakog nedovoljno angažiranog radnika poslati u zatvor a realnu ekonomsku stimulaciju praktično nije mogao ponuditi. Povrh svega radnici bez ikakvog prava odlučivanja ne prihvaćaju društveno vlasništvo kao svoje vlasništvo pa se ne odnose odgovorno prema njemu.

…Ukidanjem tržišta Marx je ukinuo kategorije koje definiraju produktivnog proizvođača, kvalitetnu robu, potražnju, objektivnu cijenu i zaradu. On je tako obezglavio ekonomiju. Marx je toga bio svjestan pa je ponudio zamjenu za tržišnu privredu pomoću planske privrede bazirane na svijesti ljudi. Svijest na koju se Marx pozivao je idealizirana tvorevina koju nije moguće jednoznačno definirati i zato je svako može tumačiti kako želi. Čak i najgori ubojica nalazi u svojoj svijesti opravdanje za zločine koje čini. Ne može se sistem bazirati na idealiziranim vrijednostima. Idealizam je čak u suprotnosti sa Marxovom materijalističkom filozofijom.

He he, čini se da je ovca glogov student

New Report

Close