U punu starosnu mirovinu ići će se tek sa 67 godina

Naslovnica Forum Komentari članaka U punu starosnu mirovinu ići će se tek sa 67 godina

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.


1. pitanje: Što je komunizam?
Odgovor: Komunizam je učenje o uvjetima oslobođenja proletarijata.

2. pitanje: Što je proletarijat?
Odgovor: Proletarijat je ona klasa društva koja svoj život održava jedino prodajom svoga rada a ne pomoću profita od bilo kakvog kapitala; klasa čija sreća i nesreća, život i smrt, cjelokupna egzistencija zavisi od potražnje rada, dakle, od izmjene dobrih i loših vremena za uposlenje, od kolebanja neobuzdane konkurencije. Jednom riječi, proletarijat ili klasa proletera jeste radna klasa devetnaestog stoljeća.

…Sistem je razvio vrlo jaku političku odgovornost da bi zaštitio sam sebe ali nije uspio kreirati uspješan mehanizam ekonomske odgovornosti. Jednostavno, sistem nije mogao svakog nedovoljno angažiranog radnika poslati u zatvor a realnu ekonomsku stimulaciju praktično nije mogao ponuditi. Povrh svega radnici bez ikakvog prava odlučivanja ne prihvaćaju društveno vlasništvo kao svoje vlasništvo pa se ne odnose odgovorno prema njemu.

…Ukidanjem tržišta Marx je ukinuo kategorije koje definiraju produktivnog proizvođača, kvalitetnu robu, potražnju, objektivnu cijenu i zaradu. On je tako obezglavio ekonomiju. Marx je toga bio svjestan pa je ponudio zamjenu za tržišnu privredu pomoću planske privrede bazirane na svijesti ljudi.Svijest na koju se Marx pozivao je idealizirana tvorevina koju nije moguće jednoznačno definirati i zato je svako može tumačiti kako želi. Čak i najgori ubojica nalazi u svojoj svijesti opravdanje za zločine koje čini. Ne može se sistem bazirati na idealiziranim vrijednostima. Idealizam je čak u suprotnosti sa Marxovom materijalističkom filozofijom.

Ajde da ti odgovorim na sve što sam podebljao crno:

1. Zarada od rada samog bez zarade na prodaji kapitala(koji može biti novac ili imovina) je vrlo velika zabluda. Današnje razvijene zemlje svijeta razvijene su baš zato jer imaju veliku količinu kapitala po radniku koji zbog tog kapitala postaje efektivniji i njegov dopsrinos sve manji naspram zaposlenog kapitala – time ostvarujući pravo na što veće nadnice. Jednostavan ti je primjer hunter gatherers na polju vs. farmer sa Fendt traktorom od 400 konja. Prvi proizvodi 2000 kalorija na 10 km^2 drugi 200 000 kalorija na 10 km^2.

2. Marx nije uvidio da dajući pravo narodu da on sam vrednuje preko morala što je “u redu” a “što nije” stvorio behemota najgore vrste gdje je PArtija kao nusprodukt socijalističkog mišljenja “jednakosti” zapravo silovala jednakost i sebe stavila na tron – gdje su svi miševi jedna mačka vlada. Koliko je ljudi poginulo u Gulazima – križarski ratovi su prdac naspram komunizma.

Po prirodi ljudi nisu isti, niti iste boje inteligencije, sposobnosti mana itd. Kako je MArx htio da svi budu “isti” onda je nužno morao “poravnati” sve nejednake da bi nasilno bili “isti” – robotizirati društvo.

Mislim da je jasno zašto je sve to propalo – jednostavno jer ne dopušta razlike.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@Ovchica

Za vrijeme komunizama u svijetu ubijeno je 94,5 milijuna ljudi dok je za vrijeme svih Križarskih ratova ubijeno oko 2,5 milijuna ljudi.

Religija je zlo kažeš?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Samo u 30.godisnjem ratu od 1618-48. poginulo je od 3-11.5m ljudi. Bartolomejska noc izmedju 2-4m ljudi, a dalje mi se ne da nabrajat. Uglavnom, koristis se oskudnim podacima iako su informacije vrlo lako dostupne. Da ne spominjem pokrstavanje divljaka u amerikama itd…

Raspravljas kao dijete koje usporedjuje po principu, tko ima veceg ili ciji tata je jaci.

Recimo da je u 11.st u svijetu bilo cca 250 milijuna ljudi (Europa 70m u 13.st). To znaci da je u krizarskim ratovima pobijeno 1% stanovnika svijeta odnosno 3.5% stanovnika europe.
Dok je recimo za komunizma bilo oko 2.5 milijarde ljudi (oko 45.), sto znaci da je zrtava komunizma bilo tek nesto manje od 0,004% svjetskog stanovnistva. Po tome su samo Krizarski ratovi odnijeli jedno 250 puta vise zrtava nego komunizam. No, da se vratimo na temu starosnih mirovina…

To sto si ti emotivno vezan za komunizam, to je tvom problem s kojim bi se trebao pozabaviti, radi vlastitog duhovnog zdravlja. Kao sto kaze Buddha: “Attachment leads to suffering”…

Vidim, ovčica je opet dobio slobodno u ludari…..Bože, na što je spao ovaj forum.

...ladies and gentlemen....AC/DC

Recimo da je u 11.st u svijetu bilo cca 250 milijuna ljudi (Europa 70m u 13.st). To znaci da je u krizarskim ratovima pobijeno 1% stanovnika svijeta odnosno 3.5% stanovnika europe.
Dok je recimo za komunizma bilo oko 2.5 milijarde ljudi (oko 45.), sto znaci da je zrtava komunizma bilo tek nesto manje od 0,004% svjetskog stanovnistva. Po tome su samo Krizarski ratovi odnijeli jedno 250 puta vise zrtava nego komunizam. No, da se vratimo na temu starosnih mirovina…

Pobiše ih i jedni i drugi, nema tu pozitivne strane.

Dok je recimo za komunizma bilo oko 2.5 milijarde ljudi (oko 45.), sto znaci da je zrtava komunizma bilo tek nesto manje od 0,004% svjetskog stanovnistva. Po tome su samo Krizarski ratovi odnijeli jedno 250 puta vise zrtava nego komunizam.

***94,5 milijuna pobijenih u komunizmu na 2,5 milijardi ljudi je tebi 0,004% svjetskog stanovništva?!? meni je to skoro triput više nego za križarskih ratova iliti najgori genocid ikad na ovoj planeti

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!


Vidim, ovčica je opet dobio slobodno u ludari…..Bože, na što je spao ovaj forum.

u demokraciji postoji pravo govora, ali i odgovornost za napisano i izgovoreno, pogotovo za ovakve ispade netrpeljivosti kakve svaki dan iskazuje “ovchica” prema Hrvatima i kršćanstvu!


Samo u 30.godisnjem ratu od 1618-48. poginulo je od 3-11.5m ljudi. Bartolomejska noc izmedju 2-4m ljudi, a dalje mi se ne da nabrajat. Uglavnom, koristis se oskudnim podacima iako su informacije vrlo lako dostupne. Da ne spominjem pokrstavanje divljaka u amerikama itd…

Raspravljas kao dijete koje usporedjuje po principu, tko ima veceg ili ciji tata je jaci.Recimo da je u 11.st u svijetu bilo cca 250 milijuna ljudi (Europa 70m u 13.st). To znaci da je u krizarskim ratovima pobijeno 1% stanovnika svijeta odnosno 3.5% stanovnika europe.
Dok je recimo za komunizma bilo oko 2.5 milijarde ljudi (oko 45.), sto znaci da je zrtava komunizma bilo tek nesto manje od 0,004% svjetskog stanovnistva. Po tome su samo Krizarski ratovi odnijeli jedno 250 puta vise zrtava nego komunizam. No, da se vratimo na temu starosnih mirovina…

To sto si ti emotivno vezan za komunizam, to je tvom problem s kojim bi se trebao pozabaviti, radi vlastitog duhovnog zdravlja. Kao sto kaze Buddha: "Attachment leads to suffering"…

Neka sam ja dijete ali ti ne znaš zbrajati i oduzimati i onda ti se sve ruši u vodu.

Bože pa ti ne znaš osnove aritmetike.

90 milijuna ljudi na 2,5 milijardi je cijelih 4%!

Dakle, u milijardu ide tisuću milijuna, ovdje u 90 milijuna imaš 10% od toga. Pošto imaš 2.5 milijarde tih 10% podijeli sa 2.5 i dobiješ 4%.

Daj si truda ovo je stvarno miniskulno znanje koje pokazuješ – pa ovo su osnove osnova osnova.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


[…Bože pa ti ne znaš osnove aritmetike…

Ali zato zna demagogiju do najsitnijih detalja.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close