Turistički sektor – usporedba tvrtki, ulaganja, …

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Turistički sektor – usporedba tvrtki, ulaganja, …

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sad ćemo vidjeti na 3q i 4q rezultatima sve te silne i strašne probleme. Zamislite Sheraton u nekom selu pored Dubrovnika, kad shvate da turisti ne dolazi zimi. Pobjeći će glavom bez obzira!
Bankrotirale su sve državne hotelijerske kuće. Ne znam zašto, država inače fantastično upravlja svojoj imovinom. Ovo je valjda bio izuzetak.

Kaj ste napali čovjeka, ima pravo na svoje mišljenje. Osim toga, nije loše ni imat kojeg forumaša koji je medvjed na temi. Nisu baš se proveli ovi kaj su kupovali arenu i valamar na krilima optimističnih komentara u razmaku od prije jedne do dvije godine. Sve je manje konstruktivne rasprave a sve više vrijeđanja i ogorčenosti.

Ajmo ovako: imaš jednog medvjeda na Ledu koji kaže da će Ledo propasti jer se zimi jede manje sladoleda, a imaš i jednog medvjeda koji će reći da će Ledo propasti zbog jamstava. I Ledo propadne, a onaj koji je govorio da će propasti zbog toga što se zimi jede manje sladoleda kaže: Jesam vam rekao.


Sad ćemo vidjeti na 3q i 4q rezultatima sve te silne i strašne probleme. Zamislite Sheraton u nekom selu pored Dubrovnika, kad shvate da turisti ne dolazi zimi. Pobjeći će glavom bez obzira!
Bankrotirale su sve državne hotelijerske kuće. Ne znam zašto, država inače fantastično upravlja svojoj imovinom. Ovo je valjda bio izuzetak.

Da,kolega,pratit cemo cijene dionica za 3,6 mjeseci,godinu dana pa cemo vidjeti sto ce se dogadati,zar ne?
Nema potrebe reagirati panicno “pobjeci ce glavom bez obzira” i sl.Vi ste iznijeli svoje misljenje,a ja svoje .Burza ce pokazati tko je blize istini,zar ne?
Jos jednom ,ne smatram da se radi o losoj tvrtki vec samo smatram da je cijena dionice previsoka i da ce se dalje korigirati.Koliko?Vidjet cemo?Dugorocno to moze biti lijepa prica ako “cijena ulaza ” nije previsoka.Dobra dionica placena preskupo je losa investicija.


Ajmo ovako: imaš jednog medvjeda na Ledu koji kaže da će Ledo propasti jer se zimi jede manje sladoleda, a imaš i jednog medvjeda koji će reći da će Ledo propasti zbog jamstava. I Ledo propadne, a onaj koji je govorio da će propasti zbog toga što se zimi jede manje sladoleda kaže: Jesam vam rekao.

Prilicno djetinjasta konstrukcija.


… da kupovanje za trezor ima u pravilu i veliki psiholoski utjecaj na kretanje cijene dionice u pozitivnom smislu , koji se nikako ne bi smio zanemariti.

Ovo moram zapamtiti, kakav lirski klasik

kaže jedan naš uvaženi bloger, g. Bakić, u svojoj objavi na njegovom blogu od 09/2016, da ‘društvo s lakoćom može održavati EV/Ebitda 12’:
blog_09/2016

a zatim imamo iz godišnjeg rev. izvještaja za Grupu RIVP sljedeće podatke (zašto izmišljati, kad su sami izračunali, sa str. 13 ):
RIVP-fin2017-4Q-REV-N-HR.PDF

dakle ja ne vidim kako bi cijena mogla, kako neki zazivlju ovih dana, spustiti se ispod 35 kn a kamoli 30 kn (g. bisakovi)
AKO da, u što osobno ne vjerujem, to je onda samo rezultat prekomjerne prodaje (cijena je na udaru prodavača ili, tko zna, može bit sljedeće financijske krize?)
a to opet ništa ne govori o fundamentima ove dionice, o vriednosti koje fin. izvještaji odražavaju i ako su vjerujem istiniti, što revizori potpisuju, onda je svako ‘ronjenje’ cijene izvrsna prilika za dokup

Cijene dionica mogu biti znatno ispod ili iznad fer vrijednosti. Pogotovo na ovakvoj burzi kakvu imamo u Hrvatskoj. I, gleda se i budućnost, a ne samo trenutni fundamenti.


kaže jedan naš uvaženi bloger, g. Bakić, u svojoj objavi na njegovom blogu od 09/2016, da 'društvo s lakoćom može održavati EV/Ebitda 12':
blog_09/2016

a zatim imamo iz godišnjeg rev. izvještaja za Grupu RIVP sljedeće podatke (zašto izmišljati, kad su sami izračunali, sa str. 13 ):
RIVP-fin2017-4Q-REV-N-HR.PDF

dakle ja ne vidim kako bi cijena mogla, kako neki zazivlju ovih dana, spustiti se ispod 35 kn a kamoli 30 kn (g. bisakovi)
AKO da, u što osobno ne vjerujem, to je onda samo rezultat prekomjerne prodaje (cijena je na udaru prodavača ili, tko zna, može bit sljedeće financijske krize?)
a to opet ništa ne govori o fundamentima ove dionice, o vriednosti koje fin. izvještaji odražavaju i ako su vjerujem istiniti, što revizori potpisuju, onda je svako 'ronjenje' cijene izvrsna prilika za dokup


Prije svega,nitko nista ne “zazivlja”!!!Meni je zao sto ste Vi ocito uznemireni stoga sto netko ima drugacije misljenje i to pokusava argumentirati.To kao prvo!
Kao drugo,pogledajte malo na ovom topicu sto sam pisao prije koji mjesec kada je cijena bila 43-45 kuna!Dakle ne iznosim neku naknadnu pamet ,vec se moja prognoza vec prilicno ostvarila.
Financijski izvjestaj 3Q 2018 jos nije objavljen,a kretanje cijene na trzistu mozda sugerira (pisem mozda) da rezultati bas i nece biti takvi kako neki ocekuju?Firma se dodatno zaduzila,ima vise radnika,dosta je investirano,tako da treba vidjeti i pricekati rezultate za ovu godinu.
Cijena od 30 kuna ili malo vise je po meni,vise nego fer za ovu dionicu.
Vasa granica od 35 kuna je vec gotovo dosegnuta.
Pisete da cijena od 30 kuna moze biti “rezultat samo ekonomske-financijske krize”.To je potpuno pogresno.Ako do toga dode,cijena ce tesko biti iznad 10-15 kuna,jer ce najvise stradati upravo turizam ako ljudi nemaju dovoljno prihoda za normalan zivot.Ovdje ce prvo pokusati ustedjeti.
Ja ne vjerujem da ce do krize doci slijedece 2 godine,ali doci ce kad tad sigurno i onda ce hotelske kuce koje su zaduzene imati prilicne probleme.
Dakle,jos jednom,bez zurbe,cijena je tu gdje je i njeno kretanje sigurno nece odredivati pojedini forumi vec egzaktni pokazatelji i psihologija trzista i to ne samo kod nas vec i sire.Nasi gosti su iz EU i drugih zemalja i ekonomske prilike tamo ce biti odlucne kakve ce biti sezone slijedecih godina uz mjere poticanja turizma u zemljama koje su nam konkurentne.
Zelim Vam da zaradite na Vasem ulaganju,ali zapamtite da je trziste “uvijek u pravu”,a da je i psihologija trzista “opaka”,a emocije su glavni uzrok gubitaka na trzistu.

@bisakovi
ako se netko ovdje pjeni onda ste to Vi, ja potpuno smireno i argumentima podupirem činjenicu da ova cijena od 36,30 kn nema veze sa stanjem stvari; fluktuacija je normalna stvar i slažem se da je tržište na dulji rok u pravu, samo se ne slažemo na kojoj cijeni
S obzirom da je vaša uvijek zadnja riječ, do daljnjeg ste na ignore.. Pogotovo zato jer argumenata s vaše strane – nema!



@bisakovi

ako se netko ovdje pjeni onda ste to Vi, ja potpuno smireno i argumentima podupirem činjenicu da ova cijena od 36,30 kn nema veze sa stanjem stvari; fluktuacija je normalna stvar i slažem se da je tržište na dulji rok u pravu, samo se ne slažemo na kojoj cijeni
S obzirom da je vaša uvijek zadnja riječ, do daljnjeg ste na ignore.. Pogotovo zato jer argumenata s vaše strane – nema!

Zao mi je sto ste se tako olako predali .Lakse je “zabiti glavu u pjesak” nego cuti istinu,ali to Vam nece pomoci.Argumenata ima napretek,ali sto vrede argumenti ako ih netko ne prihvaca ili razumije.

Udruga navlači na dizanje margina…
bit će tu svega…
veselo

slijedi nam precesija

New Report

Close