TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vezano uz glavnu skupštinu koja će se održati prekosutra:
pošto imam solidan broj dionica tnsa poslao sam zahtjev skdd-u(preporučeno) za izdavanje potvrde o vlasništvu dionica istih.Međutim, nakon desetak dana dobio sam obavijest da te dionice nemam, točnije odgovor sam dobio 6.07. dakle samo dva dana prije roka za slanjem zahtjeva upravi tnsa za sudjelovanje na skupštini. Na upit (nakon tko zna koliko tel.poziva) u skdd-u kakav je to cirkus sa potvrdom rečeno mi je da su se zabunili i da su greškom mislili da sam tražio potvrdu za adplastik koje nikada nisam ni posjedovao(na zahtjevu je velikim slovima pisalo tnsa). Danas sam dobio novu potvrdu. Super, sada mogu s njo samo gu…u obrisat. Toliko o poslovnosti tako uglednih institucija. Sretno svima na skupštini


Vezano uz glavnu skupštinu koja će se održati prekosutra:
pošto imam solidan broj dionica tnsa poslao sam zahtjev skdd-u(preporučeno) za izdavanje potvrde o vlasništvu dionica istih.Međutim, nakon desetak dana dobio sam obavijest da te dionice nemam, točnije odgovor sam dobio 6.07. dakle samo dva dana prije roka za slanjem zahtjeva upravi tnsa za sudjelovanje na skupštini. Na upit (nakon tko zna koliko tel.poziva) u skdd-u kakav je to cirkus sa potvrdom rečeno mi je da su se zabunili i da su greškom mislili da sam tražio potvrdu za adplastik koje nikada nisam ni posjedovao(na zahtjevu je velikim slovima pisalo tnsa). Danas sam dobio novu potvrdu. Super, sada mogu s njo samo gu…u obrisat. Toliko o poslovnosti tako uglednih institucija. Sretno svima na skupštini

Eto vidiš, ova krim ekipa iz tnsa, ne samo da je uspjela pridobiti HFP, itd itd., već đavo bi ga znat, sigurno su krakove potegnuli i do SKDD. Naime,nisi jedini ko je imao problemčić kod istih,,,, stoga ….. [angry]

O skupštini iz 2009, glasovima HFP-a, razrješnicama i što one zapravo znače.

http://www.dosjetransadria.wordpress.com

Bojim se da se ovdje odvija kriminal na puno većim razinama od samih nekretnina itd.
Hrvatska klasika = uništavanje radi jeftina preuzimanja.
Transadria bi trebala biti zlatna koka za par godina kad se okončaju investicije u riječku luku , željeznicu itd … a pogotovo ako uđemo u EU i kad se okonča ova ekonomska kriza te krene rast u CEE.
Sretno ljudi i nedajte se

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

Istina kolega Dionis, zahtjev za potvrdu o vlasništvu na dionicama TNSA poslao sam SKDD-u 15.06.2011. Dobio sam je jučer, 11.07.2011. i to nakon niza protesta i telefonskih poziva. Uspio sam skupiti neke punomoći, pa ću ipak nazočiti spektaklu.
Inaće, prošli sam tjedan bio u zgradi TNSA u Rijeci. To je izgledalo ovako: na porti nema nikoga , savjetnik za korporacijsku sigurnost je valjda na seansi u Platnom ili u Phanasu; u liftu nema nikoga, savjetnik je i dalje u Platnom ili Phanasu, na četvrtom katu nigdje nikoga, otvorena vrata praznih kancelarija, savjetnik je još u Platnom ili Phanasu ….. A nekada, ne tako davno, ta je zgrada bila puna ljudi koji su radili i zarađivali. Dobro je to Ključariček zamislio: pretvoriti TNSA u tezgu iz koje će on i bulumenta koja ga okružuje vući osobne profite, a otpremništvo, radnici, dioničari, tko to još šljivi. I što je najgore, za sada mu naum polazi od ruke.

zna li itko šta je bilo na skupštini???


Istina kolega Dionis, zahtjev za potvrdu o vlasništvu na dionicama TNSA poslao sam SKDD-u 15.06.2011. Dobio sam je jučer, 11.07.2011. i to nakon niza protesta i telefonskih poziva. Uspio sam skupiti neke punomoći, pa ću ipak nazočiti spektaklu.
Inaće, prošli sam tjedan bio u zgradi TNSA u Rijeci. To je izgledalo ovako: na porti nema nikoga , savjetnik za korporacijsku sigurnost je valjda na seansi u Platnom ili u Phanasu; u liftu nema nikoga, savjetnik je i dalje u Platnom ili Phanasu, na četvrtom katu nigdje nikoga, otvorena vrata praznih kancelarija, savjetnik je još u Platnom ili Phanasu ….. A nekada, ne tako davno, ta je zgrada bila puna ljudi koji su radili i zarađivali. Dobro je to Ključariček zamislio: pretvoriti TNSA u tezgu iz koje će on i bulumenta koja ga okružuje vući osobne profite, a otpremništvo, radnici, dioničari, tko to još šljivi. I što je najgore, za sada mu naum polazi od ruke.

[wink]

Možda, a možda se zgrada TNSA pretvori u Hotel kakav uskoro. Dovoljno bi bilo da se oformi jaka grupa malih dioničara i izglasa takav prijedlog [cool]

Kressho


zna li itko šta je bilo na skupštini???

Struja, osigurači i potrčko za korporativnu bezbjednost nisu morali intervenirati, nazočilo svega 12. dioničara, pa se predstava odgađa za 29.-og. Ekipica se smijulji i sad si mogu na miru popušiti cigaricu

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/6bq5FYrcWPQTFcoJZSndjA==.pdf
Ovakvo nešto sam i pretpostavljao. Dakle nisu se pojavili predstavnici HFP-a, a bez njihovih 28% glasova nije se niti mogla održati skupština. Oko 40% glasova "udružene ZO" se ne broji, 10% trezorskih također otpada, ostaje manje od 50% koji imaju pravo glasa, a od tih 50% upravo HFP drži natpolovičnu većinu odnosno 28%. Sasvim dovoljno da se "ismijavaju" sa "sirotinjom"!

Ovaj članak u Lideru od prije dvije godine najbolje ocrtava situaciju u vezi toga tko može jedini donijeti promjene, ali ne čini ništa!

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=83610&to=Printable.ascx

Jesu kolega, AUDIO predstavnik je prisustvovao skupstini i bez obzira na 8033 dionice u njihovom vlasnistvu one nisu bile dovoljne da se predje 50% potrebnih za kvorum. Ako se ne varam nekih 28755 ih je za to potrebno. Sad nam je svima skupa vjerovat da ce se na sljedecoj toliko ili vise i skupit.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Jesu kolega, AUDIO predstavnik je prisustvovao skupstini i bez obzira na 8033 dionice u njihovom vlasnistvu one nisu bile dovoljne da se predje 50% potrebnih za kvorum. Ako se ne varam nekih 28755 ih je za to potrebno. Sad nam je svima skupa vjerovat da ce se na sljedecoj toliko ili vise i skupit.

Pozdrav


Kolega Lucijan ukupno izdanih dionica ima 28755 komada. Od toga 8033 kom. ili 27,94 % drži RH preko AUDIO ili bivši HFP kao najveći pojedinačni vlasnik. Trezor drži 3069 kom. ili 10,67 %.
Pošto oko 40% dionica nema pravo glasa zbog neobjavljivanja ponude za otkup i ako uključimo trezorske 10,67 % onda ostaje manje od 50% dionica sa pravom glasa. Znači da je i sa 27,94 % posto od AUDIO bilo dovoljno za održavanje skupštine.
U svakom slučaju za 14 dana će se održati skupština dioničara bez obzira da li bila ili ne bila natpolovična većina, jer tako nalaže zakon.

New Report

Close