TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

hebote, cijeli ZOO vrt: lemuri, deve, račići i druge pantagane

Možda Papa sutra blagoslovi TNSA pa joj cijena poleti u ponedjeljak

Nema tog Pape, ni blagoslova koji bi spasio TNSA. Gđa Deva je gđa Ritoša Gordana (da li dvo ili jedno grba neznam), ali je dobila “pedalu” iz Lagermaxa (vjerovatno zbog previsoke stručnosti), a Ključićeva je prijateljica pa ju je on prigrlio. Čisto sumnjam da i ona volontira, kao ostali zaposlenici (šaka jada što je ostalo). Da se ne uvrijede, još jednom ponavljam da su to kvalitetni, pošteni i vrijedni ljudi, samo ih je sada u sektoru uvoz (a nekad 200) ostalo 25.
Dokle god je ZOO vrt u Tnsa, sa novopostavljenim piunima na rukovodećim mjestima, nema spasa firmi ni radnicima, može samo biti gore.

još gore.

Možda uprava tnsa u Papinom dolasku spozna Krista i otajstvo svetog križa pa se odluči javno pokajati za svoje grijehe i podijeliti svoje bogatstvo sa radnicima, a nama dioničarima otkupiti dionice po obvezajućoj ponudi

Istina, Ključariček se okružio, blago rečeno, živopisnim osobama. Ne znam da li će mu one pomoći da shvati kako Transadrija više nije većinski, a ni 50%-ni vlasnik Luke Šibenik. Naime nad znatnim brojem udjela Luke Šibenik, u vlasništvu TNSA, provedena je ovrha od strane pojedinih radnika TNSA, a temeljem potraživanja za neisplaćene plaće. Skupština Luke, zakazana za petak, biti će zanimljiva. Ako se uopće održi.


Istina, Ključariček se okružio, blago rečeno, živopisnim osobama. Ne znam da li će mu one pomoći da shvati kako Transadrija više nije većinski, a ni 50%-ni vlasnik Luke Šibenik. Naime nad znatnim brojem udjela Luke Šibenik, u vlasništvu TNSA, provedena je ovrha od strane pojedinih radnika TNSA, a temeljem potraživanja za neisplaćene plaće. Skupština Luke, zakazana za petak, biti će zanimljiva. Ako se uopće održi.

Nakon dužeg vremena, ovo je već nešto opipljivije i konkretnije na temu TNSA. A ekipi bi najbolje bilo da danas bude na Hipodromu i da se po mogućnosti pričesti.

Osobno me raduju vijesti vaše vijesti tino70. Znači, Lemur neće biti direktor Luke Šibenik, a i Ključić “sitno” broji. Sada samo još da dođu uskoci i policija, pa da ih konačno i zatvore (kao društvo iz Elektroluxa). Za Upravu i NO TNSA to su “male bebe”, bar po količini “splašenog” novca. Nadam se (kao i većina normalnih) zaposlenika TNSA, da će ipak biti privedeni i kažnjeni za učinjeno. Možda je prilika za privođenje baš skupština u Luci Šibenik (biti će svi na okupu).
Par “marica” i svi polako prema zatvoru.


Istina, Ključariček se okružio, blago rečeno, živopisnim osobama. Ne znam da li će mu one pomoći da shvati kako Transadrija više nije većinski, a ni 50%-ni vlasnik Luke Šibenik. Naime nad znatnim brojem udjela Luke Šibenik, u vlasništvu TNSA, provedena je ovrha od strane pojedinih radnika TNSA, a temeljem potraživanja za neisplaćene plaće. Skupština Luke, zakazana za petak, biti će zanimljiva. Ako se uopće održi.

Ajde, molim te, kako možeš provesti ovrhu nad udjelima u Luka Šibenik ? Po kojoj procijeni ?
Ili dođeš kod suca, pa kažeš, znate…to ne vrijedi baš puno, ali, dajte mi 2% udijela u d.o.o i ja sam zadovoljan ….

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

U petka isplaćena 1/4 plaće za deseti mjesec 2010. godine ali samo radnicima koji su još uvijek u radnom odnosu sa TNSA.
Zar su oni koji su tada radili u TNSA i zaradili tu plaću a sada rade negdje drugdje manje vrijedni od onih koji još uvijek "rade" u TNSA i ne zarađuju niti 10-ti dio potrebnog novca za mjesečna primanja?
Još jedan od poteza uprave koji će proći nekažnjeno 🙁



Istina, Ključariček se okružio, blago rečeno, živopisnim osobama. Ne znam da li će mu one pomoći da shvati kako Transadrija više nije većinski, a ni 50%-ni vlasnik Luke Šibenik. Naime nad znatnim brojem udjela Luke Šibenik, u vlasništvu TNSA, provedena je ovrha od strane pojedinih radnika TNSA, a temeljem potraživanja za neisplaćene plaće. Skupština Luke, zakazana za petak, biti će zanimljiva. Ako se uopće održi.

Ajde, molim te, kako možeš provesti ovrhu nad udjelima u Luka Šibenik ? Po kojoj procijeni ?
Ili dođeš kod suca, pa kažeš, znate…to ne vrijedi baš puno, ali, dajte mi 2% udijela u d.o.o i ja sam zadovoljan ….
[/quote]
Ovrha se provodi tako da se organizira javna drazba po nalogu suda. Prva drazba ide po procjenjenoj vrijednosti (vrijednost u pravilu procjenjuje brokerska kuca koja dobije nalog od suda da organizira drazbu), a sljedece drazbe idu po sve vecem diskontu na tu cijenu. Ne znam da li ovrhovoditelj moze ponuditi svoje potrazivanje u zamjenu za novac u drazbi.

Ali to ovdje i nije relevantno jer je vlasnik udjela u Luci Sibenik Transadrija, a ne Kljucaricek, Racic, Petkovic i ostali heroji koje bi htjeli ovrsiti. Dakle njih mozete ovrsiti samo raspordajom njihove imovine, a ne rasprodajom imovine Transadrije.



Istina, Ključariček se okružio, blago rečeno, živopisnim osobama. Ne znam da li će mu one pomoći da shvati kako Transadrija više nije većinski, a ni 50%-ni vlasnik Luke Šibenik. Naime nad znatnim brojem udjela Luke Šibenik, u vlasništvu TNSA, provedena je ovrha od strane pojedinih radnika TNSA, a temeljem potraživanja za neisplaćene plaće. Skupština Luke, zakazana za petak, biti će zanimljiva. Ako se uopće održi.

Ajde, molim te, kako možeš provesti ovrhu nad udjelima u Luka Šibenik ? Po kojoj procijeni ?
Ili dođeš kod suca, pa kažeš, znate…to ne vrijedi baš puno, ali, dajte mi 2% udijela u d.o.o i ja sam zadovoljan ….
[/quote]
Evo kako:
Ovršni zakon kaže da predmetom ovrhe može biti sva ovršenikova imovina, uključujući dionice i udjele u trgovačkim društvima. Prema tome poslovni udjeli Transadrije u Luci Šibenik, d.o.o. Šibenik, dio su njene imovine, i to jedini, do sada, bez ikakvoh tereta, i mogu biti predmetom ovrhe radnika koji imaju potraživanja od TNSA po osnovu 7 neisplaćenih plaća. Pravna pravila ovrhe na poslovnim udjelima tretira Glava 17. Ovršnog zakona u člancima 221-224.
I da sve ne ostane samo na teoriji, konkretno, postupak ovrhe na udjelima TNSA u Luci Šibenik provodi se preko određenog šibenskog odvjetničkog ureda. Knjigau poslovnih udjela vodi Luka Šibenik, koja je uz Petrokemiju Kutina, više nego zainteresirana za kupovinu ovršenih poslovnih udjela.
Prema tome, kolega Crumarix, no frkenzi, sve je pod kontrolom.




Istina, Ključariček se okružio, blago rečeno, živopisnim osobama. Ne znam da li će mu one pomoći da shvati kako Transadrija više nije većinski, a ni 50%-ni vlasnik Luke Šibenik. Naime nad znatnim brojem udjela Luke Šibenik, u vlasništvu TNSA, provedena je ovrha od strane pojedinih radnika TNSA, a temeljem potraživanja za neisplaćene plaće. Skupština Luke, zakazana za petak, biti će zanimljiva. Ako se uopće održi.

Ajde, molim te, kako možeš provesti ovrhu nad udjelima u Luka Šibenik ? Po kojoj procijeni ?
Ili dođeš kod suca, pa kažeš, znate…to ne vrijedi baš puno, ali, dajte mi 2% udijela u d.o.o i ja sam zadovoljan ….
[/quote]
Ovrha se provodi tako da se organizira javna drazba po nalogu suda. Prva drazba ide po procjenjenoj vrijednosti (vrijednost u pravilu procjenjuje brokerska kuca koja dobije nalog od suda da organizira drazbu), a sljedece drazbe idu po sve vecem diskontu na tu cijenu. Ne znam da li ovrhovoditelj moze ponuditi svoje potrazivanje u zamjenu za novac u drazbi.

Ali to ovdje i nije relevantno jer je vlasnik udjela u Luci Sibenik Transadrija, a ne Kljucaricek, Racic, Petkovic i ostali heroji koje bi htjeli ovrsiti. Dakle njih mozete ovrsiti samo raspordajom njihove imovine, a ne rasprodajom imovine Transadrije.
[/quote]
Kolega Frckavi,
sve O.K., sve mi to znamo, ali poanta je u tome da se sprijeći krim. društvo u preuzimanju direktorskih fotelja u Luci Šibenik. Nisu im dosta milijuni koje su isisali iz Transadrije, sada bi to malo radili i u Luci Šibenik. I Bulata bi postavili za direktora. Ma hajte, molim Vas.

New Report

Close