TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Očigledno je da gosp.Loris nema pojma kako i što se radi u TNSA. Radnici se nikad ništa ne pitaju, odluke donose pojednici
s svojim "istomišljenicima". Ako se i pojavi netko sa drukčijom idejom (mislim pozitivnom za radnike i posao) taj ne "traje"
dugo. Dok je bilo novaca kupovale su se razne firme (vrijeme pokazuje koliko su ta ulaganja bila pametna), od kojih su samo
glavni imali i imaju koristi. Zaposlenici su saznavali i saznaju svakim danom što se to sve kupovalo, za koga, koliko…..
Najgluplje da sada rukovodstvo "prodaje" priču da su svi u istoj poziciji. Greška je u tome što su ljudi prestrpljivi i pretolerantni (može se reći i idealisti) za ovo lopovsko društvo. Treba ih sve smijeniti.

Kolega pa točno to sam i reako . Nemam pojma što se u TNSA događa !

S druge stren nudim savjet ; nazivate ih " lopovskim društvom" – pa dajte napravite nešto s time kao : kopirajte dokumentaciju koja ih kompromitira, snimite situacije, napravite nešto i dostavite USKOKU. Pokrenite stečaj bilo što !

Divljeg slona možete maknuti s vašega puta samo na jedan način, udruženim izluđivanjem !

Zar mislite ako šutite i čekate da će se stvari poboljšati ili možda da će doči dobra Vila i sve riješiti ?
Neće, možete si samo zajedničkim snagama pomoći.
Uostalom, sada je glavni Čobanković i Premijerka, te napišite im koje slovo preko medija.

Ne razumijem zašto bi uprava namjerno uništavala sebe i tvrtku, ali ako je tako onda to treba dokumentirati i procesuirati.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

HFP da to želi može napraviti ovdje dar-mar. Kao najveći pojedinačni vlasnik tvrtke sa preko 1/4 vlasništva ima zakonsko pravo da sazove izvanrednu skupštinu. Predloži smjenu uprave, i postavi u upravu koga im drago. Svi ostali ulagači mogu samo gledati i snivati svoje snove.
Zašto država i ovdje ne vodi računa o svojoj imovini? E to je već druga priča i ima političku pozadinu.
Trenutna uprava je "dezorjentirana" kao guske u magli. Niti imaju volje, a niti znanja da bilo što pokrenu. Bitno da su "špicerice" naglancane i da ima kave i žeste u kafiću gdje kuju nove "podvale".
Drago mi je što ih je HANFA nag….. pa u svojih 40% mogu samo zuriti !

Koliko god se trudim "ocrniti" ovu dionicu, svejedno nitko neće da mi proda po 1800. Ima li kakva škola za zvanje " druker", jer očito je da mi baš i ne ide. [cry]

Dragi kolega Loris, “stoka sinog zuba” odnosno zaposlenici ne mogu doći “velikog” šefa, ako prije ne prođu “šanera”. Pravna služba neće i nesmije od istih dati nikakav podatak. financijska još manje. Zvati medije pa si na vrat navući opet istog šanera….ne znam baš.
Jedina nada je sindikat i stečaj. I još jedna ispravka. Uprava ne uništava sebe, samo tvrtku (čije nekretnine će prodati ako već nije) i par stotina radnika (s obiteljima), za koje im se “živo” fućka. Oni su se namirili i njihova egzistencija nije ugrožena.
Pa vi rajo vidite što i kako dalje…..


Koliko god se trudim "ocrniti" ovu dionicu, svejedno nitko neće da mi proda po 1800. Ima li kakva škola za zvanje " druker", jer očito je da mi baš i ne ide. [cry]

kakvo crnjenje..trebaš pisati pozitivno,lupati po bidu i zatuć je do 1000…a onda lagano kupovati .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


HFP da to želi može napraviti ovdje dar-mar. Kao najveći pojedinačni vlasnik tvrtke sa preko 1/4 vlasništva ima zakonsko pravo da sazove izvanrednu skupštinu. Predloži smjenu uprave, i postavi u upravu koga im drago. Svi ostali ulagači mogu samo gledati i snivati svoje snove.
Zašto država i ovdje ne vodi računa o svojoj imovini? E to je već druga priča i ima političku pozadinu.
Trenutna uprava je "dezorjentirana" kao guske u magli. Niti imaju volje, a niti znanja da bilo što pokrenu. Bitno da su "špicerice" naglancane i da ima kave i žeste u kafiću gdje kuju nove "podvale".
Drago mi je što ih je HANFA nag….. pa u svojih 40% mogu samo zuriti !

http://www.jutarnji.hr/vlada-ukida-najvece-zlo-hrvatske-privatizacije/917597/


Jedina nada je sindikat i stečaj. I još jedna ispravka. Uprava ne uništava sebe, samo tvrtku (čije nekretnine će prodati ako već nije) i par stotina radnika (s obiteljima), za koje im se "živo" fućka. Oni su se namirili i njihova egzistencija nije ugrožena.

Nisam siguran. Koliko sam vidio te likove iz Nadzornog, oni mi više izgledaju kao oni tipovi koji će "zaraditi" 10.000 eura, a onda dići kredit od 90.000 eura kako bi za 100.000 eura kupili novi model BMW-a.


HFP da to želi može napraviti ovdje dar-mar. Kao najveći pojedinačni vlasnik tvrtke sa preko 1/4 vlasništva ima zakonsko pravo da sazove izvanrednu skupštinu. Predloži smjenu uprave, i postavi u upravu koga im drago. Svi ostali ulagači mogu samo gledati i snivati svoje snove.
Zašto država i ovdje ne vodi računa o svojoj imovini? E to je već druga priča i ima političku pozadinu.
Trenutna uprava je "dezorjentirana" kao guske u magli. Niti imaju volje, a niti znanja da bilo što pokrenu. Bitno da su "špicerice" naglancane i da ima kave i žeste u kafiću gdje kuju nove "podvale".
Drago mi je što ih je HANFA nag….. pa u svojih 40% mogu samo zuriti !

Točno, uprava je dezorjentirana, jer ne zna i nije im stalo, a HFP, da je htio, mogao je davno nešto napraviti. Zašto nije? Najveća enigma je upravo HFP i njegov benevolentni stav prema ovoj prokazanoj upravi i NO .

uf…crnite ,kritizirate…a cijena neće pa neće dolje.

Čudno, a ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


uf…crnite ,kritizirate…a cijena neće pa neće dolje.

Čudno, a ?


Pa zar nije dovoljno pala? S 10.000 kn na 2.000 kn po dionici!



uf…crnite ,kritizirate…a cijena neće pa neće dolje.

Čudno, a ?


Pa zar nije dovoljno pala? S 10.000 kn na 2.000 kn po dionici!
[/quote]
Pala bi i puno više (obzirom da sada ne vrijedi niti blizu 2000 kn) da je ne "brane". Slična stvar kao sa Podravkom. Zašto se Podravka tako drži? Pa zbog onog call ugovora na kojega se želi realizirati što manji gubitak pa se zato manipulira cijenom.

Ovdje je također bilo egzotičnih kupnji, čak su i radnike nagovarali da kupuju… i zato se cijena mora "braniti" (da ne bi nekima letjele glave, npr. i radničkim bijesom kojima je već dosta i ovo što plaće nisu dobili pola godine).

Naravno, kao i DKVS i sl., sve se može braniti dok nije formalno otvoren stečaj, tada se stvar iako uz stvorenu likvidnost pojavom hrpe špekulanata-"hijena" ipak strmoglavi na neke razine teško predvidljive sa ovih pred-stečajnih vremenskih pozicija.

U svakom slučaju ova je firma bankrotirana, formalna objava je samo formalnost. Meni je ovo isti "žanr" za gledati kao i ona DKVS, samo malo pomankut u vremenu. Tamo su jedni lopovi uništili firmu, ovdje drugi… svako ima svoje lopove koje sudski treba goniti. Naši sudovi su očito jednino mjesto gdje u 2011. neće biti viška radne snage 😛

jest, dobro zboriš Lynx….ovo je isti slučaj k’o ona đakovština…i to će kupiti žito i onaj pan pek lapo-lapo, k’o i đakovštinu….žito će kupiti skladišni prostor za svoje ambare, a pan pak će kupiti upravnu zgradu za svoj e butika peciva…ima na svakom katu drugo pecivo da bude…u prizemlju će se prodavati buhtle, a u potkrovlju pice.

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen



uf…crnite ,kritizirate…a cijena neće pa neće dolje.

Čudno, a ?


Pa zar nije dovoljno pala? S 10.000 kn na 2.000 kn po dionici!
[/quote]
Možda tebi je a kupcima nikad dosta nisko .

Firma u blokadi, radnici bez plaće, a "uprava",šaner i podanički direktori kruže crnim službenim limuzinama na relaciji stan, firma, bircuz i obrnuto. Naime, na poslovna putovanja se ne ide, nema se gdje, ni kome. Sumnjam da benzin plaćaju iz svog džepa. Znači, radi se s gotovinom i preko žiro- računa povezanih društava.Tko zarezuje Zakon o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima koji to izričito zabranjuje. Nakon velikih muljaža: TIP 35 mil.kn, VRNI 15 mil.kn, Vendicija 20 mil.kn itd.itd.
prešli su na niže razine. Ali, ne posustaju. Kleptotalibanima je to u krvi.

Ali unatoč svemu crnome o čemu se piše i zna, te činjenici da postoji crna lista za otpuštanje viška zaposlenika, firma još uvijek ima prostora da uhljebi neke nove kadrove, podobnike. Ma koji ih to motivi tjeraju da rade za tvrtku koja ne isplaćuje plaću? Ipak mora da je tu neka rupa kroz koju se samo njih podmiruje, na gore naveden način . [angry]

New Report

Close