TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Broj dioničara se smanjuje. 2007 bilo ih je 1048, a tenutno ih ima 743. Za kraj malo šale – najbolji post koji sam nedavno pročitao glasio je: Vratite mi moj uloženi novac, obećavam da se više nikada neću igrati burze! [lol]
Evo dole još jako korisnih stvari za buduće ulagače:

Zašto nezadovoljstvo ?
Tko misli da je podcijenjena kupiti će, a tko mosli da je precijenjena prodati će.
Uprava brani cijenu od većeg pada.

Sve dionice koliko-toliko likvidne,samo naša TNSA nikako da se pokrene.Bio sam uvjeren da ima strašan potencijal,sada sa počeo gubiti povjerenje.Od dividende niti "D".Tuga i žalost.

Za utjehu svim dioničarima je podatak da iz TOP 10 nitko u zadnje vrijeme nije prodavao. Trezor i dalje skuplja – (što li misle s njima učiniti kada se popnu do maximuma ???- možda poništenje ???). Broj dioničara se iz mjeseca u mjesec smanjuje.

[undecid]

Još malo još malo strpljenja.
Ja kupio šta sam mislio. [wink]

Tortyd,što vam to znači još malo strepljenja.Imate li kakvu informaciju.Da li se zna kada če biti izvješće za 1Q ?

Ovi iz trezora su smiješni ljudi.
Svaki dan sami sebi prodaju par dionica.
Možeš stajat na bidu 120 godina.
Nek se javi netko iz tvrtke s normalnim objašnjenjem.

bananarama, krive izračune imaš u tablici

Kolega Tortyd, ko Vam je ovaj bradonja na slici?


Za utjehu svim dioničarima je podatak da iz TOP 10 nitko u zadnje vrijeme nije prodavao. Trezor i dalje skuplja – (što li misle s njima učiniti kada se popnu do maximuma ???- možda poništenje ???). Broj dioničara se iz mjeseca u mjesec smanjuje.

[undecid]

Kolega, već po drugi puta spominjete da se broj dioničara smanjuje. Može se na to gledati na dva načina. Jedan je da dionice prelaze u čvrste ruke osoba koji u nju i vjeruju, a drugi je da dioničari bježe iz dionice o kojoj se ništa više i ne čuje i ne piše…


Ovi iz trezora su smiješni ljudi.
Svaki dan sami sebi prodaju par dionica.
Možeš stajat na bidu 120 godina.
Nek se javi netko iz tvrtke s normalnim objašnjenjem.

bananarama, krive izračune imaš u tablici


Ne kužim, o kojoj tablici govoriš – sve što sam iznio je screenshotano iz različitih izvora sa interneta? A što se tiče smanjenja broja dioničara, na to gledam kao na nešto pozitivno. Što više čvršćih ruku ostane, perspektivnija nam je budućnost.
Za trezor se ne brinite, oni već imaju razrađen plan u pogledu kupljenih dionica. Ne bih o tome više govorio, da ne ispadne kao druk na gore. Onih 51 komad od neki dan što je protrgovano po 2999,99 podebljao sam na svoj račun. Procijenio sam da će se teško u budućnosti moći više ući po toj cijeni sa tolikom količinom. Pokušajte sada kupiti 50-tak komada ispod 3100, teško a da se ne digne barem 7-8%. Sad da je nelikvidna – to stoji, ali takvih je trenutno oko 70% na ZSE-u. Ne ide na gore – i to stoji, ali ne ide ni ispod 3000. Na ovoj razini Crobexa dionica sasvim dobro stoji, sa rastom Crobexa rast će mo i mi. Ako se uspije naplatiti samo jedan dio potraživanja od dužnika, bude i dividende.
Kolega Tortyd je novi ovdje i ne shvaća da trezor ne prodaje sam sebi, nego kupuje od onih koji su se postavili nisko na asku, na taj način puni trezor a ujedno se oslobađa i nestrpljivih dioničara koji se postavljaju na ask da bi bili pokupljeni. To što netko danima čeka na bidu i ne uspijeva kupiti, samo je dokaz da je sve više onih kojima nije ni na kraj pameti da lupaju po bidu.
Dionica je istina "dosadna", ali TNSA ima nešto što druge dionice mogu samo sanjati o tome, a to je vlasništvo nad top nekretninama i zemljištem, čija vrijednost ni u vremenu recesije ne pada, a osim toga bave se i niskorizičnim poslovanjem. Istina nije neka lova u tom poslovanju, ali zato se lako i da izračunati dobit u narednom razdoblju. [thumbsup]

Uprava u pogledu kupnje trezorskih dionica postupa u skladu sa odlukom donesenom na skupštini dioničara 2007 god., i za sada to sasvim korektno odrađuje.(nisam član uprave, nego samo želim iznijeti činjenično stanje)


Uprava u pogledu kupnje trezorskih dionica postupa u skladu sa odlukom donesenom na skupštini dioničara 2007 god., i za sada to sasvim korektno odrađuje.(nisam član uprave, nego samo želim iznijeti činjenično stanje)

Možda želiš postati član Uprave ?


Uprava u pogledu kupnje trezorskih dionica postupa u skladu sa odlukom donesenom na skupštini dioničara 2007 god., i za sada to sasvim korektno odrađuje.(nisam član uprave, nego samo želim iznijeti činjenično stanje)

Evo, s današnjim danom ih imaju 2452 i ako je trezor pun na 2500, jednostavnom matematičkom operacijom oduzimanja, dolazimo da im treba još komada 48.

i onda…

misterij se nastavlja [smiley]



Uprava u pogledu kupnje trezorskih dionica postupa u skladu sa odlukom donesenom na skupštini dioničara 2007 god., i za sada to sasvim korektno odrađuje.(nisam član uprave, nego samo želim iznijeti činjenično stanje)

Evo, s današnjim danom ih imaju 2452 i ako je trezor pun na 2500, jednostavnom matematičkom operacijom oduzimanja, dolazimo da im treba još komada 48.

i onda…

misterij se nastavlja [smiley]
[/quote]
Vjerojatno imaju već rješenje samo ga ne iznose. Možemo se prisjetiti prijašnjih riješenja na koji način su se riješavali trezorskih dionica.

Ako može netko nabaciti K/P,najljepše zahvaljujem.

New Report

Close