TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Cestitke na osnivanju udruge zelim vam da uspijete u svojim naporima, za sto transparentnijim radom uprave koja mora raditi u interesu svih dionicara a ne samo pojedinih.


i ja se pridruzujem cestitkama
svaka vam cast
pofuk

čestitke gosponu Zimzelenu,gosponu Armaniju i svim ostalima okuplenim oko ove udruge.
Tak treba fino sve fiškalima pa na sud. Pa ne budu iz nas selake i norce delali. Na žalost takvih primera ima previše na ovoj selačkoj burzi. Uprava male dioničare treba sam da im penezi zeme pri dokapitalizaciji i raznim javnim ponudama dionica a kad treba dat dioničarima neka prava i dividende onda tak lepe manipaliraju z nami. Pa nek im jednem zanavek bude jasno da bez odluke dioničara ne bu bilo ni uprave. Ak ne mreju vratit penezi dioničarima onda lepe nek rasprodaju imovinu, ionak je imaju preveč.

Amerika nije samo rad i znoj

Vrhunac Skupštine bio je nesvakidašnji čin koji je poduzeo jedan od dioničara, podijelivši prisutnima isprinte novinskog članka objavljenog 2. veljače u Glasu Istre, o presudi županijskog suda u Puli kojom se Emanuel Vlačić osuđuje na tri godine zatvora zbog krivotvorenja isprava i zloporabe položaja u Štedno kreditnoj službi Flacius.

Dal koga brine sto je vođa udruge dinicara TNSA bio u zatvoru?


Vrhunac Skupštine bio je nesvakidašnji čin koji je poduzeo jedan od dioničara, podijelivši prisutnima isprinte novinskog članka objavljenog 2. veljače u Glasu Istre, o presudi županijskog suda u Puli kojom se Emanuel Vlačić osuđuje na tri godine zatvora zbog krivotvorenja isprava i zloporabe položaja u Štedno kreditnoj službi Flacius.

Dal koga brine sto je vođa udruge dinicara TNSA bio u zatvoru?

ako zanemarimo ono brkanje jabuka i krušaka
mene više brine činjenica što je to jedini njihov odgovor na pripćenje za javnost koje je udruga objavila

Udruga ide do kraja, prije ili kasnije smijeniti će i nadzorni i upravu, a nakon toga tražiti će pojedinačnu odgovornost svakog člana kako uprave tako i nadzornog kroz petogodišnju reviziju poslovanja. Nema grupne odgovornosti, to je socijalistička kategorija. Sada slijedi širenje udruge, nakon toga formiranje stručnog, moralnog i odgovornog tijela udruge koje će pregovarati s državnim tijelima, prije svega HFPom. Tražiti ćemo savjesno upravljanje Transadrijom. Mora javnost znati gdje idu kune iz prihoda…kako se plaće dižu…šta se to kupuje, a da se dioničari ne pitaju.
Mali dioničari moraju biti uvjereni da je venditi i vendiciji došao kraj.
Pristupite udruzi, iznesitie svoje mišljenje, čuti će se i biti uvaženo.
[smiley]

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

Opet debela slova naše Sare.

No ovog treba za direktora Transadrije. Evo da vidite da se razumi čovik u bilance i izvještaje:

Na godinu dana zatvora Emanuel Vlačić osuđen je jer je 26. travnja 1999. godine potpisao bilancu ŠKS-e za 1998. godinu te račun dobiti i gubitka za 1998., u kojima je umjesto stvarno ostvarenog gubitka iskazana lažna dobit u iznosu od 1.704.580,00 kuna, za što je on znao. Potom je 30. travnja 1999. u svojstvu direktora Flacius poslovnog konzaltinga koji je bio osnivač Štedno kreditne službe Flacius, potpisao i odluku o raspodjeli dobiti za 1998. u kojoj je neistinito navedeno da je ŠKS svojim poslovanjem u 1998. ostvarila neto dobit od 1.704.580,00 kuna, čime je počinio kazneno djelo krivotvorenja službene isprave.

Evo i slika da ga odličite sami da li je on onaj pravi. [bye]

WUNDERKIND: "KUPOVAO SAM OD 5 K-3 K, ,NEMA VEZE STO JE SADA2 K"

….a kakve veze ta štedno kreditna zadruga ima sa poslovanjem upravnog odbora Transadrije i njemu nadređenoga nadzornog odbora ?
….onaj tko u svoju obranu poteže tuđu kriminalnu prošlost sigurno je da mnogo štošta kriminalnoga skriva u svojoj sadašnjosti.
…a sa čime će te se gospodo iz Uprave i Nadzornog braniti kad vas udruga malih dioničara prozove za ovo ili ono tipa TIP ?
….sve ste ispucali već u prvom boju, kao će te dalje bez oružja, kako ćete obraniti Venditu, Vendiciju, Tip, Vrni, visoke plaće prekonoć podignute 3x ?
kako?
Nikako ! [smiley]

____________________________________
nije samo e.vlačić udruga, svi smo udruga [thumbsup]

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

Eto, kad me se već proziva imenom, da netko napravi presedan pa se i na forumu predstavi imenom i prezimenom. Ja sam Vlačić, Emanuel Vlačić [cool]

Ajmo se prvo osvrnut na ovu navodnu inkriminaciju: naravno, radi se o deplasiranom i degutantnom pokušaju diskreditacije mene, pa time i naše udruge i nastojanja. Članak iz Glasa Istre, kopija kojeg se djelila na skupštini, govori o (mom) sudskom postupku koji se odnosi na štedno-kreditnu službu Flacius, u kojoj sam 1992-2000 bio izvršni direktor, koja je izrazito uspješno poslovala u tom razdoblju, ali je 2000 pokleknula pred bankarskom krizom i otišla u stečaj (tada je 11 banaka i štedionica i preko 150 štedno-kreditnih zadruga otišlo u stečaj), kada se naravno i pokrenuo sudski postupak koji traje već 8 godina i nije dovršen. NIKADA nisam pravomoćno osuđen za bilo što, a kamo li bio zatvoren ili kažnjen, kao što se pokušava inputirati. Da skratim priču oko toga: pitanje Flaciusa je kompleksno gospodarsko i socijalno pitanje, sudski predmet je vrlo složen i nije dovršen, a ja sam uvjeren da će se okončati mojim oslobođenjem od svih optužbi. Moj je sudski spis otvorena knjiga svim novinarima i javnosti, pa zainteresirani izvolite – proučite prije nego tvrdite. O ovom sam pitanju spreman pričati koliko god treba, ali kad je za to mjesto i vrijeme.

Inače, pored mog rada u Flaciusu na funkciji izvršnog direktora, bio sam i savjetnik uprave Iskona, član nadzornih odbora Varaždinske burze, prvog investicijskog fonda u Hrvatskoj ZIF-a Breza, PIF-a Pleter, garantnog fonda Pinia. Od početka 2007 ponovno radim samostalno kao poduzetnik u području poslovnog i investicijskog consultinga. Prethodni projekti u kojima sam sudjelovao uključuju izdanje prve dvije emisije municipalnih obveznica u Hrvatskoj (obv. Županije Istarske), aranžiranje ino-kreditne linije CDRT Banca Spa (sada dio Unicredito grupe), osnivanje Varaždinske burze, osnivanje ZIF-a Breza, lansiranje KLIK magazina i osnivanje Sanoma-magazine grupe u HR, ekspanzija i prodaja Iskona, prodaja Net.portala… e,da i osnivanje Udruge malih dioničara Transadrije!

Što me naravno vraća na stvarnu temu. Vrlo je indikativno da management TNSA-e nije našao shodnim odgovoriti niti na jedno pitanje postavljeno pred Skupštinom, već su si uzeli (zakonito) pravo da na pitanja odgovore naknadano pismenim putem, što onda naravno moraju učiniti dostupnim svim dioničarima. Nadzorni odbor uopće nije htio odgovarat na pitanja, ni ovako ni onako.

Očito da management koji je prozvan za toliko dubioznih, upitnih i protuzakonitih poslovnih poteza, nije pitaoca (mene) mogao diskreditirati svojim profesionalnim i utemeljenim odgovorima, pa su tražili neki drugi način. Ono što je stvarno sramotno je da meni na Skupštini nije bilo dozvoljeno da u zapisnik podnesem kopiju našeg zahtjeva za sazivanje nove skupštine http://www.transadria.org/docs/20080723_Skupstina_nova.doc
jer to kao nema veze s dnevnim redom, dok je radniku društva (Igor Mišković) od strane predsjedavajućeg (Damir Račić) dozvoljeno da po nalogu predsjednika uprave (Marjan Ključariček) dijeli kopije nekog članka sudionicima skupštine. Da, to pak ima veze s dnevnim redom.

Nedajte se zavarat, nemoćni su u pravdanju svojih "poslovnih" poteza, pa je ova simpatična diverzija očajnički pokušaj skretanja pažnje. No, svako pametan razaznat će dimnu bombu od prave. Njihova se dimna bomba već raspršuje, ali u krilu im stoji naša atomka i sat kuca.

Kad će odgovori na pitanja dečki?

Gledajući zdravorazumski, puno je bolje biti u drustvu s lopovima nego poštenim ljudima… Bolja je zarada a svi smo ovdje zbog toga…

Svaka čast čoviku što je pod punim imenom i prezimenom reka šta je sve radija ovo vrime.

Samo ne znam kako će to pomoći ovima i di su pare:
U kolovozu 1997. supruga i ja oročili smo u Štedno kreditnoj službi »Flacius« d.o.o. Pula 9 – ukupno (preračunato) oko 43.000 DEM, jer smo dobili uvjeravanja da je »Flacius«, čiji je upravitelj bio Emilio Vlačić, ustanova od punoga povjerenja.Kamatne stope bile su osjetno više nego u bankama i kretale su se u rasponu od 7,25 posto (za dolare) do 10,15 posto (za marke).
Krajem prosinca 1998. godine upravitelj »Flaciusa« Emilio Vlačić obavijestio nas je, kao i ostalih 5.500 klijenata, cirkularnim pismom da će i tu poslovnu godinu »zaključiti sa značajnim pozitivnim rezultatom«[/b]. VJESNIK….

BOJIM SE NIKAKO !!! [bye]

WUNDERKIND: "KUPOVAO SAM OD 5 K-3 K, ,NEMA VEZE STO JE SADA2 K"

Što se tiče Udruge, evo kako stvari stoje:

1) U vrlo kratkom vremenu trebalo je odradit masu materijala: prijedloge, zahtjeve, priopćenja, osnivačke akte Udruge, web-stranicu… sve detalje dosadašnjih aktivnosti možete naći na http://www.transadria.org

2) Time smo otvorili ključna pitanja (koja nas muče) o radu društva i podigli razinu dioničarske i javne svjesti o tome što se tamo ustvari zbiva.

3) Proces sazivanja nove skupštine TNSA je u tijeku i može se očekivati da će se ista održati početkom jeseni.

4) Sada je vrijeme da se počnemo aktivnije mobilizirati. Ukoliko podržavate načelna nastojanja Udruge (naravno, ne morate se slagati sa svime što radimo ili tvrdimo, dapače) – pošaljite Pristupnicu kojom se učlanjujete u Udrugu, ili barem svoje kontakt podatke. Time ne preuzimate apsolutno nikakve obveze (svojim dionicama raspolažete kako hoćete, članarine nema). Na web-stranici Udruge naći ćete Pristupnicu, upute kako se učlaniti i kontakt podatke Udruge. U ovoj je fazi čak dovoljno da Udruzi pošaljete e-mail sa svojim kontakt podacima. Bit ćete pravovremeno pozvani na Skupštinu Udruge.

5) Uskoro ćemo sazvati prvu redovnu Skupštinu Udruge, na kojoj ćemo odgovoriti na sva pitanja malih dioničara, usaglasiti zajedničke stavove i definirati naše zajedničke ciljeve. Također, proći ćemo kroz postojeće akte i odluke Udruge (Statut, izbor Upravnog odbora, pitanje financiranja rada Udruge…) kako bi potvrdili (ili izmjenili) odluke koje je pri osnivanju donio relativno uzak krug osnivača radi brzine i praktičnosti.

6) Udruga će (za razliku od samog Društva) raditi izrazito demokratično i transparentno. Do stavova ćemo dolaziti diskusijom, argumentima i glasanjem, a u realizaciji naših ciljeva i operativnom radu Udruge angažirat će se članovi koje ćemo među sobom izabrati temeljem stručnosti u pojedinim aspektima rada.

7) Osnovni cilj Udruge je povećanje vrijednosti naših dioničkih uloga u Transadriji, a naše udruživanje i okrupnjavanje je svakako prvi nužni korak ka tom cilju.

8) Udruga će u tom smislu obavljati sljedeće djelatnosti:
– praćenje i analiziranje poslovanja TNSA i distribucija informacija članovima Udruge
– zastupanje interesa članova Udruge u odnosu prema organima TNSA, HFP-u, HANFA-i, ZSE i dr.
– nastupanje prema javnosti putem medija
– ostvarenje zajedničkog nastupa prema financijskim institucijama te institucionalnim i strateškim investitorima

Javite se, pošaljite svoje kontakt podatke na http://www.transadria.org/kontakt.htm

Nemate što izgubit. Ako vam se na sljedećoj skupštini ne svidi što čujete, lako se okrene i odete.

Još bi samo na kraju rekao da znam da je sigurno velikom broju malih dioničara vrlo zbunjujuće što se sada ponovno odvija ovakva "akcija" kad smo to isto radili i prošle godine i uspjeli! Međutim, činjenica je da smo ostali izigrani: izabrani članovi Nadzornog odbora nisu učinili ništa od onog za što smo ih izabrali, pa sada moramo odradit "popravni". Uostalom, sami se zapitajte što ste dobili prošlogodišnjom promjenom: jeste li saznali koje su stvarne vrijednosti imovine društva? jesu li raščišćene sumnjive pozicije koje su nas i prošle godine mučile? znate li nešto više o investicijama društva? je li se razvila korporativna praksa, pa se dioničare malo više cijeni i pita što bi htjeli? jel se javno objavljuju stvari koje vas zanimaju? jel se sazivaju skupštine društva kad bi trebalo donijeti neke ključne odluke? jesu li vam predočeni poslovni planovi društva? jeste li dobili dividendu ili porast vrijednosti dionice? znate li barem koliko vaša dionica stvarno vrijedi, kako i kada će se takva vrijednost ostvariti?

Ako vam na većinu pitanja bez puno razmišljanja prirodno zvoni "NE" – krenite na http://www.transadria.org da to promjenimo. Nemate što izgubit, a puno bi mogli dobit.


Svaka čast čoviku što je pod punim imenom i prezimenom reka šta je sve radija ovo vrime.

Ča je više nego se za tebe more reć
[proud]

Emanuel ,Pjerino pita gdje su pare =40mil kn(Homan Moira=300komTNSA,EIG=575komTNSA),a ne pita o Udruzi.

Ma, ovdje nas ne zanimaju nikakve štedno kreditne zadruge niti njezini zadrugari. To vam je isto k’o da sad tamo neki ključariček nađe nekog novinara iz uredništva SMOKVINOG LISTA u Rijeci i počne pisat o ljubavnicama zimzelena, koji ih je imao više neg’ tito svojevremeno, VIŠE NEG ŠTEDNO-KREDITNA ZADRUGA ZADRUGARA, e da bi ga diskeditirali zimzelena kao dioničara koji zna što hoće i koji zna to što hoće i reći finim biranim riječima uz pregršt argumenata. Gospodo iz Uprave i Nadzornog Transadrije da l’ vi uopće imate barem JEDAN ARGUMENT KOJI VAM IDE U PRILOG I KOJI VAS MOŽE PRIKAZATI, AK ‘ NE KAO VRSNOG, A ONO BAREM KAO SOLIDNOG STRUČNJAKA ŠPEDICIJE I DOBROG GOSPODARSTVENIKA ? [smiley] [smiley] [undecid]

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

A MITROVIĆ MILIVOJ PITA KOLIKE SU PLAĆE ČLANOVA UPRAVE I TKO IM JE OMOGUĆIO TAKVE PLAĆE I PO OSNOVI KAKVIJEH TO USPJEHA I još pita koliko je plaćen TIP i u što taj TIP utrošio primljene pare i koliko je dionica TNSA-R-A kupio i na skrbnički račun Zagrebačke banke skrio i još pita tko je dao kredit VRNIJU i tko je garant tog kredita…hajd’ odgovorite čovjeku na ova pitanja pa da može dalje postavljati, a vi koje zanimaju štedno-kreditne zadruge odite na forum "bankarstvo u hrvata" [thumbsup]

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

New Report

Close