TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


To sam si i mislio,sad je ova kao skupština nevažeća.
Za godinu dana ionako istječe mandat dečkima koje ste birali,pa onda se borite,za njih ili protiv njih.

I jos nesto , dobro si rekao da smo te decke mi birali pa bi onda bilo i normalno da daju ostavku na mjesta u NO ako su izgubili podrsku malih dionicara(koji su ih i izabrali).
Neka stave mandate na raspolaganje jer ako su dobro radili svoj posao i zastupali interese malih dionicara siguran sam da ce ih ponovo izabrati.
Ja , a i svaka druga postena i moralna osoba tako bi postupila.
Bas me zanima da li su i oni takve osobe ili mozda nesto skrivaju ?
[/quote]
A zašto bi dali ostavku,kad samo njih 4-ica imaju više glasova,nego vas 13-ica,a i vjerujem da imaju puno veću podršku malih dioničara,nego što imaš ti zimzi,striček,ili već tko zna pod kojim si sve nickom,a i mandat im traje još godinu dana.
A uostalom da ja imam zaradu na TNSA kao što ju ti imaš,odavno bi prodao i nebi se borio,i stvarao tu neku mržnju.
A ti ,da si uistinu pravi dioničarTNSA onda bi im bio zahvalan šta su koliko toliko sve male dioničare štitili od korekcije koja je nastupila ove godine,da ne upadnu u margin callove,itd.
A cijenu dionice je srušio jedan tvoj s popisa oceanovih 13,a kad si tako pametan šta nisi ti kupovao i dizao cijenu pa nebih nitko mogao kupiti TNSA po tebi smiješnoj cijeni,već ste prodavali i rušili cijenu.
Neznam koliko će se još u ovoj dionici promjeniti likova koji će non-stop nešto pametovati,od Bauštelca,Jozića,pa sad Mitrovića,tko je sljedeći?

oooo javio se i jedan od velike cetvorke osobno , naravno sa notornim glupostima stiteci svoj lik i dijelo u poslijednih godinu dana.
Kome ste prodali trezorske dionice ?
Skupstina vas za to nije ovlastila i da imalo postujete male dionicare stavili bi to kao jednu od tocaka dnevnog reda na nadolazecoj skupstini.Pa jel negdje gori da ste to napravili tjedan dana prije skupstine ?

Inace ja nisam zimzi i nisam u plusu sa Tnsa-r-a ali to uopce nije bitno za ovu pricu i da jesam jedan od potpisnika ove potpuno legitimne i pozeljne dionicarske inicijative.
Vidimo se u 9mj. na glavnoj skupstini drustva

puno malih dionicara daje jednog velikog-najveceg


oooo javio se i jedan od velike cetvorke osobno , naravno sa notornim glupostima stiteci svoj lik i dijelo u poslijednih godinu dana.
Kome ste prodali trezorske dionice ?
Skupstina vas za to nije ovlastila i da imalo postujete male dionicare stavili bi to kao jednu od tocaka dnevnog reda na nadolazecoj skupstini.Pa jel negdje gori da ste to napravili tjedan dana prije skupstine ?
Oprosti striček,tebi se nešto pobrkalo opasno,ali neboj se ima i za to lijek i da se liječiti.
Nemam nikakve veze s tvojom tzv.velikom četvorkom,niti sam jedan od njih,to si odavno trebao skužiti,ja sam samo jedan mali dioničar TNSA koji je dao njima povjerenje prije godinu dana,a dat ću im i ove godine neka svoj posao odrade do kraja mandata.
A šta si ti zamišljaš da bi trebala Uprava i NO za svaku potrošenu ili dobivenu kunu tebe osobno izvještavati?
Bojim se da neće biti ništa od te tvoje glavne skupštine društva,jer ćete do 9mjeseca rasprodati dionice,tako da nećete imati ni 3%dionica.

Inace ja nisam zimzi i nisam u plusu sa Tnsa-r-a ali to uopce nije bitno za ovu pricu i da jesam jedan od potpisnika ove potpuno legitimne i pozeljne dionicarske inicijative.
Vidimo se u 9mj. na glavnoj skupstini drustva



To sam si i mislio,sad je ova kao skupština nevažeća.
Za godinu dana ionako istječe mandat dečkima koje ste birali,pa onda se borite,za njih ili protiv njih.

I jos nesto , dobro si rekao da smo te decke mi birali pa bi onda bilo i normalno da daju ostavku na mjesta u NO ako su izgubili podrsku malih dionicara(koji su ih i izabrali).
Neka stave mandate na raspolaganje jer ako su dobro radili svoj posao i zastupali interese malih dionicara siguran sam da ce ih ponovo izabrati.
Ja , a i svaka druga postena i moralna osoba tako bi postupila.
Bas me zanima da li su i oni takve osobe ili mozda nesto skrivaju ?
[/quote]
A zašto bi dali ostavku,kad samo njih 4-ica imaju više glasova,nego vas 13-ica,a i vjerujem da imaju puno veću podršku malih dioničara,nego što imaš ti zimzi,striček,ili već tko zna pod kojim si sve nickom,a i mandat im traje još godinu dana.
A uostalom da ja imam zaradu na TNSA kao što ju ti imaš,odavno bi prodao i nebi se borio,i stvarao tu neku mržnju.
A ti ,da si uistinu pravi dioničarTNSA onda bi im bio zahvalan šta su koliko toliko sve male dioničare štitili od korekcije koja je nastupila ove godine,da ne upadnu u margin callove,itd.
A cijenu dionice je srušio jedan tvoj s popisa oceanovih 13,a kad si tako pametan šta nisi ti kupovao i dizao cijenu pa nebih nitko mogao kupiti TNSA po tebi smiješnoj cijeni,već ste prodavali i rušili cijenu.
Neznam koliko će se još u ovoj dionici promjeniti likova koji će non-stop nešto pametovati,od Bauštelca,Jozića,pa sad Mitrovića,tko je sljedeći?
[/quote]

upravo si se sam nominirao

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 8.071 28,07 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.538 8,83 Skrb. račun
3. CENTAR BANKA D.D. 1.029 3,58 Skrb. račun
4. VRNI D.O.O. 1.000 3,48 Osnovni račun
5. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 863 3,00 Osnovni račun
6. HPB D.D. 774 2,69 Skrb. račun
7. EIG D.D. 575 2,00 Osnovni račun
8. PODRAVSKA BANKA D.D. 567 1,97 Skrb. račun
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 535 1,86 Skrb. račun
10. TRANSADRIA D.D. RIJEKA 454 1,58 Osnovni račun
Ukupno: 57,05

Ne bih se miješao u ova "prepucavanja" i komentare. Ali i mene kao malog dioničara živo interesuje zašto su prodane trezorske dionice, po kojoj cijeni i sa kakovim namjerama. I na kraju otkud se sada odjednom pojavio taj VRNI d.o.o. u čijem je vlasništvu i kakvu ulogu on igra u svemu tome? Ima ovdje mnogo nejasnoća i muljaže, a to sve uoči skupštine. Ovdje se govori o nekoj dividendi od 1200 kn, jasno je da od toga nema ništa. Mene interesuje da li će uopće biti bilo kakve dividende, jer nije vrag da nema ni za 100 kn po dionici, a okolo se razbacuje na sve i svašta? [undecid]

Iznad Trilja niču najveći nasadi trešanja u ovom dijelu Europe
5/2/2008 u 08:13

Nikola Vrcan
Piše: Ante BOTIĆ

Nekada krš, drača i korov, a uskoro nešto što nema u ovom dijelu Europe. Na površini od 46 hektara uz triljsku gospodarsku zonu Čaporice, u mjestu Ugljane sadit će se – trešnje.

Naime, zagrebačka tvrtka "Vrni" na tom području posadit će – 120 tisuća komada trešanja.

Poslovni projekt, izazov i povratak na očevinu razlozi je što će se plodovi trešnje brati u ovom dijelu grada Trilja. Početkom 70-ih godina prošlog stoljeća Nikola Vrcan iz Ugljana krenuo je u svijet. Kao i većina mladih ljudi, svoje prvo odredište pronašao je u Zagrebu, odakle je nakon školovanja za komercijalistu krenuo u rad po cijelom svijetu. Kao djelatnik zagrebačke Hidroelektre, kruh je zarađivao u Rusiji, Alžiru, Nigeriji, Sudanu i naravno u – Hrvatskoj.

Poduzetnički kapaciteti, želja za imati nešto svoje potaknula je Nikolu Vrcana na jedan novi početak. Naime, osniva tvrtku "Vrni", specijaliziranu za uvoz i trgovinu voćem i povrćem,
u toj branši među prvima u Hrvatskoj.

– Nije meni bilo loše u mojoj Hidroelektri, ali želio sam nešto svoje, i odlučio sam se za ovu djelatnost. Početak je bio na zagrebačkoj zelenoj pijaci, malo po malo i krenulo je. Kada je
došla hrvatska država u ovaj projekt uključio sam obitelj, braću, rođake, prijatelje i ostale ljude željne rada – kazuje nam Nikola Vrcan.

Pored trgovine, uskoro je krenuo i u vlastitu proizvodnju, i to povrća. Napominje kako danas ima "dobar kooperantski udio u Puli, tu je i najam u dijelu Kaštelanskih staklenika, te suvlasništvo koje imamo u PIK-u Neretva".

Nikola Vrcan se, međutim, uvijek želio vratiti u svoj kraj, uložiti zarađeni novac te pokrenuti proizvodnju povrća. Tako je prije pet, šest godina želio u Sinjskome polju zakupiti oko 450 hektara za proizvodnju povrća. Međutim tada, kako kaže, nije imao sluha od čelništva grada, pa od njegova povratka u Cetinsku krajinu tada se nije ostvarilo ništa. Nudilo mu se puno manje i nije bilo smisla ulaziti u daljni put bez nade. No ipak, prošla godina za njega je bila bolje sreće.

– Možda je i slađe ovako, uspio sam osigurati prostor u svom rodnom mjestu Ugljanima. Moram istaknuti da sam u Poglavarstvu Grada Trilja i gradonačelniku Saraću imao odličan prijem i razumijevanje. Vidio sam kako ljudi jednostavno žele da se triljski kraj razvija, infrastruktura je tu
i nije bilo uzmaka. Riješeno je pitanje površine 46 hektara, a u samoj zoni koja je u neposrednoj blizini gradimo na 18 tisuća metara četvornih hladnjaču za voće i povrće, pogon za pakiranje i transportiranje proizvoda, a tu ćemo izgraditi i jedan pogon za kiseljenje zelja kapaciteta 1500 tona – govori Vrcan o poslovnim planovima.

Također, iznosi kako će po sadašnjim izračunima kompletna obrada terena za trešnje i sve aktivnosti na njemu kao i sadnice, te pogoni u zoni stajati negdje između osam i 10 milijuna eura, u različitim elementima financiranja.

– To je zaista velik novac, ali ni do sada nisam sumnjao u svoje projekte pa ne sumnjam ni sada. Uspjet ćemo, i ono što je bitno sigurno ćemo upošljavati 50 stalnih radnika i isto
toliko sezonaca.

Ono što javnost želi znati je kada će se početi saditi ugljanske trešnje:

– Ako ovaj cijeli ciklus od ravnanja terena pa do uzgoja ovolikog broja sadnica bude po planu, početak sadnje očekujemo negdje pred kraj 2009. godine, a godinu i pol nakon toga mogli bismo dobiti prve plodove – ističe Vrcan, koji se u našem razgovoru dotaknuo i škole:
– Kada sam napustio rodni kraj u mom selu u školi je ostalo 350 đaka, sada ih je dvadesetak. Želja mi je, kada se za godinu, dvije vratim u Ugljan, da bude približno učenika kao i kada sam odlazio – s entuzijazmom će Nikola Vrcan.

U TVRTKI I SVO TROJE DJECE

Sada u obiteljskom biznisu djeluju dvije tvrtke. Nikola je vlasnik i vodi tvrtke "Vrni-proizvodnja", a njegova djeca Andrea, Stipe i Ante su vlasnici tvrtke "

Ooooooooooo… Malo me nema, kad ono…Zahuktala se rasprava!!!

Hrpa ljudi je ušla u ovu dionicu na temelju lažnih informacija, navlakuša, neistina…I šta sada? Priznati sebi da si namagarčen je teško. Oni koji su to sve pokrenuli (Zimzi & Co.) također ne smiju popustiti, jer će oni biti krivi, a to je nezgodno.

Iskreno sumnjam u uspjeh njihove inicijative, jer su nestručni. Jedno je lupetati po ekranu, navlačiti ljude po forumima i pisati krležijanske rečenice (obavezno boldane i sa pokojom ekavicom koja se smpatično provlači kada malo padne koncentracija pisca), a drugo je preuzimati firme i njima upravljati.

Pogledajte listu Zimzijevih bisera – Kemoboja, HOMS, PUNT, INDG…Sjetite se spika – ne prodajem ispod xyzljmnj kuna po dionici. Ha! Toliko o kredibilitetu.

Što se stručnosti tiče, onaj zahtijev za sazivanje Skupštine zgodno zvuči širokim narodnim masama i lijepo je lirski sročen, ali majko mila…

Sretno vam bilo, bojim se da nećete daleko dogurati.

E da, pregledajte malo stare postove, najave dividende od 12.000 kuna, nekretnine u Beču, Milanu, upravnu zgradu od 15.000m2…Ti i takvi vas vozaju, i to hebeno!!!! A i dalje pokušavaju! Koje su to priče – imovina u Beogradu! Pa to je za TNSU neutralna stavka! Napravi se procjena vrijednosti, i za taj se iznos poveća temeljni kapital, a te dionice pripadaju HFP-u. Tako da postojeći dioničari od toga nemaju ništa, osim da će država povećati svoj postotak u temeljnom kapitalu. Baš super, nije li????

ovo s temeljnim kapitalom da bi išla sva razlika odnosno povećanje temeljnog kapitala HFP-u je čista glupost.

VRNI d.o.o. Zagreb- temeljni kapital =21.000,00 kuna, članovi uprave-likvidatori:
ANTE VRCAN-direktor, star 32 godine
ANDREJA VRCAN-direktor, stara 26 godina
STIPE VRCA- direktor,star 21 godinu

odlukom članova društva od 15.02.2008.godine povećan je temeljni kapital društva s iznosa od
20.000,00 kn.za iznos od 1.000,00 kn u novcu na iznos od 21.000,00 kn.

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

Ono resto dionica što je ostalo u trezoru mogao bi uzeti Rajko Grlić. Mislim da bi im za te dionice dao svoj film "Grlom u jagode" što bi im dobro došlo da pogledaju prije smjene. Mante se trešanja, trešnje su vam pune crva kad je vako kišno ljeto. [thumbsup]

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen


Ono resto dionica što je ostalo u trezoru mogao bi uzeti Rajko Grlić. Mislim da bi im za te dionice dao svoj film "Grlom u jagode" što bi im dobro došlo da pogledaju prije smjene. Mante se trešanja, trešnje su vam pune crva kad je vako kišno ljeto. [thumbsup]

u ponedjeljak ćemo pogledati kako posluje tvrtka

je li moguće da su tako naivni

@empiricar – da li se to tebi sviđa ili ne, to je drugo pitanje, ali trenutno važeći Zakon o privatizaciji kaže slijedeće: ukoliko u procesu pretvorbe i privatizacije neka imovina nije ušla u procjenu vrijednosti društva, te se naknadno ustanovi da ta imovina pripada društvu, vrši se procjena vrijednosti te imovine, te se u tom iznosu izdaju nove dionice koje pripadaju Hrvatskom fondu za privatizaciju. Preporučio bi ti da malo pogledaš neke slične primjere – recimo Varteks. Kada je dobio povrat imovine u Srbiji, napravljena je procjena vrijednosti tih dućana, u tom su iznosu emitirane nove dionice koje je upisao HFP (dokapitalizacija u stvarima i pravima). Varteks mi je trenutno pao na pamet, ali takvih primjera ima još. Mislm da je i sa Krašem bilo slično.

Pa onda prije nego što izbacuješ ovakve smjele tvrdnje – daj se malo educiraj.

New Report

Close