TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Aj ne zajebaji, tko je normalan bio tamo. Svi se miši razbiže čim se brod nagne.
Evo ti pa čitaj.Onako usput ne piše jedna dobra odluka, koja je donešena mimo skupštine. Rezat će im plaće jako, jako. I čuj rezultati za 1Q bit će bolji nego lani i preklani, ali to zanima samo one koji su odlučili ostati dugo, jako dugo.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/IH0Okk3VeBJ3IffVnL1MtA==.pdf

Obavijest na Zse je prestura, mislio Sam da neko mozda ima koju socniju info…

Evo jedan dio maila kojeg sam dobio od jednog poznanika. Nije ništa sočno ali evo da lakše zaspiš.

U novonastalim financijskim uvjetima i teškoj recesiji na međunarodnom tržištu traži se novi model opstanka najveće hrvatske brodske kompanije. U novoj Tankerskoj 2, traže novi investitori koji će imati pravo odlučivanja.(kad već nemaju to pravo u ovoj 🙂
Skupština je privukla do sad rekordni broj od 60-ak dioničara među kojima je bilo brokera i drugih financijaša koji su postavljali ne baš laka pitanja za Upravu Tankerske plovidbe tijekom dva i po sata trajanja skupštine. Neki od dioničara tražili su od Uprave jamstvo da će zaraditi ako podrže prijedlog o povlačenju dionica. Drugi su zamjerali što Uprava nije intervenirala na Zagrebačkoj burzi gdje su cijene dionica strmoglavila od kada je objavljena odluka o povlačenju. O Kamberovom prutuprijedlogu imaš i na zse.

A evo i još malo ronjenja
http://www.lloydslistintelligence.com/llint/tankers/baltic-index.htm%3Bjsessionid=8FF4A6F258D47F755EF8129728A4405C

Vaš link …

Eto ovo sam najavljivao prije nekoliko tjedana, JDPL = nova Tankerska

Izgleda da su se ovi zaigrali malo previše. Kad si u problemu onda se traži kemija za izlazak iz problema ali jedina kemija je stabilno poslovanje i kontrola financijskog toka. Mislim da je njima ova druga komponenta izmakla kontroli ili je netko sa strane to loše “kontrolirao”. Žalosno. Mislio sam iskreno da je ovo najjači hrvatski brodar, ali na moju sreću na vrijeme su obznanili da oni to nisu.

Ono što je za male značajno je to da će se s TNPL-om i dalje trgovat na MTP-u

Sve ovo što danas piše po medijima na samoj skupštini je mladi zgodni prvi čovjek Tankerske stavio pod veliko možda.Možda će se javiti na natječaj za Jadroplov.Registracija druge tvrtke možda će biti za 2 mjeseca.Ako danas Tankerska plaća 324 kune jer toliko mora zbog tromjesečnog pondera i to samo onima koji su jučer bili i glasali protiv kako itko može očekivati da će novi financijeri preko druge Tankerske pristati na zamjenu dionica koja je povoljnija od ove.Može to biti samo puno nepovoljnije i to bar dvostruko.


Sve ovo što danas piše po medijima na samoj skupštini je mladi zgodni prvi čovjek Tankerske stavio pod veliko možda.Možda će se javiti na natječaj za Jadroplov.Registracija druge tvrtke možda će biti za 2 mjeseca.Ako danas Tankerska plaća 324 kune jer toliko mora zbog tromjesečnog pondera i to samo onima koji su jučer bili i glasali protiv kako itko može očekivati da će novi financijeri preko druge Tankerske pristati na zamjenu dionica koja je povoljnija od ove.Može to biti samo puno nepovoljnije i to bar dvostruko.

Ispričavam se ali nije istina, druga Tankerska će biti u Tankerska grupi koju predstavlja dionica stare Tankerske, a grupa određuje omjer valjda u odnosu na omjer kapitala. I njima je u interesu da bude što više novih dionica za jednu staru, ako se uopće netko želi mjenjati na 0,19 knjigovodstvene vrijednosti.


Izgleda da su se ovi zaigrali malo previše. Kad si u problemu onda se traži kemija za izlazak iz problema ali jedina kemija je stabilno poslovanje i kontrola financijskog toka. Mislim da je njima ova druga komponenta izmakla kontroli ili je netko sa strane to loše "kontrolirao". Žalosno. Mislio sam iskreno da je ovo najjači hrvatski brodar, ali na moju sreću na vrijeme su obznanili da oni to nisu.

Tako je. Ja uletio na nekih 320 i izletio na oko 400, par dana prije odluke o delistingu. Uh, izvuko se na vrijeme. Možda vrijeme pokaže da sam pogriješio, ali stvarno mi se ne da čekati što će zadarska mafija odlučiti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Sve ovo što danas piše po medijima na samoj skupštini je mladi zgodni prvi čovjek Tankerske stavio pod veliko možda.Možda će se javiti na natječaj za Jadroplov.Registracija druge tvrtke možda će biti za 2 mjeseca.Ako danas Tankerska plaća 324 kune jer toliko mora zbog tromjesečnog pondera i to samo onima koji su jučer bili i glasali protiv kako itko može očekivati da će novi financijeri preko druge Tankerske pristati na zamjenu dionica koja je povoljnija od ove.Može to biti samo puno nepovoljnije i to bar dvostruko.

Vaš link …

Toliko o Vašem možda, a što ste očekivali jučer, da ćete dobiti sve planove odmah na uvid.

Kolege koji ste bili na skupštini,kakav je dojam o poštenju,namjerama i vizionarstvu novog direktora?osim onog što je rekla kolegica katarina da je mlad i zgodan…piše da je bilo dosta financijaša i brokera


Kolege koji ste bili na skupštini,kakav je dojam o poštenju,namjerama i vizionarstvu novog direktora?osim onog što je rekla kolegica katarina da je mlad i zgodan…piše da je bilo dosta financijaša i brokera

zvuči i trudi se zvučati iskreno i pošteno, ali što to znači…..

Vidim da se nekome ne sviđa to sto pissem, no cinjenca je da oni zele povecati vlasnicki udio i bili bi najsretniji da mogu istisnuti manjinske dionicare. Nadam se da nece uspjeti u naumu, no interesi zaklade, uprave i manjinskih dinicara s druge strane, se uopce ne poklapaju. Uprava prica price, a jasno je za koga radi i koja im je namjera.

Mislim da oni ne znaju gdje idu, da je Zaklada u zategnutim odnosima, a predsjednik uprave ne donosi odluke. Nemaju poštene namjere, niti dovoljno znanja za posao kojim se bave!


Vidim da se nekome ne sviđa to sto pissem, no cinjenca je da oni zele povecati vlasnicki udio i bili bi najsretniji da mogu istisnuti manjinske dionicare. Nadam se da nece uspjeti u naumu, no interesi zaklade, uprave i manjinskih dinicara s druge strane, se uopce ne poklapaju. Uprava prica price, a jasno je za koga radi i koja im je namjera.

pa naravno da se ne poklapaju – većinski i uprava žele za 20 lipa kupiti što vrijedi 1 kn baš kao i todorić konzum, artuković franck, adris i toda tisak itd. itd. ako ikoje, sada je pravo vrijeme za ljude koji imaju nešto novaca – dionice, stanovi, usluge što već. znači li to da ja trebam napuniti gaće i prodati im udio u kapitalu i budućoj dobiti u petinu cijene. znači ako sam bedak.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close