TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I Tankerska ima bulkere.



to da nije rasprodaja.

preko 500 komada iskrcano je danas po kupnji, a to tebi nije rasprodaja? [emo_zacudjen]
[/quote]usko grlo na izlazu

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

sve je manje ulagača koji žele dočekati skupštinu sa TNPL u portfelju…

Valjda je više špekulanata nego investitora [emo_smijesak]

pa eto ako je prosječna ponderirana cijena od cca. 325 kuna zajamčena onome tko glasa protiv na skupštini, zašto je ovoliko skliznulo i zašto se ne lupa po asku??

Zato što slabo broje, još je samo 17 radnih dana za ući u poziciju koja omogućava sudjelovanje na skupštini. Ali vidimo da neki i dobro broje, ovaj na 303 kune je pobrisan u nekoliko sekundi.

Nisu mi jasni ljudi koji imaju preko 200 dionica a prodavaju iste po 303 kn.
Razlika je 324,7 – 303 = 21 kn.
To znači da im se j**e za 4.200 kn ?!?

izgleda da većina dioničara ipak procjenjuje da će ponderirani prosjek biti oko 300 kn…a još bi morali ići na skupštinu i glasati protiv da bi stekli pravo na isplatu po ponderiranom prosjeku

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!


Nisu mi jasni ljudi koji imaju preko 200 dionica a prodavaju iste po 303 kn.
Razlika je 324,7 – 303 = 21 kn.
To znači da im se j**e za 4.200 kn ?!?

sve je jasno, ovo je grobex. ljudi čuju nešto, ajmoi svi tamo. onda nešto šušne, bjež sada svi otamo. krdo i mentalitet krda, ne ratio.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


sve je manje ulagača koji žele dočekati skupštinu sa TNPL u portfelju…

ovisi koje brojite, one koji prodaju, ili one koji kupuju..

ZVZD, VPIK, turisti, plovidbe, polulikviduše, nelikviduše, CASH, ...

Nisam zadovoljan sa prodavačima.

Moje je mišljenje da su ulagači općenito razočarani. Cijena koja njih zadovoljava a i mene osobno je daleko iznad 300 ili 324kn. Upitno je i vrijeme isplate tih 324 kn po dionici, pa zašto onda zamrzavati kapital. Ja ću najvjerojatnije čekati delistiranje i sve to što ide iza, jer se nadam da će se stvar ipak malo pozitivnije razviti u odnosu na ovo prodavanje budzašto, ali jednostavno se ne usuđujem više kupovati.


Moje je mišljenje da su ulagači općenito razočarani. Cijena koja njih zadovoljava a i mene osobno je daleko iznad 300 ili 324kn. Upitno je i vrijeme isplate tih 324 kn po dionici, pa zašto onda zamrzavati kapital. Ja ću najvjerojatnije čekati delistiranje i sve to što ide iza, jer se nadam da će se stvar ipak malo pozitivnije razviti u odnosu na ovo prodavanje budzašto, ali jednostavno se ne usuđujem više kupovati.

ispravan pristup, nikada ne sva jaja u istu košaru. ako čovjek dostigne svo zacrtani udio u portfelju od recimo 10 ili 20 posto, tu staje. nijedna dionica nije tako dobra da bih u nju uložio više od 30 posto svojih ukupnih sredstava. rizik je prevelik.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://www.lloydslistintelligence.com/llint/tankers/baltic-index.htm%3Bjsessionid=8FF4A6F258D47F755EF8129728A4405C

Sve manje se piše, a cijena sve manja i manja. Vrijeme do isplate još jako dugo.

Koji su rizici kupnje TNPL po cijeni od 300 kn?:
– čekanje pet mjeseci do isplate 324,70 kn,
– možda dva putovanja u Zadar na skupštinu,
– možda se ne donese odluka o povlačenju dionica sa ZSE,
Ako neko zna neka nastavi nabrajati.

New Report

Close