TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BCTI je 1,249 bodova. To je rast od 58,5 %  od početka godine, a samo zadnjih 16 radnih dana rast je preko 40%. To znači da vozarine strahovito ubrzavaju svoj rast u zadnje vrijeme. Ovi problemi sa naftom iz Rusije debelo pridonose tome.  Ne ulazeći u to koliko je brodova na ugovoru, a koliko na trenutnim tržišnim vrijednostima brodarina, danas je za očekivati vrlo lijepi FI za 1Q.

trial, 29.04.2022. u 11:20

BCTI je 1,249 bodova. To je rast od 58,5 %  od početka godine, a samo zadnjih 16 radnih dana rast je preko 40%. To znači da vozarine strahovito ubrzavaju svoj rast u zadnje vrijeme. Ovi problemi sa naftom iz Rusije debelo pridonose tome.  Ne ulazeći u to koliko je brodova na ugovoru, a koliko na trenutnim tržišnim vrijednostima brodarina, danas je za očekivati vrlo lijepi FI za 1Q.

nekoliko puta vam se probalo objasniti kaj je bcti!!! uživajte u svome neznanju. i vi i još poneki kolega! shvatite kako hoćete, ali debelo gubite kredibilitet i bespotrebno se blamirate! ili ste samo preveliki optimist i zarobljeni unutra.

randop @ dva napisana posta su debelo doprinijela temi. To treba znati.

 

Gubitak 1Q22 je 1.5 milijuna kn. Očekivao sam ipak neki barem mali plus. Ali zato očekujemo 2Q22 daleko bolji, zar ne “znalac” kolega randopph?

Tekst FI je toliko blijedih slova da je gotovo nečitak. Blažen bio onaj tko ga je takvog objavio. Valjda će ga netko upozoriti da malo potamni slova.

I danas dodatni rast indexa vozarina, najviši od tko zna otkad.

Jedanaesti dan otkako je stabilno iznad 1.000 bodova.

Dobre su to vijesti za buduća FI. TPNG plovi u osjetno bolja vremena.

Na ova sadašnja možemo samo slegnuti ramenima i idemo dalje.

ako ćemo tako…. jednoipolgodišnje okačivanje bcti indeksa i drukanje tipa… sada će to samo što nije i crtanje raketa je izuzetan doprinos forumu. i nepoznavanje sastavnica istog! i onda konstantno čuđenje nakon izvještaja i kretanje cijene dionice.

i ne morate biti nikakav veliki znalac, samo treba znati sebi priznati da smo u krivu.

ako baš želite moje mišljenje…. da, q2 bi konačno trebao biti blago pozitivan. desetak milja onako, bez neke ozbiljnije analize temeljem postojećih ugovora i vozarina.

cijena…. tavorenje oko 45kn. max 50 ako je drugi brodari povuku do fi za q2.

Za koji tjedan ističu ugovori za tankere Pag i Vinjerac. Novi ugovori bit će sigurno po cijenama primjerenijim trenutnom stanju vozarina na tankerskom tržištu. BCTI.

 

@ randop

Ne zanima nas tvoje mišljenje. S obzirom da nisi ušao kad je trebalo, nego se ovdje praviš pametan i filozofiraš,  nije bitno što misliš, jer očito nisi igrač.

Ja sam unutra i u plusu.

 

Današnje trgovanje pokazuje da su ulagači prihvatili minus od prošle godine i zanemarivi minus prvog kvartala. Nastavi li BCTI rasti, ili se barem održavati na ovim razinama bit će ovdje sve pet.

Mirno se spava.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/von-der-leyen-otkrila-novi-paket-sankcija-prestajemo-s-uvozom-ruske-nafte/2361415.aspx

 

Sva ruska nafta će biti ukinuta. Ovo će svakako dodatno pozitivno utjecati na rast tankerskih brodarina. Nafte za šest mjeseci, a derivata do kraja godine.

Opet nas Atpl i jdpl šibaju. Pa dokle. Očekivao sam danas najmanje 50

🙄

Nemaš brige.  Istina je da je navedeni dvojac na svoju stranu odvukao dio love i rasta, ali tankerske  brodarine i danas u rastu. BCTI danas na 1.310 bodova. Odrađen je lijepi prvi mjesec drugog kvartala. A preostala dva mjeseca istog kvartala će biti još i ljepša.

Sve miriše na to da bi drugi kvartal TPNG mogao izroditi i preko 20 M neto dobiti.

12.000  dionica u niti pola sata trgovanja? bogami….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

da,neobično jako trgovanje zadnjih dana. da nisu fondovi krenuli u šoping? jer skida se i po 3000 dionica odjednom

Ponestaje aska. Govorio sam vam da će otići puta tri kao i atpl sa 190 na 570.

Jučer je na TV-u rečeno da su neke europske države zadnjih mjesec dana dodatno pojačale dobavu putem tankera očekujući ovako nešto s ruskom naftom. Pune se zalihe. Nakon ovog će se to još dodatno pojačati.

 

Sad se na TPNG smiješi i 60 kuna po dionici.

Da li sam preoptinmističan, vidjet ćemo.

trial, 05.05.2022. u 10:31

Jučer je na TV-u rečeno da su neke europske države zadnjih mjesec dana dodatno pojačale dobavu putem tankera očekujući ovako nešto s ruskom naftom. Pune se zalihe. Nakon ovog će se to još dodatno pojačati.

 

Sad se na TPNG smiješi i 60 kuna po dionici.

Da li sam preoptinmističan, vidjet ćemo.

Naravno da ovo s ruskom naftom itekako pozitivno utječe kao i početak oporavka avio prometa koji tek slijedi u pravom svom obliku.

Lufthansa: Oporavak putovanja udvostručio prihod u prvom tromjesečju | SEEbiz.eu

Nadam se da većina nije rano prodala jer dolazi poslovično najbolji dio godine za tankere pa u kombinaciji sa ovim gore spomenutim je pitanje koja je granica . Trgovanje zadnjih dana to sugerira ,kupuje se bliska i dalja budućnost.

Nadam se da većina nije rano prodala jer dolazi poslovično najbolji dio godine za tankere pa …

 

vidjela raja da nešto raste, uletjela, i sad već dijeli pamet

 

e moj andromeda, daj pogledaj malo ovu temu pa uz malo truda možda shvatiš kakvu kolosalnu glupost si izvalio

 

otrprilike kao da 20. 10. napišeš – a sad slijede najbolji dani za turiste

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close