TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

10.600 dionica prodaje se na 41 kn?!…ovdje netko veći želi van…samo na ovim cijenama to baš neće ići, možda da probaju s par kuna niže?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ne taj na 41 ne želi izaći, inače bi stavljao malo pomalo. On je i na bidu i kupuje. Sasvim legalno. I ja sam tako masu puta radio

Bcti 608. Dakle prvi mjesec i skoro pola drugog između 583 i 850. Prvi kvartal će biti lijep rezultat nastavi li ovako. A poslije i puuuno bolje.

Tankeri za prevoz nafte-vozarine stoje lose za razliku od rasutih tereta gdje je poceo oporavak.

Prodao zadnje dionice PRM(vrlo maju  gubitak) i sada pokusavam sa DW nekih “tankerasa” .Bitno je da DW ima duzi rok trajanja i da kupim nize pa mogu spekulirati,ali i tu oprezno.S DW zaradujem na padu pa se eto sada “kladim” na pad generalno.Trend ce se vjerovatno promijeniti,ali pitanje je kada i koje firme “ce potonuti ,a koje ostati”.

bisakovi, 11.02.2022. u 03:51

Tankeri za prevoz nafte-vozarine stoje lose za razliku od rasutih tereta gdje je poceo oporavak.

nažalost je tako. tankerašima neće tako skoro zasjati sunce dok ostali brodari žestoko rastu

ovo neprekidno iskipavanje po kupnji djeluje kao da je netko škicnuo u rezultate za 2021.pa se sad rješava dionica…vidjet ćemo je li to razlog kad objave fin.izvješće…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

BCTI je iznad 600, sunce im je prosjalo i sjat će sljedeće minimalno 3 godine!

A neki neka slobodno prodaju kupcu (isprika, “prodavaču”) na 41 kn po 39.

Kad izbace izvješće za 2021. u plusu (zbog revalorizacije vrijednosti brodova), pa onda još BCTI nastavi rasti i dalje, vidjet ćemo kamo će cijena …

Ne prodaje taj svoje dionice, to je fond. A privatno ih isti tip kupuje.

lojtra, 11.02.2022. u 15:13

Ne prodaje taj svoje dionice, to je fond. A privatno ih isti tip kupuje.

kako može biti isti tip ako je jednom fond, a drugi put fizička osoba!?! 😂

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

forumas., 11.02.2022. u 14:56

Kad izbace izvješće za 2021. u plusu (zbog revalorizacije vrijednosti brodova), pa onda još BCTI nastavi rasti i dalje, vidjet ćemo kamo će cijena …

1. revalorizacija brodova NIJE poslovanje i ne daje dobit, to je obična računovodstvena operacija koja nema nikakvog značaja osim ako firma ide dizati kredit ili ide u likvidaciju

2. vaše prognoze o velikom rastu BCTI čitamo već 2 godine pa se unatoč tome stalno vrti oko 600 bodova, s kratkim padovima ili rastovima, ali na kraju se uvijek vraća na oko 600 kn što jedva pokriva troškove poslovanja

Danas veliki skok Bcti -a od preko 6%!

Da su to današnji prodavači mogli predvidjeti.

Vidimo vani unatoč tome što je skoro sve drugo palo, tankeraši su jedini u plusu.

Možda je napokon krenulo ono što se čeka već jako dugo vremena.

A po svim prognozama je i moralo.

 

 

https://www.investing.com/indices/baltic-clean-tanker

BCTI 594+034%

Sa ovim cijenama nema tu “vajde”!

Tankera je jednostavno previse,a najveci potrosaci imaju vec velike zalihe.Konkurencija je velika.

 Prosječan BCTI za 4.kv. je oko 670, i čak je nekih 40% veći nego u 3.kv., a 2/3 flote je mislim na spotu, tako da će 4.kv.biti s popriličnom dobiti.

Jučer BCTI skočio čak +6% na 645 bodova.

Ali predviđanja su već odavno i bila takva, tako da će ova i sljedeće 2 godine biti jako odlične za tankeraše.

 

na burzi treba optimizma, ali nije mi jasno na temelju čega očekujete izvješće u plusu. ako sam q4 bude oko nule, to će biti super. cijela godina nema šanse. doduše, znali su iznenaditi ponekad.

malo više objektivnosti nebi bilo na odmet. ovako to izgleda kao jadni i sirovi drukovi.

inače, i sam je imam na radaru, te čekam povoljan trenutak za ulaz.

Kako to mislite zašto očekujemo 4.kv. u plusu??

Ako su prosječne vozarine bile na razini indeksa 670 pitanje je samo koliko visoka će ona biti a ne hoće li je biti.

Možda izvuče i cijelu godinu u plus čak.

Ali nije ni bitno ono što je bilo, već ono što trenutno jest te ono što će biti, a to su vozarine koje omogućuju prilično visoku dobit i to kroz jako dugo buduće razdoblje.

New Report

Close