TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

676

 

gazi indeks dobro

 

pri 70 usd nafta ispada još i jeftina naspram uglja, a pogotovo plina

 

negdje sam bio nasao podatak da 1000 usd za 1000 kubika plina daje naftni ekvivalent od oko 160 usd po barelu. ludo

 

ne znam ni blizu kako to izračunati, ali ako tko zna ima li gdje za pratiti taj dvopreg nafta-plin tj što znači xy usd barel preračunato u plin i obrnuto

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Start s minusom hahaha..koje igre…

lojtra, 08.12.2021. u 09:33

Start s minusom hahaha..koje igre…

kad pada atpl koja ima solidnu dobit i gdje vozarine također rastu,kako ovdje očekivat neki rast kad će rezultat o.g. biti oko 0 ili neki manji plus iz poslovanja?? kineska nova godina će uskoro početi rušiti vozarine i ulagači su toga svjesni,zato nitko ne skida s aska

Uspoređuješ s atpl koja je rasla 300 posto. Svašta. A kineska ne počinje, ima još cca 2mj i pol a i kakve to veze ima.

716

 

odosmo nebu pod oblake. plus 6% u jednom danu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Najedanput vozarine nisu bitne. A dok su bile 450,, bodova onda su bile bitne.🙄

784

uuu, sunce ti ljubim. što ovo bi – sa 716 na 784 u jednom danu – plus 10 %

 

znam da je nastupajuća zima jedan od nosećih uzroka. a po svoj prilici i jaz između nafte i plina je narastao toliko da tko god može kuriti naftu umjesto plina, to i radi – jeftinije je brat bratu i 2 puta

 

tpng ima većinu flote na spotu. e sad, ako su ovo čekali, a ovo ne iskoriste, onda nisu za biznis

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kak je krenulo ide i na tisuću a dionica nebu ni mrdnula. I onda padne s 1000na 997 a dionica na 38kn. Samo mi s foruma trgujemo, u tome je štos. Ali ovo će valjda sad vidjeti i netko veliki.

Izgleda da je stvar u tome što svi valjda očekuju da će indeks početi padati kao što je slučaj s BDI-jem.

Na Atpl, Jdpl i Ulpl se npr. cijena u zadnja dva dana rušila skoro 10% i to dok je Bdi još bio i rastao. Danas je prvi put pao u zadnjih 10-ak dana i odmah nastane panika na Zse.

Šteta je da to tako funkcionira kod nas, jer je likvidnost preloša.

BCTI 838


BDTI 785



lijepo….

ovo ne bješe već godinama

 

ja tipujem na plin da gura potražnju za crnim zlatom. je li to ili je i to alii i druge stvari

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

849.00

 

jako lijepo

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ovo je već stvarno jako visoka razina indeksa koja će omogućit veliku zaradu sljedeće godine.

Najniža razina ove godine je bila 385 bodova, što znači rast od nekih 120% dosad.

Dok je cijena dionice ostala gotovo nepromijenjena, a od minimuma u ovoj godini je porasla tek 3-4 kn.

300 bodova je bio 11 mj. 2020. g.

Dubrovnik očekuje 80 % zračnog prometa od prepandemijske 2019. godine već 2022. g.

Izvor Seebiz

Toliko o oporavku tek za par godina.

 

New Report

Close