TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Upravo tako, kolege.

Radi se o tome da nikakvih fundamentalnih razloga ne za rast, nego niti za ovu cijenu nema.

Cak i kad bi se postigla maksimalna profitabilnost koje je ikad bila, 40.6 mil kn iz 2016, a sto nema nikakve sanse da se desi niti ove godine, a i iduce jako tesko, to bi opet dalo P/E=10, s ovom cijenom. A vjerovatnije ce to biti i daleko skuplje jer dobiti te vrste ne da nece biti nego niti blizu.

Prema tome ovo navlacenje kojem svjedocimo je vise u funkciji odagnavanja vlastitog straha od pada cijene prema realnijih 20-30 kn nego vjere u rast.

P.S.

Kao sto Budfox veli, moze to netko napucati koliko god hoce, ali temelja u poslovanju NEMA.

P.S.

Na ATPL tih problema nema. Forward P/E se konsenzualno vrti oko 4. U ocekivanju oko 140 mil kn dobiti ove godine i znatno vise za iducu.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Koje gluposti vi pisete,tvrtka poslovala pozitivno i dobiti od 4,8 miliona s prosječnim spotom ispod 4000 dolara. Spot cijena,zarada za one koje ne znaju je čista netto zarada nakon svih troskova. Drugo spot cijene ne padaju nego prosječno rastu i to konstantno te smo svjedoci da vozarine na tankerima idu uzbrdo . Ovdje se brka i uspoređuje TPNG sa groznim gubitašem ATPL . I da ove godine zarade nemogu nadoknaditi katastrofalnu godinu 2020 ,eto toliko o ATPL. I ne znam zasto konstatno tu tvrtku spominjete ode . TPNG ce imati odlicnu zaradu ove godine i sa cijenama da ostanu kakve jesu . A iduce godine keš mašina. Nije nagovor na kupnju i prodaju

Kolega, sto se pjenite?

Tpng je sjajno vodjena firma, a Atpl grozni gubitas, je li? A po kojem to arsinu?

Lijepo sam vam naveo trenutno vazece brojeve. I dokazao crno na bijelo da cak i da se napravi 20ak mil dobiti ove godine, sto je po meni top of the tops, gladi bradu i lupaj se u dupe ako bude, da je to i dalje P/E oko 20, sto je deeeebelo preskupo, pa taman i da stvarno jest zlatan sektor i zlatna sjajno vodjena firma, sto sami sebi tepate. A sto je naravno glupost.

Spretni su bili u izbijanju para iz mirovinaca nakon delista, kroz osnivanje ovog isprdka od firme, sjecam se jako dobro toga. A sto se tice poslovanja, eto najveca zarada ikad je bila 40.6 mil 2016. Sto se nikad nije ponovilo. A i to bi dalo multiplu 10.

To su brojevi. I nikakvom galamom se ne daju utisati.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Tpng je nelikvidna firma i nema tu nikakvog aska.

Slicna stvar je sa Jdpl, Viro, Igh i slicne. Zato se tu lako moze manipulirati jer sa 100k kuna mozete cudo napraviti sa cijenom, ali prije ili kasnije se cijena dionice vrati na fundamentalne vrijednosti.

Mirovinci su ovdje lose prosli. Kupovali su dionice na IPOu po 70 kuna uz obecanje da ce ovdje biti redovite dividende. Dividenda se isplacivala dvije godine, a onda vise nista. Ja vjerujem da su mirovinci ovdje nezadovoljni i da im je ovo losa investicija, ali trenutno ne izlaze jer bida nema.

Slicno je bilo na Atpl, ali na 180 kuna se ove godine stvorio bid pa su izasli van skroz. Ne znam sto ce ovdje biti.

Bcti ispod 600 je bananarama što se tiče zarade


tu negdje. preciznije rečeno

 

ispod 500 – jad i čemer

ispod 550 .- ni dobro

ispod 600 – tak-tak

iznad 600 – lijepo

iznad 650 – puna šaka brade

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

investimir, 07.08.2021. u 19:34

 

 

Bcti ispod 600 je bananarama što se tiče zarade

 


tu negdje. preciznije rečeno

 

 

ispod 500 – jad i čemer

ispod 550 .- ni dobro

ispod 600 – tak-tak

iznad 600 – lijepo

iznad 650 – puna šaka brade


 

Kakve veze to ima kazes 550 lose,a od 400 do 500 TPNG s dobiti posluje. Ajde moj pajdo

e moj pajdo, tpng vozi u plusu ispod 500 zato što su valjali par najboljih plovila na godinu i više kad je bcti bio jahao iznad 600 pa i 650

 

tpng je voda duboka. ovo što napisah platih debelo. višeput.

 

dijelim znanje besplatno ali tko ne vidi šumu od drveća, naplaćat će se jadna mu majka i više od mene

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Prosjek Bcti-a Q1 je bolji nego prosjek Bcti-a Q2, isto tako i spotovi koje pratimo su nizi u Q2 nego u Q1. Pratio sam i cijenu spota ruta kojima vozi TPNG, ocito imaju puno puno bolje spot ugovore nego drugi, ako cemo vjerovati kvartalnom. A valjda bi trebali.

Cijena nafte pada već drugi tjedan i u minusu je -11%, što nije logično ako

potražnja za naftom i prijevozom iste raste. Zna li tko zašto se to dešava i

zašto cijena nafte pada?

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

@budfox

jasno je odavno da po vozarinama i FI koja TPNG izbacuje ova firma realno sada ne vrijedi više od 40 kn,a zašto je napucana +20% valjda znaju kupci koji su nasjeli na drukanje 2 forumaša ovdje i debelo je preplatili

Taj lajkbek nema 50 tisuća kuna ukupne imovine. Tko ne razumije da se ovdje odvija akumulacija i da će uskoro dionica put sjevera, neka se bavi nekim drugim dionicama. TPNG je specifična kompanija, konzervativno vođena i sa kvalitetnom i suvremenom flotom product-carriera. Pored rasta cijena nafte i oporavka svjetskog gospodarstva, potražnju za tankerima tipa kakvu ima TPNG pokrenut će rast putovanja i trgovine. Nije ovdje ključna cijena nafte jer MR product tankeri se ni u doba najjačeg pada cijena nafte nisu koristili za skladištenje nafte, nego potražnja za benzinima, uljima, kerozinom i ostalim energentima s višom dodanom vrijednošću. A to je faza gospodarskog oporavka koja je polako krenula i koja će se značajno ubrzati u sljedećih godinu ili dvije.

Ništa nažalost od oporavka, bar još neko vrijeme…

 

#MR -31% to $4k/d

BCTI 508

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

BudFox3, 10.08.2021. u 13:18

Ništa nažalost od oporavka, bar još neko vrijeme…

 

#MR -31% to $4k/d

BCTI 508

 

Kakav ti je to link?

Upravo su MR vozarine krenule sa snažnijim oporavkom sto se vidi ovdje: https://dionice.net/attachment/8110-mr-png/?thumbnail=1

Sve pada nažalost,spotovi sve losiji.nadao sam se da ce ici lakse ali kovid19 sve zatvara. Kina,usa i australija lockdown.

Meni je jako žao što se ne događa značajniji oporavak ovdje, ali tako je kako je, ne možemo tu ništa. Bitno da firma stabilno posluje, da to prebrode, pa će doći i oporavak.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

New Report

Close