TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@KicanCro zadrzana dobit 90 miliona. Nije 47. U svakom slucaju kredit smanjen za 60 miliona kad se gleda 2020-2021. Dobit od 30 miliona na kraju 2020 od tecajnih razlika. Za ovakve uvjete na trzistu i pandemiju ovo je top.svaka cast upravi, jedna od rijetkih tvrtki koja stabilno posluje i sto je najvažnije ima novac i stvara ga . Zlatna koka racunajuci kako ce vozarine ici u nebo. Svi su mislili da ce biti crnjak a ispalo da nije moglo bolje. Tko je usao dobro je usao .

Izvješće dobro s obzirom na razine vozarina, gotovo simboličan gubitak, sveobuhvatna dobit 30 mil., book preko 70 kn, vozarine tek sad kreću s rastom.

Ne kupuju se prošla izvješća nego ona buduća, a znamo da ova godina mora biti u velikom plusu do kraja.

Dionica znatno podcijenjena, ispod 50 kn nije trebala nikad ni pasti.

Zvonar moze screenahoot gdje pise da je zadrzana dobit 90 m ne mogu nikako pronaci?

A i gdje vidite book 70 kn?

Evo dakle činjenica nakon izvješća:

Gubitak 1.kvartala samo 1,09 kn po dionici, i to pri jednim od najnižih vozarina, stvarno odlično.

Sveobuhvatna dobit s tečajnim razlikama čak +20 mil kn = +2,26 kn po dionici

Book 68,50 kn po dionici.

Cijena dionice 40% ispod booka.

A sad se tek najavljuje značajan rast vozarina u sljedećem razdoblju.

Jedna od podcjenjenijih dionica na ZSE.

Čeka se da neki novinar pogura dionicu. Tada će trebati brzi prsti.

PDF Izvješće za 2020.


(stranica 25 – zadnji pasus)


U predstojećem razdoblju Društvu je cilj osigurati održivost poslovanja i maksimizirati ekonomičnost u trenutnim uvjetima, pritom upravljajući resursima na način za koji se vjeruje da će Društvu omogućiti ostvarivanje povrata svojim dioničarima.


(stranica 27)


pasus – Poslovna strategija Društva


Strategija Društva je biti pouzdan, učinkovit i odgovoran pružatelj usluga pomorskog prijevoza naftnih prerađevina, a poslovni model Tankerske Next Generation, podrazumijeva organizaciju operativnog poslovanja koje će omogućiti ostvarenje ciljeva zacrtanih strategijom i maksimiziranje vrijednosti dioničara. Poslovanje počiva na pravovremenom stjecanju tankera, čime se osigurava efikasno korištenje prikupljenog kapitala i minimizira zaduženost. U osnovi upravljanja flotom je povećanje novčanog tijeka i profitabilnosti kroz outsourcing većine upravljačkih funkcija i usluga čime se zadržava fleksibilna i jednostavna organizacijska struktura neopterećena dodatnim općim troškovima. Na ovaj način će se omogućiti efikasno upravljanje imovinom i obvezama kompanije i osigurati stabilni povrat dioničarima u obliku dividende.


(stranica 28)


Odnosi s povezanim društvima (sugeriram pročitati s razumijevanjem)


Dečki moji, TNPL (inače većinski dioničar sa 51,01 % dionica) se lijepo i redovito naplaćuje u svim segmentima, po Ugovoru o komercionalnom i tehničkom upravljanju, proviziji po toni ukrcanog goriva (??), a skupit će %-tnu pinkicu, ako se neki od brodova flote bude prodavao. I sve to kapa u domaću (većinsku) kasicu kao po loju….


Fair enogh!


”I da bi reč rekel”, da dioničari (a ja sam jedan od njih) od cijele ove priče imaju kakvu korist osim čitanja floskula o zaštiti udjela dioničara, koje se ponavljaju iz godine u godinu i novoformiranog pojma – uloge statista na duge staze.


Dali Vi stvarno mislite da smo svi mi ludi?


Nije li dosta što mi nadobudni dioničari ovdje gubimo vlastiti novac (naša privatna stvar) već nam i mirovinski Fondovi prže lovu u ovoj dionici?


Isto potkrepljujem činjenicom da su od osnutka TPNG ostvarili gubitak od 35 % (jasno od uloženog u TPNG) – svakom mirovinskom štediši (tih fondova) u RH, kojeg kao i u slučaju kupnji “junk” državnih obveznica RH nitko ništa nije pitao.


Gospodo iz TPNG kao i Vi gospodo predstavnici  Mirovinskih Fondova, previse ste se zaigrali našim parama.


Previše!

@trogir-90 znam da mislis da su nepravedni, ali oni stvarno vrhunski vode firmu. Ja mislim da je jedini nedostatak ove firme/TPNG-a neisplata dividende,to jedino zamjeram. Da je dividendna politika fer  cijena bi bila na 90 kuna sad,podizuci cijenu same tvrtke . Ali mislim da ce se stvari ode debelo preokrenuti .

Napisao sam jučer da će danas pasti kunu dvije u startu i završiti na 43 kn.

Utvrđeno je da je društvo Tankerska Next Generation d.d. u poslovnoj godini koja završava 31. prosinca 2020. ostvarilo gubitak u iznosu 31.682.842,82 kuna. Glavnoj skupštini će se predložiti da se gubitak u iznosu 31.682.842,82 kuna nadoknadi iz zadržane dobiti proteklih godina.

 

Usvojena financijska izvješća su dostavljena Zagrebačkoj burzi i Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga, te su objavljena na internetskim stranicama Tankerske Next Generation.

Zadrzana dobit je 40 miliona, NAV 8 dolara, nemamo koristi od pisanja lazi, buducnost je ono sto trgujemo i od Q3 na dalje ce situacija biti puno bolja.

Kolega, to znači da dionice treba kupiti sada, zar ne?

 

Naprotiv, meni je u fokusu, sad se moze kupiti jeftino ali ima i trenutnih prilika za zaraditi par posto. Vrijeme za biti u tankerskoj pod obavezno je od Q3 pa na dalje, vjerojatno ce vec tada biti visa cijena, a vrhunac ce biti kod nove procjene brodova.

Nisam htio napisati naprotiv nego dapace, tko zeli ispratiti cijeli rast, lagano dokupljivati, sad je vrijeme. Mozda samo jos ovo tromjesecje bude lose, cak mislim da ce lipanj vec biti dobre vozarine. Prvotno sam mislio da ce od svibnja, moja greska.

kicancro, 29.04.2021. u 16:20

Utvrđeno je da je društvo Tankerska Next Generation d.d. u poslovnoj godini koja završava 31. prosinca 2020. ostvarilo gubitak u iznosu 31.682.842,82 kuna. Glavnoj skupštini će se predložiti da se gubitak u iznosu 31.682.842,82 kuna nadoknadi iz zadržane dobiti proteklih godina.

 

Usvojena financijska izvješća su dostavljena Zagrebačkoj burzi i Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga, te su objavljena na internetskim stranicama Tankerske Next Generation.

Zadrzana dobit je 40 miliona, NAV 8 dolara, nemamo koristi od pisanja lazi, buducnost je ono sto trgujemo i od Q3 na dalje ce situacija biti puno bolja.

 


@kicancro

O kakvim tj. čijim lažima ti pišeš?

Ako aludiraš na neku laž napisanu u mom postu, molim te da je odmah i navedeš.

Nisi mi jasan, tko to nema koristi od pisanja laži?

Kojih laži?

https://seekingalpha.com/amp/article/4423118-energy-stocks-start-to-breakout-goldman-calls-for-80-brent-q3?__twitter_impression=true

 

Evo ga napokon. Strpljen spašen.

New Report

Close