TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

neojunior, 15.03.2021. u 17:02

Ovo je dionica za dugprocne ulagace kojima lova ne treba narrdnih 1-2.g.

Do kraja tog perioda ce vrijediti barem dvostruko.

Puno će to brže kolega.

SPOT-12 000 $$$$

Odlicne vijesti. Vozatrine zesci plus. Sad znamo sto ce uskoro postati zvijezda burze. Po ovim vozrinama Tpng ima cca 10 milja zarade. A vozarine ce tek poludjeti.

Spot bi trebao u drugom kvartalu biti na razini od 20 000 do 35000 dolara po danu  kasnije ako uhvatim vremena stavit cu vam analizu .

Kolega bude li Spot toliko isao bi John Karavanich u penziju nakon jednog kvartala.

kicancro, 15.03.2021. u 19:46

Kolega bude li Spot toliko isao bi John Karavanich u penziju nakon jednog kvartala.

Izgleda da moze skupljati papire za mirovinsko.

Ali sto je super vijest da je TPNG reprogramirao kredit je dokaz kako u firmi rade i trude se. Odlična vijest, u narednim danima bi trebao saznati sto nam to donosi.ali svakako veliko rasterecenje na rashodovnoj strani, pričamo o milijunima HRK.

Trenutno imamo vise od 180 milijuna kuna zadrzane dobiti(ako grijesim neka me netko ispravi) znaci sigurnost neupitna,a iza nas je najgore.

Vozarine ce s manjim fluktuacijama se vrtjeti na onoj razini koji sam napisao.

Iako je izracun bio na razini 18k do 25k , prijevremeno povecanje potraznje i guzve u potraznji ce ih povesti cca 25 % vise. Osobito ce u ovom kvartalu biti potraznja za MR tankerima.

 

Evo na grafu kojeg sam dobio od kolege iz Japana. Kako raste potraznja tako ce i OPEC otvarati špine. Sto za posljedicu ima rast vozarina. Drugi i treći kvartal ce rasturiti po potraznji a tako i po vozarinama. Zato se nisu svi brodovi vezali za ugovore. Jasno ko dan. Btw prvi kvartal ce biti plus.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

#MR +45% to $12k/d

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Ako spot ode do 25k i zadrzi se tako cijeli kvartal onda bi se usudio reci samo 2.kvartal bi mogao donijeti cca 25-30 milja dobiti. Uz novu revalorizaciju ode cijena u nebo.

Cijene dionica lete u nebo. Zracni promet se otvara .vracamo se starim dobrim danima. Potraznja za gorivom ogromna.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Potraznja za gorivom u USA je ista kao i prosle godine .neki su smatrali da ce za to biti potrebno 2 godine. Ali oporavak je sve iznenadio.

Pravilo broj 1 .Nikad ne prodavajte vaše tankere . Pravilo broj 2 . Ne zaboravite pravilo broj 1.

I mene je iznenadilo, potraznja za gorivom u SAD-u kao prije korone.

i nakon ovako odlicnog poteza vezanog za novo kreditiranje + rast vozarina vani, cijena dionice nije napravila pomak. Mislim da je ulaganje u zse jedna velika utopija

gonzales, 16.03.2021. u 11:14

i nakon ovako odlicnog poteza vezanog za novo kreditiranje + rast vozarina vani, cijena dionice nije napravila pomak. Mislim da je ulaganje u zse jedna velika utopija

Spor rast dionice je zdrav.  Nagli je loš.

New Report

Close