TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Cijenim tvoje mišljenje ali promatrajući s BAT strane ne mislim da će se zadovoljiti s takvim načinom poslovanja. Sad kad su dodatno kupili dobar dio poduzeća iako imaju manjinski dio mogu tražiit određena upravljačka prava. Time bi možda došlo i do preokreta.

Kako mogu tražiti upravljačka prava, ako nemaju svoj NO odnosno upravu?

Pod pretpostavkom da zajednički djeluju mogu se dogovarati oko poslovne strategije. Ja mislim da BAT Tisak kao Tisak ne zanima, zanima ga samo kao bitan kanal za plasman svojih proizvoda, još uvijek uglavnom lišen od konkurencije. Možda su oni tom transakcijom samo ponovno zaključali i vezali nastavak prodaje svoji brendova kroz Tisak. Možda će u končanici oni i otkupiti i cijeli Tisak, al što bi dioničari trebali imati od toga? Zarada je na cigaretama – proizvodnji (iako je i ta u padu), a ne na njihovoj distribuciji i retail prodaji. Barem se meni tako čini.

Todorićev uvod u prodaju Tiska ili potez motiviran likvidnošću?

Ugledne poslovne novine se pitaju slična pitanja kao i mi

Tisak otvorio svoj novi logističko-distributivni centar

Tisak otvorio svoj novi logističko-distributivni centar

Uskoro će Glavna skupština društva. U NO ulazi James Pearson iz BAT-a.

http://lider.media/aktualno/tisak-kupio-mondo-agrokor-potvrdio-stratesku-orijentaciju-prema-online-trgovini-2/

pepe7

pitanje , jel ima kakav info koliko bat vrednoval tisk u kupnji , jer najvjerojatnije ce ga i prodavat…

pepe7

bojim se da to nikad nećemo saznati.

možemo pronjuškati u srijedu na skupštini


možemo pronjuškati u srijedu na skupštini

I? Jeste pronjuskali stogod?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Moram priznati da jesam. Začudilo me s kolikom pažnjom i uvažavanjem se tretira BAT. Svakako se tu nešto ozbiljno kuha.
Izvješće o poslovanju za 2016.g. bit će objavljeno 19.01.

E sad je jos izglednije da bi tisk mogo odleprsat…. nakon ovih dubioza kod tode…. al bas po ovoj cijeni mislim da nikako nece…

pepe7

tomo
ja sam pak suprotnog mišljenja. retail neće dirati jer time održava kakvu takvu likvidnost na dnevnoj bazi. prije će ili IPO perjanica ili čak samog agrokora negdje vani (manje vjerovatno) ili dokapitalizacija najzvučnijeg trojca. eventualna prodaja jmnc, ledo i/ili zvzd mislim da je tek zadnja krajnja mogućnost. ali se tu postavlja pitanje što sve bi sadržavao izlistani agrokor. tako da… kombinacija je bezbroj.

Gle uzeo sam u obzir da bi se i bat htio rjesit tiska… al ko sto velis bezbroj kombinacija

pepe7

zar vi ovdje još uvijek imate nadu?

...povijest se ponavlja...

po meni, batu tisak za sada dobro dođe jer može gurati svoje brendove (istovremeno gaseći tdr-ove ) i imati priličnu kontrolu. jednom kad se pozicioniraju u cijeloj regiji, ….onda aut.

New Report

Close