TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bilo bi lakše prodati- kad bi ponudili nešto veću cijenu….možda se poslije
cijena na burzi malo podigne- pa ćemo lakše prodati…..
Na ovim cijenama , investitori bi prodali s velikim gubitkom……

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

šta bilo da bilo, ja mislim da ovo vrijedi jako puno više od ove cijene:

http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/90540-novi-zakon-o-pdv-u-krojen-je-za-ivicu-todorica-zahvaljujuci-milanovicevoj-vladi-tajkun-bogatiji-za-4-milijuna-kuna.html

a još nešto da nam ne promakne:

U sudski registar upisano pripajanje A1 Direkta Tisku

pa još nešto:
http://www.poslovni.hr/forum/tema/tisak-otkupljuje-stare-novine-26775

konsolidacija u tijeku, a ovi nude 215 kuna…ja dajem za 1215 kuna po komadu:)

...povijest se ponavlja...


šta bilo da bilo, ja mislim da ovo vrijedi jako puno više od ove cijene:

http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/90540-novi-zakon-o-pdv-u-krojen-je-za-ivicu-todorica-zahvaljujuci-milanovicevoj-vladi-tajkun-bogatiji-za-4-milijuna-kuna.html

a još nešto da nam ne promakne:

U sudski registar upisano pripajanje A1 Direkta Tisku

pa još nešto:
http://www.poslovni.hr/forum/tema/tisak-otkupljuje-stare-novine-26775

konsolidacija u tijeku, a ovi nude 215 kuna…ja dajem za 1215 kuna po komadu:)

A kako će utjecati spajanje A1 sa Tiskom? Hoće li mu podići ili spustiti knjigovodstvenu vrijednost kao što je to bilo sa pripajanje Slobodna dalmacija trgovanja?

Moje pisanje na forumu je samo iznošenje mojeg mišljenja i nije nagovor na nikakvo djelovanje na tržištu kapitala! .I.



šta bilo da bilo, ja mislim da ovo vrijedi jako puno više od ove cijene:

http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/90540-novi-zakon-o-pdv-u-krojen-je-za-ivicu-todorica-zahvaljujuci-milanovicevoj-vladi-tajkun-bogatiji-za-4-milijuna-kuna.html

a još nešto da nam ne promakne:

U sudski registar upisano pripajanje A1 Direkta Tisku

pa još nešto:
http://www.poslovni.hr/forum/tema/tisak-otkupljuje-stare-novine-26775

konsolidacija u tijeku, a ovi nude 215 kuna…ja dajem za 1215 kuna po komadu:)

A kako će utjecati spajanje A1 sa Tiskom? Hoće li mu podići ili spustiti knjigovodstvenu vrijednost kao što je to bilo sa pripajanje Slobodna dalmacija trgovanja?
[/quote]

nije isto jer A1 je srednje velika firma koja je dobro poslovala sve do prošle godine, zbog pada ulaganja u marketing njihovih klijenata.
U svakom slučaju, tisak to može dovesti u fini plus, s time da ne smijemo zaboraviti da se radi o jednom od jačih i većih distributera propagandnog materijala u RH, a i šire. Pogledaj koliko ti je letaka svakog dana u sandučiću. Njihovih je sigurno solidan postotak. Dugoročno, sigurno će se book povećati uz A1, no mi to ne dobivamo u izvješćima jer agrokor firme kćeri, pa tako i A1 i tisak-mediu prikazuje u zasebnim izvješćima na njihovoj web-stranici, uz prethodnu registraciju korisnika.

...povijest se ponavlja...




šta bilo da bilo, ja mislim da ovo vrijedi jako puno više od ove cijene:

http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/90540-novi-zakon-o-pdv-u-krojen-je-za-ivicu-todorica-zahvaljujuci-milanovicevoj-vladi-tajkun-bogatiji-za-4-milijuna-kuna.html

a još nešto da nam ne promakne:

U sudski registar upisano pripajanje A1 Direkta Tisku

pa još nešto:
http://www.poslovni.hr/forum/tema/tisak-otkupljuje-stare-novine-26775

konsolidacija u tijeku, a ovi nude 215 kuna…ja dajem za 1215 kuna po komadu:)

A kako će utjecati spajanje A1 sa Tiskom? Hoće li mu podići ili spustiti knjigovodstvenu vrijednost kao što je to bilo sa pripajanje Slobodna dalmacija trgovanja?
[/quote]

nije isto jer A1 je srednje velika firma koja je dobro poslovala sve do prošle godine, zbog pada ulaganja u marketing njihovih klijenata.
U svakom slučaju, tisak to može dovesti u fini plus, s time da ne smijemo zaboraviti da se radi o jednom od jačih i većih distributera propagandnog materijala u RH, a i šire. Pogledaj koliko ti je letaka svakog dana u sandučiću. Njihovih je sigurno solidan postotak. Dugoročno, sigurno će se book povećati uz A1, no mi to ne dobivamo u izvješćima jer agrokor firme kćeri, pa tako i A1 i tisak-mediu prikazuje u zasebnim izvješćima na njihovoj web-stranici, uz prethodnu registraciju korisnika.
[/quote]

Pa to je krasno ako će se povećati! [emo_namigusa]

Moje pisanje na forumu je samo iznošenje mojeg mišljenja i nije nagovor na nikakvo djelovanje na tržištu kapitala! .I.

nego, može li uopće ova ponuda agrokora opstati, obzirom da se pozivaju na ugovor o suradnji iz 2013., a zajednički djeluju od 2007. godine:

Adris i Agrokor dogovorili dugoročnu poslovnu suradnju

Tada su cijene tiska bile od 600-1550 kuna po dionici.

Ima li tko volje to istražiti i o istome izvijestiti HANFU koja to očito nije uzela u obzir. Ili je?
Ajde netko neka napiše dopis u Hanfu još dok ponuda traje, obzirom da sam u inozemstvu još 2 tjedna pa ne mogu to odnijeti tamo na uruđžbeni.
Moguće je da dođe onda do nove ponude ako se ne varam jer što je sporazum o dugoročnoj suradnji, ako ne zajedničko djelovanje?

...povijest se ponavlja...

nema komentara niti oprečnih pravnih mišljenja?

...povijest se ponavlja...

Izgleda da su svi donijeli odluku da li se javiti ili ne.
Meni se cini da je vise onih koji se nece javiti na ovako maloj cijeni.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Nisam ni čitao ponudu. Kaj j eprošo rok? Neka je.

Ako sad cijena padne onda ta nasa burza stvarno nema smisla


Ako sad cijena padne onda ta nasa burza stvarno nema smisla

Ako se nekome da, neka provjeri kako su se kretale cijene ostalih dionica nakon ponude za preuzimanje. Mislim da ih je bilo već 10-ak ove godine (a čini mi se da večina nije pala).
Ovo je (privremeno) povlaćenje naloga sa bida jer oni koji danas kupe više se ne stignu javiti na ponudu.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

ja mislim da ih je malo prihvatilo, no imam dojam da agrokor putem svojih igrača kupuje na burzi. sumnjam da će prikupiti, ali me čudi da nitko ne komentira što sam iskopao iz arhive iz 2007 godine. vi koji ste u RH i niste na godišnjem napišite dopis hanfi da vam se očituje na te okolnosti odnosno jesu li i taj sporazum uzeli u obzir pa možda i odrede novu cijenu u ponudi za agrokor-adris, ovoga puta ne ispod 600 kuna po dionici, dok je najveća 1550 kuna po komadu. nije loše ako se utvrdi da oni surađuju puno dulje od početka ove godine (a svi znamo da surađuju intenzivno).

...povijest se ponavlja...

k/p 300/2000, uskoro očekujem suprotan omjer…možda već danas ili sutra. Ali ne prodajte Todinim igračima jer imamo šansu prodavati po preko 1000 kn. Nitko nek ne prodaje barem do 500 pa onda tko mora.

Zanimljivo je da je cijena dionice Tiska već negdje od sredine 2009 godine pa sve do danas držana na uzdi, odnosno ispod 250 kuna. A nitko nemože reći da je danas Tisak u daleko boljoj poziciji nego prije 4-5 godina. Dakle pouka je da Todorić cijene dionica svih svojih tvrtki može držati na “uzdi” na razini koja mu odgovara. Npr. Ledo je pustio s uzde u trenutku kada mu je zatrebalo 100 milijuna Eura od mirovinaca. Odradio je promidžbenu kampanju oko Leda, sasvim profesionalno, dao obećanja o budućoj dividendi i prodao mirovincima po 8000 kuna. Samo par mjeseci ranije bila je i po 4500-5000 i nitko iz mirovinskih fondova nije “trzao” na tu cijenu.
U slučaju Tiska je bilo kontra. Cijena je održavana godinama na sličnoj razini iako se firma razvijala i rasla. Razlog vidimo koji je bio.
Na redu je Belje, koje se “koprca” u plićaku isto već godinama i nema te sile koja bi ga digla naduže vrijeme iznad 100 kuna. Naravno, sve dok Gazda ne bude potpuno siguran u kojem smjeru želi da cijena ide, a to ovisi o njegovom naumu sa Beljem. Ako odluči štogod od toga prodati, bit će mo svjedoci strelovitog rasta, jer eto svi će odmah istog momenta “progledati” i zaključiti kako je to zaista dobra ulagačka prilika. A istovremeno će i FI početi iznenada “vrištati” na kupnju. U suprotnom slučaju ako bude imao druge planove sa Beljem kao npr. sa Tiskom, odjednom će svi zaključiti kako se više ne isplati ulagati u dionicu koja je ukopana na mjestu, te će uz malu premiju biti spremni da se riješe svojih udjela jer će biti već izmoreni od silnog dugogotišnjeg čekanja.
Ovdje je sve preočito, a ipak se ništa nemože učiniti da bi se to zaustavilo!

Za pregled privitka mislim da morate imati instaliran Excel 2010 god. ili noviji. MOžda uspije i sa 2003-jkom.

TISAK trgovina od 01.01.2008

New Report

Close