TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja ga cekam oko 230 opet da se tu koja kuna zaradit samo mi se ne zuri cekam malo vece hladenje da pi ponovo poceo ista ozbiljnije kupovat

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

10. CVETOJEVIĆ SAŠA 1.672 0,07 Osnovni račun
Ukupno: 95,14

A vi se tu sekirate pala dobit, ovo ono. Malo, jako malo je još slobodnih dionica, netko se upravo igra sa svojih 500 komada, sretno igranje, tko zna možda te izigraju.


kolega pupovac nije rekao da ljudi na kiosku imaju plaću 3000-3500 nego da bi to bila fer cijena u trenutnoj situaciji. po čemu se razlikuju od konzuma i ljudi koji tamo rade na kasama, a imaju veće plaće, a gazda je isti. ponavljam, plaća na tiskovom kiosku je nešto malo iznad 2000 kuna. jad i bijeda. ali u ovakvoj državi mnogi su sretni da mogui i toliko zaraditi.

pa visokoobrazovana osoba u ministarstvu ima 4000 kuna. po čemu bi onda prodavač trebao imati više? zato što su neke strane firme krenule u dizanje plaća i napuhivanje imaginarnog standarda? probudi se. 2000 kuna na ruke je još 2000 kuna državi i mirovinskom i zdravstvenom.

uote=zg28]
kasno se ukljucujem na temu….

Moji Financijasi daj te mi reci ko od vas misli da je Agrokor hrpa budala?

… rješavanje ljudi i selidba istih u sestrinsku firmu Konzum, prorasta izdataka za plaće, a ima manje zaposlenih. Ej pa kaj netko nagrađuje minus u ovakvom investicijskom ciklusu?!?!

Zapamtite i na plotu piše p…., pa nije. S obzirom na sve glasine oko Agrokora i tu podrazumijevam od propasti koncera i izvjesne smrti gosp. Todorića (dabog da jezik pregrizo ako mu ja želim šta loše) a i kada tome dodam da su došle od ljudi iz Agrokora…. on ih na gradi 10 % vecim placama…

U svemu tome ima neka lekcija koju ce se pokazati kada kriza prode. Sada neko svako sam razmisli
[/quote]

a ti prvo natrag u školu, nauči pisati i izražavati se, pa se onda vrati na forum i reci što si htio reći jer ovo je hrpa razbacanih riječi bez ikakvog značenja, osim naravno par budalaština koje si pročitao samo na forumu i nigdje drugdje.

...povijest se ponavlja...


kolega plaća u tisku je 2000 kn. S 10% povećanjem to je 2200kn/mj. Sramota je uopće da ljudi imaju tako male plaće, bila kriza ili ne.

upravo tako, to je sramota – ali sramota države. S Tiskom to nema nikakve veze, zadatak Tiska je ponuditi minimalnu plaću a za koju bi se javio dovoljan broj zainteresiranih da popune radna mjesta i kvalitetno ih odrade.

Država, čija je funkcija (kroz fiskalnu politiku koja se maksimlano efikasno superponira na monetarnu politiku HNB-a, i druge politike, posebice one koje se tiču funkcioniranja pravne države i jednakopravnosti svih građana i Društava i jamčenja svima njihovih prirodnih i stečenih temeljnih sloboda) da stvori okvir unutar kojega će gospodarstvo kojega su glavni akteri privatni poduzetnici uspješno poslovati, međunarodno konkurentno poslovati i zaštičeno od svega od čega ga država iako može i ima pravo štiti (ovisno o prihvaćenim međunarnodnim konvencijama), je po definiciji glavna i jedina odgovorna za možebitno nefunkcioniranje domaćeg gospodarstva, njegove strukturalne probleme i slabosti… i time posljedice svega toga (kao što su npr. mali obujam gospodarske aktivnosti = mali broj poduzetnika = mali broj radnih mjesta = male plaće kao rezultat takve ponude i potražnje za radnim mjestima).

Možda i neki poduzetnici mogu teoretski bolje i uspješnije upravljati, time postizati bolje rezultate i toliko povećavati obujam poslovanja da bi im tada trebalo više radne snage, toliko više da ju je teško naći na tržištu rada pa da posljedicom toga i plaće rastu… no to nije nešto o čemu ima smisla razmišljati, svaki poduzetnik se sam za sebe trudi biti što bolji, ne može netko njemu izvana reći "što se ne trudiš više?, zar ne želiš bolje zarađivati?", svatko zna kako će voditi svoju firmu i tu se nitko nema pravo miješati – a za sve ovo o čemu vi govorite (male plaće, sramotne plaće…), to je istina da su takve, ali za to je odgovorna isključivo država, tj. oni koji je vode, na posredan način – posljedicom toga što ne funkcionira ništa, pod milim Bogom ništa, od pravosuđa pa na dalje…

Tisak kao i i u svim svojim tržišnim aktivnostima, tako i na tržištu rada, jedino što smije i mora (iz odgovornosti prema svojim vlasnicima/dioničarima, koji su/njihov kapital, jedini razlog postojanja Društva) raditi sve što je u njegovoj moći da "za čim manje dobije čim više", dakle cilj je za što manju plaću nabaviti radnika koji će što bolje odraditi posao, traži se optimum toga, onaj najbolji omijer za zaradu Društva.

Ako je stanje na tržištu rada takvo, da je ponuda (radne snage) puno veća od potražnje pa plaće zbog toga padaju (moguće je od zaposlenika prilikom razgovora za posao ispregovarati manju plaću) to je stvar države – nema jedno društvo (Tisak d.d. npr.) nikakve veze s time kako je stanje na burzi rada, pa ne upravlja on burzom rada, državnim politikama (fiskalnom, monteranom i dr.), ne stvara on okivr u kojem živi domaća privreda – to stvara država! Po meni je čak krajnje nepošteno i to da država ima pravo odrediti minimalnu plaću, to treba tržište rada, a na državi je da se pobrine za to da tržište ima povoljan omjer ponude i potražnje, ako ne može… neka ljudima iz državne kase doplati razliku od plaće do "neke minimalne" (kao oblik socijalne pomoći) ako to može… (bez da recimo diže poreze pa time još više sve uništi)

E Lynx svaka ti čast, gdje god da diskutiraš, odmah knjigu napišeš.

gospon Lynx,
a što je s DM marketom????
kako oni mogu imati plaću 5500 kn?
da Tisak tako loše posluje s toliko kioska i prometa – stvarno je nesposobna uprava ili Toda muze gotovinu!!!!!

ući ću u Tisak kada rokne ispod 200 kunića!!!( inaće moja prva dionica prije 3,5 godina!! )

Koliko si plaćao TISK tada

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


gospon Lynx,
a što je s DM marketom????
kako oni mogu imati plaću 5500 kn?

vrlo jednostavno, radi se o vrsti proizvoda koju prodaju (maržama i prometu koji generiraju pa time i neto novčani tok… vrlo impresivan i stalno rastući), dok u Tisku sa ovakvim asortimanom (niske marže, promet u padu, novine se sve manje čitaju, oporezovane cigarete je sve veći luksuz kupiti… a i na bonovima za mobitele bi možda mogli početi štedjeti kada kriza još više udari… i pojave se primamljivije post paid tarife..) nešto takvo nije moguće u brzom roku, potrebno je prvo promijeniti asortiman na kioscima pa će možda i plaće biti moguće dati drugačije, međutim ne određuje mogućnost Društva plaće nego tržište rade, ako mogućnosti u budu veće plaće možda neće biti veće.

Tisak radi na unaprijeđenju strukture asortimana, no to ne ide preko noći… još uvijek se radi o cigaretama, novinama i bonovima kao glavne 3 skupine.

Prodavačice u DM-u svoju plaću i vrlo vrijedno i pošteno zarade ("ukusno nasmijane" i "naizgled vrlo iskreno ljubazne", vedre… takve prodavačice nigdje drugdje ne viđam, ne znam kako u DM-u samo nađu takve djevojke, možda ih šalju i na neke tečajeve "ljubaznosti" :rotfl:, ne znam ali super su profesionalne i svaka im čast, svaka kuna je zavrijeđena i zarađena, i sve to na "tržišnima načelima", DM-u sigurno koristi to što su mu prodavačice tako kvalitetne, ljudima je ugodnije kupovati kod njih i spremniji su upravo u DM-u a ne negdje drugdje kupiti njihov asortiman).

Tiskova prodaja ili ne ovisi o ljubaznosti, nasmijanosti… "vedrosti" i općem dojmu koji ostavljaju prodavačice, pa zato nema takvu politiku… ili se još nije došlo do te faze da je to moguće na DM-način provesti 😀

Tisak posluje solidno, a kriza ga je sada očekivano malo okrznula, ali dugoročno (unaprijeđenjem asortimana, lokacija kioska… svih drugih elemenata u upravljanju koji se mogu još poštimati) će samo napredovati, nema razloga da ne, broj i smještaj prodajnih mjesta je ovdje ključ svega i može se iskorisiti i uvijek će se moći dobro iskoristiti i sigurno da će Tisak s vremenom napredovati i ostvarivati veće marže, i prodaju… pa time definitivno i dugoročno kvalitetnu dobit i tada dividende kada dođe vrijeme za njih.

[/quote]
…. broj i smještaj prodajnih mjesta je ovdje ključ svega i može se iskorisiti i uvijek će se moći dobro iskoristiti i sigurno da će Tisak s vremenom napredovati i ostvarivati veće marže, i prodaju… pa time definitivno i dugoročno kvalitetnu dobit i tada dividende kada dođe vrijeme za njih.
[/quote]

Ako ne budu išle novine prodavat će kruh, čevape ili sl.(šala naravno).

Ukoliko pad u sektoru izadavaštva bude takav da bude trebao ""replace" tako će i bit.
Prava vrijednost=prodajna mjesta.

Percepcija za tisak trenutno tzv"nije u fokusu" i trebat će vremena ali vrijeme je na našoj strani osim

.. ako niste u mirovini.

Ćaolino!

LEAVE THE WORLD BEHINED

glupo je uspoređivati dm i tisak. tisak je bio isisan od strane kutle, dok je dm strana firma koja ima politiku da svuda njihvi radnici imaju iste plaće. a kako i neće imati visoke plaće kad nam žene ko mutave kupuju u tom dućanu usprkos mom protivljenju da financira strane firme. ali što ćeš, žene su ko leptiri – što šarenije, to njima bolje. tisak tek mora pokriti gubitke prijašnjih razdoblja, a kad to bude urađeno, onda slijedi dividenda i to najveća u koncernu.

...povijest se ponavlja...

što niže plaće u tisku meni bolje. A vi ako hoćete visoke plaće kupite si IGH.

I'LL BE BACK


gospon Lynx,
a što je s DM marketom????
kako oni mogu imati plaću 5500 kn?
da Tisak tako loše posluje s toliko kioska i prometa – stvarno je nesposobna uprava ili Toda muze gotovinu!!!!!

ući ću u Tisak kada rokne ispod 200 kunića!!!( inaće moja prva dionica prije 3,5 godina!! )

stalno tupiš jedno te isto o tome kak je to tvoja prva dionica i kako Toda isisava lovu i da ništa ne valja. Pa šta je onda čekaš ispod 200? Da je meni nešto sranje i da mi netko isisava lovu ja to ne bi ni za nula kuna. Uostalom već ti je bila ispod 200, evo ja kupovo po 180 i 190. Što te je onda spriječilo? Ti čekaš da "rokne" ispod 200. frende to nije nikakvo "rokanje", toje korekcija od 10-ak ili 20-ak %, rokanje je ovo što se dogodilo u 2008. Vi ekipa nikako da shvatite neke stvari, i stalno nešto čekate da baš vama dođe kak ste si vi zamislili… nije to samo tisak u pitanju… al dobro i meni bi pasalo da malo "rokne" [lol]

I'LL BE BACK

New Report

Close