TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tisak danas ne pada, znači li to da je završio sa padom ili je ovo samo kratki predah? Zbunjuje me slaba potpora na kupnji. Nekakva slaba brana je tek na 260.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Sama histerija na TK dovela nas je na ovu sramotnu razinu. Tisak kao retail monopolist, sa izvanredno razgranatom mrežem, jedna je od tvrtki, koju za razliku od večine u RH, kriza će malo ili nimalo pogoditi. U ovim trenucima, na sreću mali broj, imamo "kolateralne žrtve" navedene histerije, spremnih na prodaju po ovoj cijeni. Prisječam se Todorićevog preuzimanja na 460 kn, još mi u ušima zvoni konstatacija izrečena u jednoj emisiji Latinice: " …Miroslav Kutle, iskoristio je kupovinu Tiska, "tvornice novaca" da iz iste isisa vrijednost od 200-tinjak mil. DEM…"


Sama histerija na TK dovela nas je na ovu sramotnu razinu. Tisak kao retail monopolist, sa izvanredno razgranatom mrežem, jedna je od tvrtki, koju za razliku od večine u RH, kriza će malo ili nimalo pogoditi. U ovim trenucima, na sreću mali broj, imamo "kolateralne žrtve" navedene histerije, spremnih na prodaju po ovoj cijeni. Prisječam se Todorićevog preuzimanja na 460 kn, još mi u ušima zvoni konstatacija izrečena u jednoj emisiji Latinice: " …Miroslav Kutle, iskoristio je kupovinu Tiska, "tvornice novaca" da iz iste isisa vrijednost od 200-tinjak mil. DEM…"

Danas ga kupujem po ovoj cijeni pa makar bankrotira !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrav

Da je i meni ostalo love išao bi i ja u kuping, ali ovako samo gledam i plačem..

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

Zanimiva cijena na Tisku.

Pitam se sljedeče:
Kakva bude cijena kad pride opet negativna energija na sve burze?
Prava RECESIJA (i sa njo sve slabe stvari) nije još počela, tako da još nismo vidjeli dno.

Tada čemo možda kupovati po 150 KN ili manje.


Zanimiva cijena na Tisku.

Pitam se sljedeče:
Kakva bude cijena kad pride opet negativna energija na sve burze?
Prava RECESIJA (i sa njo sve slabe stvari) nije još počela, tako da još nismo vidjeli dno.

Tada čemo možda kupovati po 150 KN ili manje.

Iako je ovakav scenarij prije godinu dana zvučao potpuno nestvarno bojim se da smo sve bliže tome. Strah me i pomisliti gdje je dno. Kako za Tisak tako i za Crobex. Ipak nadam se da će se stvari okrenuti i da će biti bolje. Samo da ne bude još puno gore prije nego opet bude bolje… Više ne pomaže ni što je u sastavu Agrokora (izgleda kao da je to trenutno dodatno breme, a ne veliki plus kako za ostale članice Agrokora tako i za Tisak), ni što je vodeći i najjači na tržištu, ni što se investira u razvoj…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Definitivno nije prednost biti u Agrokoru u zadnje vrijeme.

nemojte baš pretjerivati. cijena ne može pasti ispod nule…ima puno dobrih vijesti ali nema smisla iznositi ih prije kraja krize.

...povijest se ponavlja...

Problem je kaj u tisku negdje curi.Prošle godine 330 mil eur prometa i 25 mil eur dobiti.Ove godine do 6mj 157 mil eur prometa i 1,2 mil eur dobiti pad od 88%.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/2214-08-INOV_uvrstenje.pdf

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

Totalna nepoznanica u smislu vrijednosti.


http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/2214-08-INOV_uvrstenje.pdf

dali se zna cjena uvrstenja inov-ra na zse?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Problem je kaj u tisku negdje curi.Prošle godine 330 mil eur prometa i 25 mil eur dobiti.Ove godine do 6mj 157 mil eur prometa i 1,2 mil eur dobiti pad od 88%.

Prošle godine većina dobiti je bila zbog velikih izvanrednih prihoda a ne iz redovnog poslovanja. Taj je prihod ove godine izostao, što je normalno, a rashodi se se povećali zbog investicijskog ciklusa. Što sve skupa rezultira brutalnim padom dobiti vs prošla godina. I to je sve OK i ništa neočekivano.

I'LL BE BACK

pa kakve sad veze imaju inovine sa tiskom? inovine postoje već neko vrijeme i tisak i oni čine duopol, s time da se inovine ne petljaju u tiskove planove nego služe isključivo kao servis TDR-a za prodaju cigareta, a ovo ostalo je usput. tisak ide u drugom smjeru. a ovi komentari pada dobiti i odgovori su suvišni jer ti ljudi koji to pišu očito ne prate dovoljno pa im nećemo valjda mi objašnjavati. ne valja tisak i prodajte ga ,molim što prije. po mogućnosti meni.

...povijest se ponavlja...



Zanimiva cijena na Tisku.

Pitam se sljedeče:
Kakva bude cijena kad pride opet negativna energija na sve burze?
Prava RECESIJA (i sa njo sve slabe stvari) nije još počela, tako da još nismo vidjeli dno.

Tada čemo možda kupovati po 150 KN ili manje.

Iako je ovakav scenarij prije godinu dana zvučao potpuno nestvarno bojim se da smo sve bliže tome. Strah me i pomisliti gdje je dno. Kako za Tisak tako i za Crobex. Ipak nadam se da će se stvari okrenuti i da će biti bolje. Samo da ne bude još puno gore prije nego opet bude bolje… Više ne pomaže ni što je u sastavu Agrokora (izgleda kao da je to trenutno dodatno breme, a ne veliki plus kako za ostale članice Agrokora tako i za Tisak), ni što je vodeći i najjači na tržištu, ni što se investira u razvoj…
[/quote]

Što se tiče dna!

Po mom skromnom mišlenju:
Ta je več dosegnut po nekim burzama (po Europi i svijetu), jer trenutne cijene dionic imaju ukalkulirano recesijo (P/E oko 10 do 20).
A kod ZSE je situacija drugačnija. U Hrvatski se očekuje TOTALNI BANKROT (izgleda, da je neizbježan) kojega današnja vlada ne priznava.
No, slično je bilo na području velikih građevinskih projekta u HR. Zamislite si kako su prije godino dana kazali kako čejo graditi Pelješački most, Aerodrom Zagreb i još puno idej su imali. Jedini koji je govorio, da neče biti ništa od ovih projekta je bio Ljubo Jurčič, jer treba napraviti fiksalno ekonomijo, a to je današnja vlada razumjela sada, kad je več prepozno. Tako sada na sva grla govore o izgradnji TE (i sličnih energetskih projekta) koja bi mogla biti več u pola fazi do završavanja.

Pa, još nešto!!!
Zamislite si u kakvom stanju imate MAKRO EKONOMIJO u državi koja je glavni pokazatelj za stabilnost u državi.

Ni (raz)prodaja INE nije donesla baš pravog učinka na burzo (znači povratak novca u dionice).

U decembru očekujem pad dionic na ZSE zbog praznikov (Miklaž, Božič i Nova godina) koji več dolaze. Po svijetu je znano, da hrvati puno troše novca, tako da ako ljudi nemajo novca, onda čejo prodati još one dionice koje imajo (ako jih imajo). A, da bi štedili u dionicama neče biti još par godina (zbog slabog iskustva IPO-tov), jer treba napraviti gospodarstvo stabilno.

Ima na ZSE par dobrih dionica koje su fundamentalno i tehničko zanimive za kupnjo (med njimi se nalaze i TISAK), ali fond manageri znajo, da treba pričekati još nekoliko vremena, da dosegne dno.

Izgleda, da prognoza od 150 KN bude kmalu realnost.
Na žalost ili na srečo. Zavisi što trenutno držite u rukama (dionice ili novac).

New Report

Close