THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Malo je reći katastrofa. Kopali su rupu 6 mjeseci, sad je trebaju zatrpati do vrha.

Tko će to platiti? HEP, Tehnika ili netko drugi

Ne znam kolega tko ce platiti, nemam bas tako dobre veze [smiley1]. Anyway, info je od covjeka koji je to vidio, u principu nije nista “inside” jer je ionako to sve po novinama, ali ne pretjeruju novinari, stvarno je bilo kriticno.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Katastrofa je stanje na gradilistu, raspitao sam se. Do krana nemogu i neznaju sto ce s njim trenutno. Sto se tice tehnike, nista se nezna tko je kriv, loptaju se sa odgovornoscu izmedju sebe. Cijena sanacije – velika i nepoznata (tisuce kamiona ce biti potrebno samo da zatrpaju). Sreca da se desilo u nedjelju, inace je moglo biti i vise mrtvih. Voda je sukljala kao iz hidranta, a HEP-ova zgrada je uz rupcagu, vecina ljudi ne dolazi na posao.

Vidim da si dobro informiran. Situacija je puno gora nego se pretpostavljalo. Tlo se nalazi u ravnotezi sila bazirano na koheziji medju cesticama. Dijafragma je trebala uspostaviti ravnotezu sila koja se prekida prilikom iskopa medjutim bila je ocigledno poddimenzionirana. Tu mogu biti dva razloga. Jedan je neadekvatan projekt koji je izgleda isao preko Gradjevinskog fakas (Meho Sasa Kovacevic) odnosno njegove privatne firme barem je tako receno na dnevniku. Drugi razlog je ispravan projekt ali nekvalitetna izvedba. U svakom slucaju postoji glavni izvodjac koji potpisuje ugovor sa investitorom i bira kooperante.

Problem je sto je usljed narusavanja ravnoteze sila ugorzena cijela “klizna ploha” za koju u ovom trenutku vjerojatno nitko nema pojma kolike je povrsine. Voda u jami je problem jer smanjuje koheziju a u naredna dva dana se jos ocekuju kise. Ne treba zaboraviti niti podzemne vode kojima su vjerojatno prekinuti prirodni tokovi i pod pritiskom voda trazi novi put sto znaci da pitaj Boga gdje sada potkipava tlo. Vidio sam primjer prije par godina kada je pukla obicna vodovodna cijev prikljucka na kucu i pod pritiskom od 4 bara nakon nekog vremena potkopala temelje susjedove kuce usljed cega je doslo do slijeganja i kuca se raspukla kao kokica.

Nisu oni evakuirali ljude bez veze. Pogledajte sto se dogadja na kraju Ilice vec godinama. Cini mi se da ce tu jos biti svasta.

skype - ivek1234

..
iskopa medjutim bila je ocigledno poddimenzionirana. Tu mogu biti dva razloga. Jedan je neadekvatan projekt koji je izgleda isao preko Gradjevinskog fakas (Meho Sasa Kovacevic) odnosno njegove privatne firme barem je tako receno na dnevniku. Drugi razlog je ispravan projekt ali nekvalitetna izvedba. U svakom slucaju postoji glavni izvodjac koji potpisuje ugovor sa investitorom i bira kooperante.

Kolega ivek, vidim da ste potkovani u gradjevini. Jedno pitanje: zasto se na puknutoj dijafragmi ne vidi poprecna armatura? Na slikama se jasno vidi da je pukotina prilicno ravna, kao da su “ljepili” ploce. Jel to normalno tako ili? Kolika ja vidim po slikama, onako laicki, doslo je do klizanja sloja dosta duboko (ispod zemlje), sto je pokusalo zarotirat ploce dijafragme – sila pri dnu ploce je izgleda djelovala torziono. Spoj izmedju dviju ploca je ocigledno popustio.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Kolega ivek, vidim da ste potkovani u gradjevini. Jedno pitanje: zasto se na puknutoj dijafragmi ne vidi poprecna armatura? Na slikama se jasno vidi da je pukotina prilicno ravna, kao da su “ljepili” ploce. Jel to normalno tako ili? Kolika ja vidim po slikama, onako laicki, doslo je do klizanja sloja dosta duboko (ispod zemlje), sto je pokusalo zarotirat ploce dijafragme – sila pri dnu ploce je izgleda djelovalo torziono. Spoj izmedju dviju ploca je ocigledno popustio.

Nisam vidio slike na zalost. U principu ovo je trebalo duboko pilotirati i gusto, kljucna mjesta osigurati “kosevima” a uzduzna i poprecna rebrasta armatura bi morala postojati u ploci. Ovo samo nagadjam, nisam vidio slike tako da ne mogu nista tvrditi.

skype - ivek1234



Nisam vidio slike na zalost. U principu ovo je trebalo duboko pilotirati i gusto, kljucna mjesta osigurati “kosevima” a uzduzna i poprecna rebrasta armatura bi morala postojati u ploci. Ovo samo nagadjam, nisam vidio slike tako da ne mogu nista tvrditi.

http://www.index.hr/images3/f6a23202-6c50-4c44-84a9-de5f3596fbbf.jpg

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


ne kužim ovaj dio: “inace je moglo biti i vise mrtvih” možeš nam objasniti?

ne može… pomutilo se kolegi od silne želje za dokupom…
[smiley2]

Scio me nihil scire

ivek123:


Nisam vidio slike na zalost. U principu ovo je trebalo duboko pilotirati i gusto, kljucna mjesta osigurati “kosevima” a uzduzna i poprecna rebrasta armatura bi morala postojati u ploci. Ovo samo nagadjam, nisam vidio slike tako da ne mogu nista tvrditi.

http://www.index.hr/images3/f6a23202-6c50-4c44-84a9-de5f3596fbbf.jpg

Ja tu uopce ne vidim pilote!!!!

Evo zumiram ali ne vidim pilote. Drugo, rez je nekako previse ravan kao da je odsjeceno na dilataciji. Debljina zida od oka mi nikako ne stima. To je trebalo biti puno deblje. Ipak se masa mora uspostaviti masi. I da, ja ovdje ne vidim armaturu osim mozda u vrhu. Imas pravo.

skype - ivek1234


ne može… pomutilo se kolegi od silne želje za dokupom…
[smiley2]

Nisam bas siguran da bi sada dokupljivao.

skype - ivek1234

nego kada?

Scio me nihil scire

solucija 1. sve ode u k….c. , sve se zakomplicira…… tehnika down.
solucija 2. ovo je kraj priče…na scenu stupa politika… tehnika up.

Tipujem na dvojku.

Scio me nihil scire


nego kada?

Ja planiram nakon izvjesca za 3q [smiley1]. A mozda i necu.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Poštovani kolega, sretno vam bilo. Laku noć.

Scio me nihil scire

New Report

Close