THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sto ja znam, investitor u stanogradnji dere trenutno neto profitnu marzu 30-50%, ovisno kolko je spretan i poduzetan. Nevjerovatno, ali neki ipak uspijevalju radit i s gubitkom kolko znam!? To je prevelika marza da se ne pojavi ponuda.

Kolega takvo je tržišta,pogotovo u Zagrebu, gdje treba dulje posegnuti u džep da bi se kupio stambeni prostor, a mnogi cijeloga svog radnog životnog vijeka to otplaćuju…

http://www.poslovni.hr/43546.aspx

tu lijepo čovjek sve fino objašnjava, realno, znam nije novi članak ali izgleda da svi misle da se Tehnika bavi isključivo stanogradnjom, citiram:

“Koliki je udjel stanogradnje u vašim poslovima?
U nekim godinama kad je investicijska aktivnost u Hrvatskoj bila mala, ona je iznosila i do 30 do 40 posto prihoda. Sada iznosi oko 20 prihoda zato što je Tehnika zbog nekih svojih strateških planova prvenstveno tvrtka koja izvodi radove za poznatog investitora. Klasična smo izvođačka tvrtka. Imamo i development i vlastite investicije i prodaju, ali nam to čini 20-30 posto. “

Heaven or Las Vegas

Ne znam da li je ovo tko već napisao u kakvom postu prije mene… ALI …
Zar ne bi bilo prekrasno da ova dionica rokne još jednom ispod 7.000? [smiley2]

Jet: Are You Gonna Be My Girl?

Pa vidim ja po njihovom RDG-u da se ne bave stanogradnjom. Polugodisnji profit im je ko da su 20 stanova prodali. Operativna dobit: otprilike 0. Bit ce bolje, nadamo se.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Evo malo linkova…..u svezi stanova, kad smo počeli….
Vaš linkVaš link

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Ne znam da li je ovo tko već napisao u kakvom postu prije mene… ALI …
Zar ne bi bilo prekrasno da ova dionica rokne još jednom ispod 7.000? [smiley2]

Mislim da tko god se ukrca ispod 10 000kn će napraviti odličanu posao!
THNK je dobra firma i do kraj godine će sigurno porasti na 13 000 – 14 000 kn.

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku

Katastrofa je stanje na gradilistu, raspitao sam se. Do krana nemogu i neznaju sto ce s njim trenutno. Sto se tice tehnike, nista se nezna tko je kriv, loptaju se sa odgovornoscu izmedju sebe. Cijena sanacije – velika i nepoznata (tisuce kamiona ce biti potrebno samo da zatrpaju). Sreca da se desilo u nedjelju, inace je moglo biti i vise mrtvih. Voda je sukljala kao iz hidranta, a HEP-ova zgrada je uz rupcagu, vecina ljudi ne dolazi na posao.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

ne kužim ovaj dio: “inace je moglo biti i vise mrtvih”
možeš nam objasniti?

Heaven or Las Vegas

Malo je reći katastrofa. Kopali su rupu 6 mjeseci, sad je trebaju zatrpati do vrha.

Tko će to platiti? HEP, Tehnika ili netko drugi


ne kužim ovaj dio: “inace je moglo biti i vise mrtvih”
možeš nam objasniti?

Barem 10 ljudi je u jami radnim danom. Srecom pa je bila nedjelja, pa se nije radilo.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

“Jedini koji se od direktno umiješanih nije očitovao je podizvođač Conex koji je projektirao i izvodio zaštitu građevne jame, ali ni Interkonzaltink koji je zadužen za nadzor.”

možda netko od njih?
a možda su u šumi, vidjet ćemo uskoro

Heaven or Las Vegas


Duser: ” ne kužim ovaj dio: “inace je moglo biti i vise mrtvih” možeš nam objasniti? ” Barem 10 ljudi je u jami radnim danom. Srecom pa je bila nedjelja, pa se nije radilo.

kad si napisao moglo je i biti više mrtvih, zvučalo je kao da je bilo mrtvih a koliko znam nije, nadam se da će tako i ostati jer je to svakako najbitnije u cijeloj priči, tko god bio odgovoran platit će

Heaven or Las Vegas

New Report

Close