Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slično Adrisu HT je također na dnu bočnog kanala. Na slici su dva standard error kanala, prvi je primarni a drugi bočni. Vidi se da se cijena dosta pravilno (uz poneku grešku) odbija od stranica kanala.


Koliko sam procitao u knjigama (a i osobnim proucavanjem grafova) upravo je za dugorocne trendove bitan log prikaz jer se bolje vide dugorocni kanali i bitni suporti…

Kod logaritamskog, izlaz iz pozicije se obično vidi vremenski ranije, i na višim vrijednostima…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Da ne bude krivo shvaćeno… ne odbacujem log kao neutemeljen… kontra toga, smatram da zbog odnosa koje daje kao relativan odmak od trenutnih vrijednosti, može bit bolji pokazatelj od aritmetičkog prikaza (znači na manjim venskim zahvatima)… no veličine, vrijednosti, odnosi se kroz godine mijenjaju možda i ne. Pa mi se čini čisti artitmetički pogled primjerenijim. Nisam ni ujednom trenutku pomislio da je loš ili kriv…samo da u jednu ruku zbunjuje,
a u drugu, po ovom grafu ipak. kaže da se događa nešto bitno…pa čak i to da se u ovo momentu odigrava nešto poput točke infleksije (loma) na kojoj se bitno mijenjaju kretanja (bilo to prema gore ili prema dole, svejedno)
Prema jednom od autora (J.Wilesey) log prikaz je puno primjereniji za periode do mjesec dva, a za duže – aritmetički prikaz, oba je dobro promatrati, pogotovo kada nam se ne nudi jednoznačnan odgovor kuda nas vodi ovaj brod.

Primjedba je čisto konstruktivne prirode i abu ali je objasnio zašto taj prikaz uzima i pokazuje van za svoje procjene. Ja ipak stojim kod toga da bi možda bilo bolje pikazati stvari iz oba kuta…čisto da ne zbunjuje.

Naravno nemam iluzije o tome da baš uvijek netko ima želje opisati stvari kako ih vidi do detalja…uključivo mene osobno. Uglavnom izbacimo ono što nas peče tog tena. Zato i postavljam pitanje.
Ovo je za one koje interesira tehnički ili EWT ili bilo koji drugi matematički utemeljen pristup trgovanju, a ostali se mogu i popišati na ovu spiku.

pozdrav

G

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

evo i mog grafa crobex-a…
Komentari strucnijih pozeljni..

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

zakaj ti ovo nije palo na pamet?

samo pitam! [smiley] [cool]


zakaj ti ovo nije palo na pamet?
samo pitam! [smiley] [cool]

Valjda jer 5 mora biti ispod 3? Ili?
Samo pitam!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Intraday crobex zadnjih 10 dana 30 min graf (gap party)

Cijenjena analiza.

ako crobi padne ispod 2950 mogući razvoj situacije


ako crobi padne ispod 2950 mogući razvoj situacije

Daj crtaj u excelu do 2003, ovaj novi excel stavlja x-nastavak i ja onda ne mogu čitati u starom excelu.
Hvala.


Crobex se dobro razvija, na MACDu bi mogli dobiti buy sredinom drugog tjedna, prilike u Americi nam idu tome u prilog. Čitam da će do ponedjeljka biti usuglašeni stavovi oko saniranja financijskog sektora. I pogled na Adris mi upućuje na to. Trenutno smo na dnu kanala koji uz određene errore funkcionira već godinu i pol.


Dobro primjećeno!
[thumbsup]

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

New Report

Close