Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@nana
danas mi dosada na poslu- jučer podijelio zadatke pa čekam.

a s dečkima nikad nije dosadno!
uvijek me pošteno nasmiju.
[thumbsup]
pozdrav hugu i peteu! tko ga je kome servirao? [lol] [thumbsup]

p.s.
fali ovdje cakani, ali očito ima malo više soli u glavi od nekih.
a vjerovatno i obraza, jer sam, premda amater, dosta toga pogodio.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@bob
za ernt- ako ne prijeđe 2000, a padne ispod ca 1800, 1. target ca 1600.

molim sve pismene da obrate pozornost na kondicionale u prognozi!

p.s.
boldani tekst ne odnosi se na huga & petea (koji jedan drugom serviraju [lol] )

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



@bob

za ernt- ako ne prijeđe 2000, a padne ispod ca 1800, 1. target ca 1600.

molim sve pismene da obrate pozornost na kondicionale u prognozi!

p.s.
boldani tekst ne odnosi se na huga & petea (koji jedan drugom serviraju [lol] )


je li to vrijedi za ubuduće? Jer danas smo bili na 1930, dakle nismo prešli 2000, ili je to prognoza od prije?

glede revizije crobexa i novih dionica u indexu:

vrlo pažljivo gledam intraday crobexa zadnjih 7 dana… i prilično sam siguran da smo od utorka cca 50 bodova "teži"… danas na početku dana smo imali veliko propadanje, i za to su krive upravo nove dionice dodane u index, DDJH, DIOK i KNZM… od dionica u sastavu crobexa, one su jedine bile ispod -2%… imali smo sličan slučaj i u utorak…

mislim da će u sljedećih tjedan-dva-tri ovo biti u potpunosti apsorbirano, ali za sada prilično osjećamo ovaj novi teret…

enivej, mojih 75 centi.

Pametan, ako to želiš.

Molim korisnike da za privatne diskusije koriste privatne poruke

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

konacno neka akcija od strane PD
Hvala u ime svih koji su to zatrazili a i koji nisu a pun im je k…ili nekaj drugo, citati gluposti

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

IGH na dugorocnoj liniji otpora. Mali ispravak mog prethodnog mini grafa Crobexa, JOS nije trokut, poceo se formirati ali da bi bio pravi trokut treba Crobi ici na 3200. Da nije propala jos jedna banka (na zapadu nista novo [lol] ) mislim da bi cak i uspio prije odluke o bailoutu.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

@abu ali

..jedna mala primjedba, zapažanje…mislim da na ovako dugačkom vremenskom intervalu log prikaz malo iskrivljuje sliku. Ispada da smo još uvijek u bullu, a nismo. Trend linija rasta samo je načeta, tek nedavno, prema ovom prikazu. Za duže periode promatranja primjereniji je aritmetički prikaz.
Nije ovo isključivo moje razmišljanje.
Oba prikaza, log i aritmetički, je dobro kombinirati, ali unutar trenda.

Naravno možeš se i popišati na ovo.

Kažu da je bila greška na serveru pa sam izgubio vezu.

@schiptar
Koliko sam procitao u knjigama (a i osobnim proucavanjem grafova) upravo je za dugorocne trendove bitan log prikaz jer se bolje vide dugorocni kanali i bitni suporti. Isto tako koristim vrhove i dna svijeca jer sam primjetio da puno puta upravo povezivanjem dva vrha se kasnije ispostavi da je bitna linija otpora. Log prikaz zato sto npr. 10 bodova Dow-a 1920 i 10 bodova 2008 nije isto dok na log grafu je razmjerno (znaci u postocima) i odrazava pravu promjenu u apsolutnim omjerima. Iako se i u literaturi govori da je ponekad korisno koristiti i linearnu skalu.
Ne znam da li si vidio moje grafove i razmisljanja (gdje sam testirao log prema linearnom grafu) negdje pocetkom 8 mjeseca, upravo sam se vratio s mora gdje nisam imao pristup mojim grafovima i oslanjao sam se na grafove postane na ovom topicu koji su pokazivali izlaz iz padajuceg kanala ali to je bio lazni signal jer nije krenuo rast. Nakon povratka Crobi je nakratko izisao iz kanala na log grafu ali se ubrzo vratio i nastavio pad te sam osobnim testiranjem potvrdio prednost log grafa.
To je moje razmisljanje i naravno, mozete se popisati na to [tongue]

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

@abu ali

Dajem ovdije svoje razmišljanje (temelj su isto autori koje sam čitao). Svaki pristup analize je indvidualan. Argumentacija je ok. Ne isključujem varijante, samo me interesira pristup. Dapače…

Thks

…ovaj put bez pišanja.

Crobex se dobro razvija, na MACDu bi mogli dobiti buy sredinom drugog tjedna, prilike u Americi nam idu tome u prilog. Čitam da će do ponedjeljka biti usuglašeni stavovi oko saniranja financijskog sektora. I pogled na Adris mi upućuje na to. Trenutno smo na dnu kanala koji uz određene errore funkcionira već godinu i pol.

New Report

Close