Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





@vlad
: ova tvoja uvredljivost me malo počela podsjećati na nekoga kome si i sam zamjerao što se lako vrijeđa na napade drugih…

PS. Molio bi TA za DDJH ako imaš volje , može i bilo tko drugi kome se da …

hvala.


uopće nisam uvrijeđen, ni najmanje.
i ne odgovaram u stilu šveđanina direktnim uvredama nego prihavćam igru i podbadanje.
nikada nisam rekao "odlazim s foruma" i onda se vraćao barem dvadesetak puta.
ako se skupi 5 preplašenih glasova, idem.
ireverzibilna akcija.
[/quote]


@Vlad

Dobro je dobiti potvrdenje "da svedanina" niste primili u svoje drustvo…
Vjerovatno bi me i Srbijanci prije primili i vise respektirali nego vi fantasticni Hrvati
(govorim u smislu svedana…sto sam porijeklom Hrvat ne igra ulogu na ovome forumu… dobro znati jednog dana)

evo jedna "stara" analiza Nasdaqa od 09092008 (oni na blogu su je imali) …> privitak

Vlad…koliko da se ti pravis ..ti si amater..ali i amater izmedu neznalaca postaje profesionalac

pozdravlja

Croman/svedanin

ps ja se niti vracam niti idem…i imas moj 4 glas

Croman, ovo nije lijepo od tebe. Ko malo dijete si kad mu uzmu lizaljku.
Daj se uozbilji. Ako hoćeš piši, ako ne barem nemoj zatrpavati forum djetinjarijama.

P.S.
Pretrpit ću i keceve zbog ovog posta koji je em of topic, em na krivoj temi.[lol]
Al se tješim jer cromanov je svaki drugi takav( izuzevši nanalize, na njima svaka čast).

Scio me nihil scire


jel utorak opet najprikladniji dan za dno i okret?

treći pokušaj… vjeko, o’š me opet obrisat? ja nemam pravo na mišljenje jer sam novi? 🙂

dakle, moja kristalna kugla kaže srijeda.

srijeda je 17-ti, a dosta promjena trendova se dešavalo na 17-ti u mjesecu. Primjeri: 19.11.2007 (17-ti je bila subota), 18.02 (17-ti je bila nedjelja), 17.03… hmmm, 14.04, zahvaljujući impulsu izvana… 14.08 (petak, 17-ti je pao u nedjelju)…

izgleda da na crobexu postoje određeni background ciklusi: dvomjesečni, mjesečni…

naravno, ništa u TA nije sigurno, ali izgleda da smo blizu početka jednog kratkog bull run-a…

Pametan, ako to želiš.


Posto niko ne odgovara na post stavljen na Trziste Kapitala Srbija postavljam text ovde:

Gde bi mogao skinuti podatke o Srbijanskoj burzi i dionicama te burze(za Srbijansku burzu znam…zelim doznat ako ima drugo mjesto za dobivanje podataka) .

Dali se gore navedeno moze skidati sa Blomberga i moguci link za to

Hvala unapred

Ima na Bloombergu. Evo primjera:

http://www.bloomberg.com/apps/cbuilder?ticker1=POBD:SG

Trgovinski podaci se onda mogu povući sa standardnog URL-a:

http://www.bloomberg.com/apps/data?pid=webpxta&Securities=POBD:SG&TimePeriod=5Y&Outfields=HDATE,PR005-H,PR006-H,PR007-H,PR008-H,PR013-H

Dakako, za druge dionice, promijeni se ticker. A popis dionica/tickera se može dobiti ako se ukuca serbia u kućicu gore/lijevo na stranici i klikne symbol lookup.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


jel utorak opet najprikladniji dan za dno i okret?

James, nekako mi vanjski indeksi ne odaju dojam prevrata! Moguće je da to bude i iza utorka. Gotovo svi svjetski indeksi, do točke prevrata, trebali bi pasti preko 10%,a za to treba vremena. Mogući su manji odbijenci, kao što sam i danas napisao, kod DAX npr. – ali s potencijalom rasta ispod 10%. Sad, koliko će inestitori biti zainteresirani za tih 10% rasta, ostaje za vidjeti, iz dana u dan. Za sada, oscilatori (money flow, volumen) ukazuju, da su investitori voljni ići dublje, do točke prevrata.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


jao, ovo nisam ni vidio! [lol]

cromanove analize su analize s "budućnošću", a za to nas vlad ti zakidaš jer stavljaš najčešće ono što je već vrlo vidljivo kad su se formacije konstruirale, iskristalizirale i to postaje skoro svima jasno!

podržavam vas i cijenim oboje i volim čitat, ali također sugeriram da tvoje analize vlad idu malo dalje vremenski od onoga što ih radiš (slično ko croman 1 2 3 4…i to) i ne sumnjam da možeš ti to!


pa daj odustani više wunder, H&S i pad na 3200 vlad doslovce forsira još otkad smo rasli sa 3900 prema 4100….ak ti to nije dovoljno daleko u budućnost, ne znam šta bi te zadovoljilo.

@Krpa
ima jedan graf koji si jednom postao na ovoj temi a ja cu ga ponoviti…..
Dakle graf je od kolege KRPA..
mislim da je u tom postu objasnjavao Vlad-u ili mozda nekom drugom kak on gleda na H&S
…moram rec vrlo interesantno….gotovo tocno u kunu…sam ak nepotonemo jos malo
jedno pitanje Krpi ili Vladu….
Zasto nije desno rame jos nize ?? ( desnije ) ….
onda bi dobili target od mozda 1911…..di smo vec jednom bili.
ps…ajd da malo ovu temu vratimo na njezinu prvobitnu svrhu!

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



rijetko se javljam jer me neko tu mrzi pa sam odlucio da pokupim koji 1% samo da vas upozorim sto sam juce i napravio.Tipkamo se opet koji put,pazite se margina

evo ti 100, da ne mislis da te svi mrze…
sto si pisao jucer?
[/quote]

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2434&pg=790

pogledaj da smo se danas odbili od 3288 promasio sam za 2 odnosno 3286 je kod mene bila 1. potpora ,dal cemo izdrzati vidjet cemo sutra

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

@Wiking
Mozes direktno snimiti iz Ami-a sliku, odes na edit-image-export to file, snima png i gif

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...



@Wiking

Mozes direktno snimiti iz Ami-a sliku, odes na edit-image-export to file, snima png i gif

znam al meni FF ne otvara png tu na forumu direktno nego ga moram save-at na disc pa zato stavljam u jpg

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Za potsjetnik, EWT Crobexa od 30. kolovoza. Za sada se stvari odvijaju kako je i predviđeno.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

nije mi jasno MMM jel sad očekujete dno na 3300 ili 3000?
evo amerikanci okrenuli danas opako.


Za potsjetnik, EWT Crobexa od 30. kolovoza. Za sada se stvari odvijaju kako je i predviđeno.

Dakje ipak smatraš da je pad počeo u devetom a ne u petom mjesecu ?

New Report

Close