Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Savage:
“da bi reč rekel…s ovim se moram složit.[thumbsup]. samo sad u novu anomaliju moramo ubrojat lovu od HTa, brutalan rast BDIa, špekulacije o daljnjoj privatizaciji INAe, pa čak i objavu da će štrok preuzeti LRH. Sve u svemu možda i probijemo onaj (najjači) otpor na 4500. mada je meni prst na okidaču od 4300…”
barem bi ti trebao znati da je TA to već sve uključila …

pa za početak čisto sumnjam da je uključila LRH jer ta vijest je objavljena jučer. i kako TA može uključiti novce koji već nisu pristigli na burzu? neke stvari i očekivanja jesu uključena u cijenu dionica, ali svi se slažu da je bar ATPL debelo podcjenjen, a BDI će možda rasti još koji tisućicu. zatim cijena HTa u Londonu gdje se i po 300 kn veći volumen trgovao. narednih par tjedana će pokazati…


da bi reč rekel…s ovim se moram složit.[thumbsup]. samo sad u novu anomaliju moramo ubrojat lovu od HTa, brutalan rast BDIa, špekulacije o daljnjoj privatizaciji INAe, pa čak i objavu da će štrok preuzeti LRH. Sve u svemu možda i probijemo onaj (najjači) otpor na 4500. mada je meni prst na okidaču od 4300…

Rast do 4500 bi bio rast od 40% Crobija u jednom ciklusu.
Kako smo onako nesigurno tražili dno, tako sad nesigurno tražimo plafon.
Jako puno ljudi je na okidaču.[undecid]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

hloc grobija?
enibadi nouz?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


fazan: ” Savage: “da bi reč rekel…s ovim se moram složit.[thumbsup]. samo sad u novu anomaliju moramo ubrojat lovu od HTa, brutalan rast BDIa, špekulacije o daljnjoj privatizaciji INAe, pa čak i objavu da će štrok preuzeti LRH. Sve u svemu možda i probijemo onaj (najjači) otpor na 4500. mada je meni prst na okidaču od 4300…” barem bi ti trebao znati da je TA to već sve uključila … ” pa za početak čisto sumnjam da je uključila LRH jer ta vijest je objavljena jučer. i kako TA može uključiti novce koji već nisu pristigli na burzu? neke stvari i očekivanja jesu uključena u cijenu dionica, ali svi se slažu da je bar ATPL debelo podcjenjen, a BDI će možda rasti još koji tisućicu. zatim cijena HTa u Londonu gdje se i po 300 kn veći volumen trgovao. narednih par tjedana će pokazati…

LRH – pogledaj promete na toj dionici u posljednjih nekoliko dana …
ATPL – za mene je debelo precijenjen
novci koji stižu trebaju stići na burzu – pa to je TA uključila odmah po objavi dividende, što misliš zašto je Crobi narastao?

I love the Smell of Profits in the Morning

Savage:

fazan: ” Savage: “da bi reč rekel…s ovim se moram složit.[thumbsup]. samo sad u novu anomaliju moramo ubrojat lovu od HTa, brutalan rast BDIa, špekulacije o daljnjoj privatizaciji INAe, pa čak i objavu da će štrok preuzeti LRH. Sve u svemu možda i probijemo onaj (najjači) otpor na 4500. mada je meni prst na okidaču od 4300…” barem bi ti trebao znati da je TA to već sve uključila … ” pa za početak čisto sumnjam da je uključila LRH jer ta vijest je objavljena jučer. i kako TA može uključiti novce koji već nisu pristigli na burzu? neke stvari i očekivanja jesu uključena u cijenu dionica, ali svi se slažu da je bar ATPL debelo podcjenjen, a BDI će možda rasti još koji tisućicu. zatim cijena HTa u Londonu gdje se i po 300 kn veći volumen trgovao. narednih par tjedana će pokazati…”

LRH – pogledaj promete na toj dionici u posljednjih nekoliko dana …
ATPL – za mene je debelo precijenjen
novci koji stižu trebaju stići na burzu – pa to je TA uključila odmah po objavi dividende, što misliš zašto je Crobi narastao?

na LRH je ostvaren velik rast, ali isto tako prije toga je imao možda najveći pad od svih, ali sama objava vijesti je bila tek jučer, dakle vrlo je lako moguće da će se vidjeti blokada u ponedjeljak. inače nemam LRH.

crobi je prvo rastao i padao zbog te dividende, a ne shvaćam kako ljudi mogu potrošiti nešto što još nemaju (dakle novce od dividende)

ATPL-neću se svađat dali je precijenjen ili ne, ali imao sam osjećaj da je postignut koncenzus oko tog pitanja nakon dobitka od 250 kn samo u 1Q (pogotovo s obzirom na to kakve su muljaže napravili i kakav je ispao 1Q za jdpl)

pratio sam te, poglavito kada si pisao o TA, ali ovo pokazuje da ne kužiš smisao TA …

OK to je tvoje viđenje i kao takvo ga ja akceptiram … ajmo dalje …

I love the Smell of Profits in the Morning

sp 500

savage, ne ide ovo lako na 1500.
prvo veelika borba do 1450- tako mi se barem čini prema formacijama i otporima.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Poštovani "analitikanti" rado ću Vam se pridružiti.

Malo sam pogledao kako "stvari" stoje s dionicama i primijetio nešto vrlo zanimljivo. Večina dionica po cijeni išla je gore, a njihovi oscilatori dolje. Ne zove li se to divergencija (kao na priloženom primjeru).

isto na dbevnom grafu:
nastavak uzlaznog trokuta- proboj??
potom klin prema otporu na 1450- pad??

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Evo GAP na ERNT.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

ma nisam ni mislio da ide na 1500, ali linije klina bi se po vašem sijekle tu negdje. BTW i meni se čini da je otpor na 1450 i IMO probijanje dotičnog bi nas prebacilo iz sadašnjeg usporednog u pozitivni trend ili ako već u njemu već jesmo onda bar potvrda istog.


@fazan

ne mogu reći da mi je TA baš jača strana, ali moram isto tako reći da je očito da dobar dio forumaša i sa manje znanja rade svakakve računice (pri tom ne mislim ni na tebe ni vlada da nebi bilo zabune). očito drugačije tumačimo stvari. baš zato mi je lakše gledati linije otpora, tj baš te "anlomalije" znaju napraviti pomak od 10 dana (znači ranije se dogodi), a prava prognoza može biti ključna za zaradu. naravno – samo s razinama otpora i bez TA vremenski je teže pogotidi kad će se dogoditi rast ili pad… što kaže tvoja TA?

BTW dio attachmenta ne mogu preuzeti…firefox 2.0.0.14

ni ja ne mogu preuzeti attachmente, jooooooooj-živcira me ovaj ljevičarsko presitni izgled foruma, avatar je toliko sitan da gubi svoj smisao

&

New Report

Close