Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Zato sam u nekoliko zadnjih navrata i stavljao MMM indekls na forum upravo u trenutku kad je signalizirano vrijeme za izlaz – nadajući se da će nekome pomoći.


je, samo pregledaj moje postove ode, vidit ćeš da san manje-više u dan točno da naputke kad ide (značajniji) pad indeksa.

i na svakoj stranici par ovakvih….
svi sve predvidjeli [thumbsup]

(ne kažem da vas dvojica niste, nisam ni pratio, ali je primjetno kako se većina postova na ovoj temi bavi onime što se dogodilo a ne onime što bi se moglo dogoditi)
[/quote]

ovo baš i nije korektno.
da si pratio šta su pisali tony, ulix, brankica, lulu, khm i mmm, možda ne bi dizao margine na vrhu.
nije lijepo što im sad ovako vraćaš.to i jesu jedini tehničari na ovom forumu koji konstantno pogađaju, pišu i čije analize pratim.svaka im čast [thumbsup]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!




Zato sam u nekoliko zadnjih navrata i stavljao MMM indekls na forum upravo u trenutku kad je signalizirano vrijeme za izlaz – nadajući se da će nekome pomoći.


je, samo pregledaj moje postove ode, vidit ćeš da san manje-više u dan točno da naputke kad ide (značajniji) pad indeksa.

i na svakoj stranici par ovakvih….
svi sve predvidjeli [thumbsup]

(ne kažem da vas dvojica niste, nisam ni pratio, ali je primjetno kako se većina postova na ovoj temi bavi onime što se dogodilo a ne onime što bi se moglo dogoditi)
[/quote]

ovo baš i nije korektno.
da si pratio šta su pisali tony, ulix, brankica, lulu, khm i mmm, možda ne bi dizao margine na vrhu.
nije lijepo što im sad ovako vraćaš.to i jesu jedini tehničari na ovom forumu koji konstantno pogađaju, pišu i čije analize pratim.svaka im čast [thumbsup]
[/quote]

nisam ima namjeru nikoga vrijeđati a pogotovo ne ove nabrojene forumaše jer neke od njih jako cijenim

margin sam uzeo na 2130, što nije vrh. da sam rasprodao 2220 imao bi lijepu zaradu. nisam to napravio, život ide dalje. samo po sebi uzimanje margina nije bila loša odluka.

osim toga, moj portfelj danas je daleko veći nego 2007-e, a ovo su sve sitne oscilacije unutar daleko većih ciklusa

ovisno o vremenskom horizontu nekome je danas savršeno vrijeme za prodati (jer planira za 5 minuta kupiti jeftinije), drugome je savršeno vrijeme za kupiti (jer planira sutra prodati skuplje), trećemu je savršeno opet za prodati (jer planira za 5 mjeseci kupovati jeftinije) a četvrtome je savršeno vrijeme za kupiti (jer misli za 3 godine prodavati skuplje)

I što je najzanimljivije, sva četvorica mogu biti u pravu

Pozdrav

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.





Zato sam u nekoliko zadnjih navrata i stavljao MMM indekls na forum upravo u trenutku kad je signalizirano vrijeme za izlaz – nadajući se da će nekome pomoći.


je, samo pregledaj moje postove ode, vidit ćeš da san manje-više u dan točno da naputke kad ide (značajniji) pad indeksa.

i na svakoj stranici par ovakvih….
svi sve predvidjeli [thumbsup]

(ne kažem da vas dvojica niste, nisam ni pratio, ali je primjetno kako se većina postova na ovoj temi bavi onime što se dogodilo a ne onime što bi se moglo dogoditi)
[/quote]

ovo baš i nije korektno.
da si pratio šta su pisali tony, ulix, brankica, lulu, khm i mmm, možda ne bi dizao margine na vrhu.
nije lijepo što im sad ovako vraćaš.to i jesu jedini tehničari na ovom forumu koji konstantno pogađaju, pišu i čije analize pratim.svaka im čast [thumbsup]
[/quote]

nisam ima namjeru nikoga vrijeđati a pogotovo ne ove nabrojene forumaše jer neke od njih jako cijenim

margin sam uzeo na 2130, što nije vrh. da sam rasprodao 2220 imao bi lijepu zaradu. nisam to napravio, život ide dalje. samo po sebi uzimanje margina nije bila loša odluka.

osim toga, moj portfelj danas je daleko veći nego 2007-e, a ovo su sve sitne oscilacije unutar daleko većih ciklusa

ovisno o vremenskom horizontu nekome je danas savršeno vrijeme za prodati (jer planira za 5 minuta kupiti jeftinije), drugome je savršeno vrijeme za kupiti (jer planira sutra prodati skuplje), trećemu je savršeno opet za prodati (jer planira za 5 mjeseci kupovati jeftinije) a četvrtome je savršeno vrijeme za kupiti (jer misli za 3 godine prodavati skuplje)

I što je najzanimljivije, sva četvorica mogu biti u pravu

Pozdrav
[/quote]

to nije u pitanju, vi ste jako uspješan ulagač i na tome svaka čast, ali budući sam primjetio da vi također volite uhvatiti burek i kupiti i za 5 sec jeftinije, ne izgleda mi da ste uzeli margin da bi to držali godinama.zato bi možda ipak bilo bolje da ste poslušali nabrojene ili barem pročitali šta su pisali, ja jesam i na tome im hvala!što se tiče ostalog, slažem se s vama.ugodan dan!
tony, ulix, brankica, mmm, lulu i khm, još jednom svaka čast, najbolji ste!

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

CROBEX-tek prelaskom 2020 i zatvaranjem iznad 2030 možemo računati da je počeo odbijanac.
Otpori : 2066 =76.4% ukupnog rasta, 2092 = SMA20, 2115 = SMA200 …..

Krepat ma ne molat

Bakar dao buy signal!
Kina dala buy signal!
Goldman dao buy signal!
Čeka se kralj, Nasdaq 100.

http://www.youtube.com/watch?v=48hLvd-ulK4

Evo,
Crobeks je sad opet spreman za novi pokušaj.

Prilažem novu projekciju, uz sliku stare, sa slikom rezultata.

Pozdrav i sretno svima.

Obey Ferengi Rules of Acquisition


.. nema, 90% i nešto gubi na burzi, ja sam se davno upitala zašto. Manji je problem znati ući u pozicije, daleko veći problem je znati kad izići. Tu je već psihologija u pitanju, ljude općenito više boli izmakla dobit nego trenutni minus. Računaju vratit će se, međutim kad propustiš moguću zaradu od 30% a ti uhvatio samo 5%, to boli. Prema tome na toj paradigmi gradim svoju taktiku. Take money n run. Nekolicina mojih poznanika, dugoročnih investitora su prije nekog vremena bili u + nekoliko %, htjeli su više. Međutim, sad su u -, vrijeme izlaska iz pozicije je ključno psihološko pitanje.

neznam kako day trejdanjem na ovoj nelikvidusi od burze uopce nesto napravis???????? pa ovdje treba cekati 15 dana da uhvatis priliku….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Pa i čekam 15 dana, ako treba, šalim se. Ne baš toliko, ali nije valjda štos svaki dan trgovati. Evo kao primjer ti navodim fapturbo soft za fx, pa on napravi ne više od 1-2 trejda tjedno.


MrRI – prelaskom spx-a preko 1090-1095 imaš potvrđen tvoj H&S – prema EWT (ako su valovi dobro izbrojani) SPX mora u ponedeljak ili u utorak krenuti prema cca. 1030. Naravno odlučuju veliki, koju će igru odigrati – mi samo pokušavamo kidnuti koju mrvicu sa njihovog bogatog stola. [wink]

sp 500 je danas pao sa 1087 na 1073,65 – 1,29%. Target na žalost još stoji. [cry]


Evo,
Crobeks je sad opet spreman za novi pokušaj.

Prilažem novu projekciju, uz sliku stare, sa slikom rezultata.

Pozdrav i sretno svima.

pa stvarno ne znam kako bi se ovaj okret trenda na crobexu mogao desiti,
kad se vec i na tjednim grafovima SP500 pojavljuju vrlo jasni znakovi da je trend padajuci….

ako crobex probije 1930, nema mu spasa do 1650.
to ce biti onda double top i target mu je 1650.

uzivajte u trejdanju u ljtenim mjesecima….ja sam na godisnjem…
[smiley]

CROBEX : mogući dupli vrh (@tigrus)

Krepat ma ne molat



Evo,
Crobeks je sad opet spreman za novi pokušaj.

Prilažem novu projekciju, uz sliku stare, sa slikom rezultata.

Pozdrav i sretno svima.

pa stvarno ne znam kako bi se ovaj okret trenda na crobexu mogao desiti,
kad se vec i na tjednim grafovima SP500 pojavljuju vrlo jasni znakovi da je trend padajuci….

ako crobex probije 1930, nema mu spasa do 1650.
to ce biti onda double top i target mu je 1650.

uzivajte u trejdanju u ljtenim mjesecima….ja sam na godisnjem…
[smiley]
[/quote]

Pad je poceo posle 26/4 i najavljen 28/4 (vidi privitak)*

*Analiticari trzista kapitala…su imali krivo

New Report

Close