Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

g

preporuke koje firme koristite kod trgovanja na stranim burzama,a da koriste TA i FA(zanima me horizont ulaganja do nekoliko dana na zapadnim burzama,naročito zap. evropa)?hvala.

Gibanje u smjeru glavnog trenda (većeg) ide u 5 valova….Gibanje suprotno od gibanja trenda ide u 3 vala.


Gibanje u smjeru glavnog trenda (većeg) ide u 5 valova….Gibanje suprotno od gibanja trenda ide u 3 vala.

Daklem, nije sija, nego vrat… Ja istina, nisam EWT analiticar, no pratim one koji poznaju tu materiju do utancine. A oni kazu, onako kako sam napisao u postu o razvoju talasa u bull i bear marketu.ear marketu.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Atilla, malo ga je omamila slava ali dobar je, pratim ga vec duze vrijeme i nije imao hrpu losih callova, samo te koje je i pogodio.
Vaš link

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

nekako smrdi na skori odbijanac u amera …

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica



Gibanje u smjeru glavnog trenda (većeg) ide u 5 valova….Gibanje suprotno od gibanja trenda ide u 3 vala.

Daklem, nije sija, nego vrat… Ja istina, nisam EWT analiticar, no pratim one koji poznaju tu materiju do utancine. A oni kazu, onako kako sam napisao u postu o razvoju talasa u bull i bear marketu.ear marketu.
[/quote]

nije baš, napisao si da je rast u 5 a korekcija u 3, što može biti točno, ali i ne mora. Rast može i u 3 a i korekcija može u 5.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

evo aktualne americke indexe:
https://sites.google.com/site/bndanalytics/dow-jones-technical-analysis

dan poslje sutra

dax za utorak 09.08.2011
https://sites.google.com/site/bndanalytics/dax-technical-analysis

dan poslje sutra

SPX…
Danas bi mogo ići odbijanac, na ako i krene mislim da neće biti dugog vijeka…


Prosto obožavam ovaj forum i paušalne procjene koje neki uvaženi članovi daju. Ful mi uljepša dan.


@tigrus

Nažalost ne dijelim Vaš optimizam. Head and shoulders uzorak je očit, neckline pokazuje podjednake nivoe oko 1257. Završetak prošlog tjedna ispod 1257 podova na S&P praćen izrazito povećanim volumenom pokazuje postojanje značajnog otpora oko 1257. Neckline je trenutno na 1270. Ta granica od 1270 biti će značajan otpor ukoliko dođe do rasta tržišta i ukoliko "bulls" uspiju primiriti prodaju.
S&P je također pao ispod 200SMA, daily chart.
Pogled na 10 godišnji weekly graf otkriva da je resistance iznad 1400, a prvi veliki support je na 1000.
Nažalost nije dobra perspektiva za rast.

Naravno, sve je ovo reagiranje tržišta ne nedavna političke odluke i ekonomske krize. Veliki preokret bi bio moguć samo neočekivanim pozitivnim rezultatima u gospodarstvu i "mudrijim" odlukama.

Sretno trgovanje želim.

P.S. Koristim neke engleske riječi radi nedostatka prikladnih u hrvatskom jeziku.


Ovo sto ste nacrtali sam postao na forum prije nekoliko mjeseci kada su se neki sprdali na racun TA i pisali da TA ne radi..Sada ih nigdje nema, vjerojatno su se zavukli u rupu i ližu rane..no rane ce biti sve vece i vece, ako i dalje nastave biti tako tvrdoglavi…

http://www.poslovni.hr/forum/tehnicka-analiza–grafovi-savjeti-i-analize-2434-pg3600.aspx#post1177224

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

[cry] [bye] [bye]

RASPRODAJA DIONICA SE NASTAVLJA
ULAZIMO U TRŽIŠTE MEDVJEDA
‘Pobijedila’ panika: Šesti najveći pad u povijesti Wall Streeta

Dow Jones ispod 11.000

9. kolovoza 2011 07:31

Business.hr/ Hina

Smanjenje vrhunskog kreditnog rejtinga SAD-a i strah od izbijanja nove recesije u američkom gospodarstvu izazvali su u ponedjeljak na Wall Streetu paničnu prodaju dionica, zbog čega je Dow Jones indeks potonuo više od 630 bodova, što je po bodovima njegov šesti najveći dnevni pad u povijesti.Dow Jones indeks potonuo je 634 boda, ili 5,50 posto, na 10.809 bodova, što je njegov najveći dnevni pad od prosinca 2008. godine. Pritom je, po prvi puta od studenoga prošle godine, zaronio ispod razine od 11.000 bodova.S&P 500 strmoglavio se, pak, 6,66 posto, na 1.119 bodova, a Nasdaq indeks 6,90 posto, na 2.357 bodova.Na rasprodaju dionica ulagače je, među ostalim, navela odluka agencije Standard & Poor’s od prošloga petka o smanjenju kreditnog rejtinga SAD-a s AAA na AA+.Ulagače nije ohrabrio ni predsjednik SAD-a Barack Obama kazavši kako je SAD, bez obzira što kažu agencije, uvijek imao i imat će najviši, trostruki A rejting.Nije pomoglo ni to što je agencija Moody’s, uz S&P jedna od triju najvažnijih svjetskih rejting agencija, poručila da ostaje pri najvišem Aaa rejtingu SAD-a. No, poručila je i da bi ga mogla smanjiti, ako SAD ne sreže proračunski deficit.„Smanjenje rejtinga SAD-a nije najveći problem. Tržište je pod pritiskom straha od usporavanja rasta američkog gospodarstva i prijetnji nove recesije“, kaže Scott Brown, ekonomist u tvrtki Raymond James & Associates.Ekonomisti u Goldman Sachs smatraju da su šanse za izbijanje nove recesije jedan naprema tri u idućih šest do devet mjeseci.U prvoj polovici ove godine američko je gospodarstvo poraslo samo 0,8 posto na godišnjoj razini, što je njegov najsporiji rast od kraja recesije u lipnju 2009. godine. Rast industrijske proizvodnje i potrošnje stanovništva dramatično su se usporili posljednjih mjeseci.Ulagači se plaše da će usporavanje rasta američkog gospodarstva i eskalacija dužničke krize u eurozoni, koja bi mogla zahvatiti i Španjolsku te Italiju, dovesti do krize sličnoj onoj 2008. godine.„Ulagači se plaše nove recesije. Postavlja se pitanje kako će Europa i SAD pronaći put iz dužničkih problema, ako gospodarski rast ostane slab“, kaže Kathleen Gaffney, portfelj menadžerica u fondu Loomis Sayles.Zbog toga su jučer pale cijene svih 500 dionica S&P indeksa. Svih 10 sektora tog indeksa palo je za više od 3,5 posto, a najviše je, 10 posto, potonuo financijski sektor.
Oštro su pale i cijene dionica u sektorima koji izravno ovise o snazi gospodarstva. Tako je, primjerice, S&P indeks energetskog sektora pao 8,3 posto jer je cijena nafte na burzi u New Yorku jučer potonula više od 6 posto, na 81,31 dolar po barelu, što je njezina najniža razina ove godine. Posljedica je to straha od slabljenja potrošnje uslijed slabljenja gospodarstva.
Nazire se tržište medvjeda
Na paniku na tržištu ukazuje i VIX ‘indeks straha’ Čikaške burze opcija koji je jučer skočio čak 50 posto, na 48 bodova, probivši se iznad razine od 40 bodova prvi puta od svibnja prošle godine. To pokazuje da su ulagači spremni platiti znatno više kako bi osigurali svoje portfelje od daljnjeg pada cijena dionica.„Ovo doista plaši. Snažan rast VIX indeksa pokazuje da situacija na tržištu poprima obrise panike“, kaže Matthew Peron, direktor u Northern Trustu.Na panično povlačenje s tržišta ukazuje i najveći dnevni obujam trgovanja od svibnja 2010. godine. Na NYSE, American Stock Exchangeu i Nasdaqu vlasnika je jučer zamijenilo 17,8 milijardi dionica, ili gotovo dvostruko više od 8,4 milijarde, koliko je lani iznosio prosječan dnevni obujam.U samo dva i pol tjedna cijene dionica na Wall Streetu potonule su više od 15 posto. [cry] [bye] [bye] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Kako minimalizirati rizik i maksimalizirati profit? Hedge je jednostavan i ucinkovit nacin!

Evo kako to moze izgledati na jednoj short poziciji Apple!

Jedan solidan ulaz u tjednu prije onog cirkusa oko "debt plafona"!
Dolazi vikend koji nikako ne zelimo docekati bez hedga jer tko zna kakav cirkus se moze izroditi.

1. hedge preko vikenda uspjesan zatvara se odmah na otvaranju u ponedjeljak
na padu od 20 $ uhvatili smo 10$ profita na hedgu i to je to ako nam i otstopa poziciju
imamo neku zaradu!
2 hedge na donjoj liniji kanala i gap 9$ plusa
3 hedge minus 1,5 $, malo sam bio optimistican, ali jasan stop ako krene zatvaranje gapa i eto…
4 hedge, sad imamo i akceleracijski kanal na donjoj liniji opet hedge, a tu je i prosli vrh na 363
12$ plusa zatvaramo na testiranju osnovnog kanala odozdo
5 hedge samo zato sto je vikend, nikad ne znamo kakve majmunarije se mogu izroditi
ovo je bio minus jer je gapnulo u ponedjeljak dolje zatvoreno sa 4$ gubitka
6 hedge samo na brzinu 3$ plusa
7 hedge jucer na 355……………………………………

1. i 5. hedge sam posijao slike,ali ostale sam slozio….

Najosnovnija tehnicka na djelu (i ulaz je bio na temelju najosnovnije tehnicke)……………….
Na padu od 50$ zasad 30$ plusa na hedgevima i glavna pozicija jos uvijek otvorena…………

Lijepo Vas pozdravlja balkanski debil leonidas primitivac po priznanju….

Belje- evo graf sa kanalom otporima i potporom, najnizi moguci target na cca. 60-65 kn, tesko je reci, ema 20 i ema 100 su napravili mrtvo krizanje…

ma dajte … američki pesimizam se tako lijepo prenosi kod nas, a kad su oni bili u bullu i narasli 60% tko je kod nas pratio taj rast. Naše gospodarstvo nema nikakve veze sa svijetom, a veći igrači lijepo koriste paniku i medije u svoje svrhe da ošišaju male…

New Report

Close