Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Naši su napravili grafičku korekciju kako bi imali temelj za daljni rast jer donja linija otpora za Crobex je 2130, a za Dow je 9800…..

Ovo što se danas desilo i zadnjih 8 dana bila je tehnička korekcija…………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Mislim da se ti razumiješ u logaritamsku skalu kao i u divergencije

A ti si stručnjak za povući 1 ravnu crtu. Prati Tigrusa pa ćeš naučiti razliku ravne i iskrivljene crte.
Uostalom imam svoj sistem koji pali, a tvoj bi upalio kad bi se Crobi vratio na 1300 jer si ti zaboravio kupiti poučen Vladovim targetom Crobi 500.


Godišnji graf Crobija

Niti su ti to godišnje svijeće, niti je razdoblje koje promatraš jedna godina, tako da zbilja pišeš bezveze… nhf



Godišnji graf Crobija

Niti su ti to godišnje svijeće, niti je razdoblje koje promatraš jedna godina, tako da zbilja pišeš bezveze… nhf
[/quote]
NA teletrade možeš gledati od 1min, preko 10min, …, 60min, tjednog i godišnjeg nivoa.
To zovem po programu, a ti si sigurno mislio na svijeće godišnje, kužim šta želiš reći.
Ovo je "godišnji" po mjesecima, za više godina po TELETRADERU.
Ne vidim da ti pišeš ništa manje bezveze…

Dolar postigao najniži target. Mislim, da sada nakon ostvarene petice sljedi rast.




Godišnji graf Crobija

Niti su ti to godišnje svijeće, niti je razdoblje koje promatraš jedna godina, tako da zbilja pišeš bezveze… nhf
[/quote]
NA teletrade možeš gledati od 1min, preko 10min, …, 60min, tjednog i godišnjeg nivoa.
To zovem po programu, a ti si sigurno mislio na svijeće godišnje, kužim šta želiš reći.
Ovo je "godišnji" po mjesecima, za više godina po TELETRADERU.
Ne vidim da ti pišeš ništa manje bezveze…
[/quote]

ja sam te samo pitao po čemu je to godišnji graf? i ništa drugo…
Više godina možeš vidjeti i npr. na tjednom grafu, pa ti to nije nikakav argument.
Znam što ima teletraderu, kupio sam odavno profi verziju.

Sorry, nemam ništa protiv tebe, samo malo previše površno pišeš, pokazao sam ti gore i dvije sasvim suprotne izjave u razmaku od samo nekoliko sati… Zbilja nije zlonamjerno, nego samo da obratiš malo pažnju i pišeš konzistentnije i temeljitije… Nhf

Crobex točka odbijanca:

U prilog vrlo skorom odbijancu ide i regresijski kanala na Crobexu:

Kao što sam rekao (na stranici 2675) na Ingri se forimira cup&handle. Rekao sam da je izgledno da odemo još jednom do donje linije drške na 53-54kn, a to se danas i dogodilo.
Iskreno se nadam sutra nekakvom odbijancu, jer i najveće optimiste lagano napušta vjera u daljni rast (doduše, Kostolany bi reko je to dobro, kad i najveći optimisti postaju pesimisti, da je to najbolje vrijeme za kupnju 😀 ).
Tako da se uzdam u ovaj kanalić drške, jer treba reći da oscilatori ne izgledaju dobro.
Al eto možda ispadanje iz bollingera i blizina 50 i 200 sma može pomoći da se barem tu zaustavimo ako ne odbijemo.

O targetu ovog obrasca ćemo više ako se potvrdi isti (rast cijene iznad 60kn).

Malo dugoročniji pogled – uskoro nam slijedi golden cross, križanje 50 i 200 sma. To je uvijek lijepo. [proud]

savjetovao bih oprez na INGRI. BOLL se raširio. dva puta je odbijeno sa 60 i uočljiva je divergencija na RSI-u.

neki spominju da smo u preprodanom području. pogledajte pad iz 6. mj pa zaključite sami koliko još STOH ima prostora za ronjenje.

ja sam jedan dio likvidirao danas, ostatak ću sutra. draže mi je predstavu promatrati sa strane. lako se vratim ako se cijena vrati natrag u 55-60 kanal.

čisto sumnjam da to ide ispod SMA100 koji je trenutno na cca 48kn.

ne drukam, samo pozivam male dioničare na oprez.

takav scenarij bi se uklopio u moguće ronjenje CROBEXa do linije potpore ožujak-srpanj koji mi se nakon ovog danas uopće ne čini tako nemogućim.


dva puta je odbijeno sa 60 i uočljiva je divergencija na RSI-u.

Samo mala napomena – divergencija je možda i odradila svoje, cijena je pala više od 10% (sa 60 na 53).
Ja sam inače danas nadokupio Ingru na 53,3x, vidiš kako ljudi različito ocjenjuju situaciju. 😀
Poželio bih ti sreću i reći ti da se nadam da si dobro procijenio, ali to bi značilo da sebi ne želim dobro tako da ništa od toga. :))


savjetovao bih oprez na INGRI. BOLL se raširio. dva puta je odbijeno sa 60 i uočljiva je divergencija na RSI-u.

neki spominju da smo u preprodanom području. pogledajte pad iz 6. mj pa zaključite sami koliko još STOH ima prostora za ronjenje.

Ono što je bilo u 6. mjesecu nema veze s tehničkom analizom. Ono je bila anomalija zvana "kooperanti naplaćivali radove na Areni"

New Report

Close