Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izgleda da je i BDI-u došao kraj ??

Innlegg av: Gjest (26.08.09 14:16 ), lest 1 ganger
Ticker: BDI
BDI – Opp 1,6%
Baltic Dry: +1,6%
Capesize +4,6%
Handysize +0,5%
Panamax -2,0%

I very much love INGRA !!


Izgleda da je i BDI-u došao kraj ??

Innlegg av: Gjest (26.08.09 14:16 ), lest 1 ganger
Ticker: BDI
BDI – Opp 1,6%
Baltic Dry: +1,6%
Capesize +4,6%
Handysize +0,5%
Panamax -2,0%

napokon, a sad se nadajmo dužem rastu…….

VIRO. Imamo jedan lijepi grafek na kojem možemo vidjeti povijest rasta Vira u pet koraka.
Žutom bojom je označen prvi rast u pet koraka koji je trajao oko mjesec dana početkom godine.Crvenom je označen veliki rast u pet koraka koji traje osam mjeseci a bijelom zadnji rast koji traje oko dva mjeseca.
Isto tako nacrtan je i kanal u kojem se sve odvija.
Kao što se može vidjeti nakon petog koraka slijedi pad prema doljnjoj stranici kanala.
Trenutno je slučaj takav da smo u petom koraku i da imamo u istoj točci peti korak i od dugotrajnog osmomjesečnog rasta i peti korak od zadnjeg dvomjesečnog rasta.Kaj ja znam,Ili bi palo duplo više ili ne bu uopće.
Ja bih sad molila gospona Schiptara da nam otpjeva jednu prigodnu.
Fala

quote=tigrus]

ima li itko obajsnjenje za ovaj minus?
[shocked]

mozda je ovaj graf od jucer rjesenje svih strepnji?
[proud]
[/quote]

Možda i ne toliko nisko, ali mala korekcija moguća. Došli smo do ML linije, a i oscilatori bi se mogli malo ohladiti. Mogli bi se odbiti od fibo 38,2% ili 50% na donjoj paralelnoj liniji, pa natrag gore. Ali obzirom na jačinu trenda možda i nastavimo prema gornjoj paralelnoj liniji.


VIRO. Imamo jedan lijepi grafek na kojem možemo vidjeti povijest rasta Vira u pet koraka.
Žutom bojom je označen prvi rast u pet koraka koji je trajao oko mjesec dana početkom godine.Crvenom je označen veliki rast u pet koraka koji traje osam mjeseci a bijelom zadnji rast koji traje oko dva mjeseca.
Isto tako nacrtan je i kanal u kojem se sve odvija.
Kao što se može vidjeti nakon petog koraka slijedi pad prema doljnjoj stranici kanala.
Trenutno je slučaj takav da smo u petom koraku i da imamo u istoj točci peti korak i od dugotrajnog osmomjesečnog rasta i peti korak od zadnjeg dvomjesečnog rasta.Kaj ja znam,Ili bi palo duplo više ili ne bu uopće.
Ja bih sad molila gospona Schiptara da nam otpjeva jednu prigodnu.
Fala

brankice,
zar ti se ne čini da tu drugi val ide niže nego što je počeo prvi, tj. da ti treći val počinje niže od prvoga? Tako da mi takvo računanje baš i ne izgleda nešto logično. Logičnije se čini početi s 1. tamo gdje tebi počinje 3.
I na nekim valovima ucrtavaš podvalove, na nekima ne?
nhf, samo razmišljam javno [bye]



VIRO. Imamo jedan lijepi grafek na kojem možemo vidjeti povijest rasta Vira u pet koraka.
Žutom bojom je označen prvi rast u pet koraka koji je trajao oko mjesec dana početkom godine.Crvenom je označen veliki rast u pet koraka koji traje osam mjeseci a bijelom zadnji rast koji traje oko dva mjeseca.
Isto tako nacrtan je i kanal u kojem se sve odvija.
Kao što se može vidjeti nakon petog koraka slijedi pad prema doljnjoj stranici kanala.
Trenutno je slučaj takav da smo u petom koraku i da imamo u istoj točci peti korak i od dugotrajnog osmomjesečnog rasta i peti korak od zadnjeg dvomjesečnog rasta.Kaj ja znam,Ili bi palo duplo više ili ne bu uopće.
Ja bih sad molila gospona Schiptara da nam otpjeva jednu prigodnu.
Fala

brankice,
zar ti se ne čini da tu drugi val ide niže nego što je počeo prvi, tj. da ti treći val počinje niže od prvoga? Tako da mi takvo računanje baš i ne izgleda nešto logično. Logičnije se čini početi s 1. tamo gdje tebi počinje 3.
I na nekim valovima ucrtavaš podvalove, na nekima ne?
nhf, samo razmišljam javno [bye]
[/quote]

Sve ok gospon ulix.Kritika uvažena.Ja ovo nisam crtala iz EWT perspektive jer se u EWT ne razumijem, nego sam htjela pokazati taj famozan rast u pet koraka na Viru i kako se cijena ponašala nakon njega.
Tako da nisam obraćala pažnju na valove i podvalove nego čisto brojanje sekvence rasta.
I kao što se može vidjeti stvarno taj rast u pet koraka drži vodu.
Nisam označila podvalove između crvenog 2 i 3 jer to nisam znala izbrojati.
Pozdrav

Dobro je nacrtala. [thumbsup]


quote=tigrus]

ima li itko obajsnjenje za ovaj minus?
[shocked]

mozda je ovaj graf od jucer rjesenje svih strepnji?
[proud]

Možda i ne toliko nisko, ali mala korekcija moguća. Došli smo do ML linije, a i oscilatori bi se mogli malo ohladiti. Mogli bi se odbiti od fibo 38,2% ili 50% na donjoj paralelnoj liniji, pa natrag gore. Ali obzirom na jačinu trenda možda i nastavimo prema gornjoj paralelnoj liniji.

[/quote]

to sam i ja mislio…
ne mora nuzno do 1930.
ali nikad ne znas sa tim korekcijama…

ode i nize nego sto se ocekuje.

treba biti spreman i treba korisiti staru dobru krilaticu nasih starih koja glasi:

NNNI – Nista Nas Ne smije Iznenaditi!
[thumbsup] [lol]

Sad sam se sjetila onoga:

Natpis na zgradi mjesne zajednice:

Akcija Ništa nas ne smije iznenaditi odgađa se zbog kiše!


hahaha, ja dajem paušalne izjave… nemoj da ti idem kopati o odbijancu sa 1700 na 1850 i onda nazad na troznamenkasti crobex. Evo nas na preko 2000. Nemoj da ti idem kopati o velikom HS-u SP-a na 900 "kojeg si ti prvi vidio" i slične gluposti kojima se blamiraš jedno 7 puta više od mene i još se bahatiš i kvotaš samog sebe. to je vrhunac prepotentnosti …kad netko kvota samog sebe. i btw… kaj si ti čorav ili ne vidiš da od siječnja 2004. do siječnja 2006 BDI i SPX imaju dijametralno suprotan smijer(baš kao što sam i rekao) iako BDI divlja gore dolje tokom tog razdoblja. Opet ti ponavljam Atlantska plovidba bila je na rubu zatvaranja u tom periodu… ako ne vjeruješ meni pitaj ljude koji žive od brodarstva. upstalom… BDI ti za koji dan/tjedan zaokreće prema gore. nemoj se i ovog puta čuditi kao zadnji put kad si mi se javio… a ovaj kratkotrajni odmak BDI-ja od nekog svjetskog index-a je u najamnju ruku prekratak period da bi mogao davati ikakve zaključke. veze ti nemaš kolega.

[thumbsup]

Uskoro ide hlađenje na SP500


Uskoro ide hlađenje na SP500

pozdrav

da sa hlađenjem na RSI-u i imamo dvrgnc. i onda…

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo

New Report

Close