Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Meni se ovo čini skroz bitnim za SP.

Uz priloženi graf ide ovo :

"As of now, the S&P 500 index is about 35% below it’s 200-day moving average, which is not far below the one-day gap of 39.65% seen on November 20th — just before the market staged a 5-day, 19% rally — as well as the record differentials hit during the Great Depression, which also proceeded powerful upside reversals."

To ne mora značiti ništa.
Market može ostati sold još jako dugo,tj. ispod EMA200.
Da budem precizniji, ovako može još 120 dana biti ispod MA200 i još uvijek bi bio kraće od marketa u 1931.Market je bio 220 dana ispod MA 200 u 1931.
Mi smo sada na 95 dana. Dakle ima se još dosta dana,tj. do kraja godine sigurno.
[/quote]

Dakle na onom grafu se pokazuje razina odmaka cijene od SMA200. Taj graf ne impclira prijelaz preko niti iznad SMA200. Naime taj graf pokazuje da tržište ima tendenciju u bear marketu od 1930tih pa do dana današnjeg gibati se od 0 pa do -39% ispod SMA200.

Dakle taj graf nam govori da bi trebali napraviti korekciju prema gore, jer smo prenisko otišli prebrzo u odnosu na SMA200.

Kada tržište uspije isplivati iznad SMA200 to će značiti da je dno iza nas. Pa makar ušli i u neki godišnji flat ili što god. Ponavljam da to nije niti najmanje što se ovim grafom implicira.
Dakle promašili ste poantu grafa. A i moje je osobno mišljenje da ćemo ostati još 100 dana ispod SMA200 na svim tržištima, a osobno vjerujem da će se SP odbiti od 650, a mi svakako iznad 1000 ćemo nać svoje mjesto za odbijanac.

[thumbsup]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

mig, hvala na grafu

dlkv:
retracement 100%
52. dan
438 je 360 stupnjeva od 227

P2 točka druge 50% Retracement Zone je (još uvijek) pretpostavljena, ali ne vjerujem u neku veću razliku. Jači otpor na preklapanju zona.
slijedeće bitne razine: 290, 361

Dakle na onom grafu se pokazuje razina odmaka cijene od SMA200. Taj graf ne impclira prijelaz preko niti iznad SMA200. Naime taj graf pokazuje da tržište ima tendenciju u bear marketu od 1930tih pa do dana današnjeg gibati se od 0 pa do -39% ispod SMA200.[/b]

Dakle taj graf nam govori da bi trebali napraviti korekciju prema gore, jer smo prenisko otišli prebrzo u odnosu na SMA200.[/b]

Tržište je 1931, završilo sa minusom od 52% u roku od 222 dana.
Ima još brat bratu 20% za padati ako se već koristimo povijesnim podacima.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

evo malo EWT pogled na Crobex..
lako moguce da je prognoza totalni promasaj.znam da ne znam, ali se ucim [smiley]
rock bottom na 1150cca.prije toga znacajan rast do proslog dna, ili do nekog fibbo otpora.

komentari i kritike dobrodosli..

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


evo malo EWT pogled na Crobex..
lako moguce da je prognoza totalni promasaj.znam da ne znam, ali se ucim [smiley]
rock bottom na 1150cca.prije toga znacajan rast do proslog dna, ili do nekog fibbo otpora.

komentari i kritike dobrodosli..

mislim da se vrh tvoje četvorke nalazi na mom prvom otporu za dlkv. to bi se poklopilo.
za dalje ne znam. idem malo prešarati tvoj graf, pa ga vraćam…:)

mig
ne stignem sad crtati, ali može i ovako:
od jučerašnje razine razine crobexa 1288 dobivam 1435 kao slijedeću jaču razinu otpora.(1435 je na 360 stupnjeva od 1288).
to se poklapa sa tvojom donjom žutom.

Koliko sam ja pratio analize to bi se moglo poklopiti s predviđanjem kretanja amera. [wink]


evo malo EWT pogled na Crobex..
lako moguce da je prognoza totalni promasaj.znam da ne znam, ali se ucim [smiley]
rock bottom na 1150cca.prije toga znacajan rast do proslog dna, ili do nekog fibbo otpora.

komentari i kritike dobrodosli..

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

@ x


mig
ne stignem sad crtati, ali može i ovako:
od jučerašnje razine razine crobexa 1288 dobivam 1435 kao slijedeću jaču razinu otpora.(1435 je na 360 stupnjeva od 1288).
to se poklapa sa tvojom donjom žutom.

kolegice, vi ste vjesti sa Gannom , ja sam tek EWT pohvatao osnove.ali iz moje tocke gledista trebalo bi jos napraviti nekakav pokret prema dolje, danas-sutra-prekosutra..
prvi otpor je 1430, proslo dno, drugi je neki cluster fibbo.
osobno bih bio zadovoljan da postupi ovako, da napravi jos 9 valic i krene prema 1400..pa dokle dogura..onda bi barem koncept bio na tragu stvarnih dogadjaja [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Crobex, opcije MACD. Zanimljivosti.

Pogledajte trokut na MACD grafu koji se formirao, a tek smo se odbili od gornje stranice.

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

mig:), kolega:)…ako si ti tek pohvatao osnove, onda se ja vraćam lego kockama.
evo tvoj graf natrag:
1.otpor- 1435
prva 50% retracement zona (od tvoje male četvorke) : 1450 – 1525
druga: 1560 – 1670
(P2 je ucrtana na tvom pretpostavljenom dnu, pa je sve relativno, ali ne vjerujem da će biti većih grešaka))
ali vrijeme??? ubija me neznanje…

[tongue]


Crobex, opcije MACD. Zanimljivosti.

Pogledajte trokut na MACD grafu koji se formirao, a tek smo se odbili od gornje stranice.

ajde molim te nekako nacrtaj crobex kako pada sve do nule kroz slijedećih par mjeseci i pogledaj MACD od toga. hoće li doći do donje stranice?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Crobex, opcije MACD. Zanimljivosti.

Pogledajte trokut na MACD grafu koji se formirao, a tek smo se odbili od gornje stranice.

braune, jel moze objasnjenje sta znaci "dugorocno" imati, ili ne imati divergenciju?
drobis li ga drobis, ne znam kako imas volje piskarat o necemu, a da blage nemas [yawn]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


mig:), kolega:)…ako si ti tek pohvatao osnove, onda se ja vraćam lego kockama.
evo tvoj graf natrag:
1.otpor- 1435
prva 50% retracement zona (od tvoje male četvorke) : 1450 – 1525
druga: 1560 – 1670
(P2 je ucrtana na tvom pretpostavljenom dnu, pa je sve relativno, ali ne vjerujem da će biti većih grešaka))
ali vrijeme??? ubija me neznanje…

[tongue]

tocno, kod mene je isto tako 1460 i 1430, a za dalje cemo vidjet.
ovo ostalo mi je spansko selo(s ljubicastim), morat cete me poduciti veleuvazena magistro
[smiley]

a kako je krenulo, moglo bi biti bez ove 9ke dolje, koju sam ocekivao..pa cemo premjestat zone [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Braunko, na tvom grafu sa MACDom,ovako od oka, i nabrzinu, imas 5 divergencija.
more biti da sam propustio koju.

od toga su 4 odradjene, 5 nije.
nadalje, 2 su medvjedje, 3 su bikovske, medju njima i ova neodradjena..koju cekamo! [kiss]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close