Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.candlesticker.com/Cs41.asp
tko zna?

Sve to na nasoj ZSE DRAGI moji SUGRADJANI!!!
Sve je to uzas za one koji su morali prodavati, iskoristite ovu ludu priliku i imajte na umu slijedece:
…..The general market should be studied closely every day… "reversal moze poceti bilo koji dan, a i poceo je.
—Naglasavam vam potrebu svakodnevnog pazljivog pracenja sto se na ZSE dogadja, i sto nam ZSE govori, RADIJE nego:
…that of interpreting other subsidiary indicators that are supposed to tell you exactly what the market should be doing or listening to the many stock market letter writers or technical ANALYSTs that pore over 20 indicators and tell you what they think the market should be doing. Market letters sometimes may create doubt, uncertainty, and confusion in an investor’s mind (primjer: RBA OMF Manager).
Markets tend to go up when people are skeptical and disbelieving. (Goran 8)
—Nikako ne pomislite da vam zelim ista reci protiv TA.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

@MMM,
mislim da je parabolicni SAR opisan i u Murphyu, povrsno sam procitao, ali kakav stop-loss nalog, imam pbz investor i dva moguca naloga: kupi i prodaj. Vec smo imali raspravu o stop-loss nalog za zse na ovoj temi.

Uglavnom, kratko objasnjenje prosjecne kupnje kod 3300: pocetnicka greska (jos sam pocetnik), svrbio je cash, ignorirao sam ewt:)

U stvari, kad se sjetim kako su mi poucni bili opisi u birticevom dnevniku, mogao bih i kratko iznijeti cijeli slucaj moje prve kupnje dionica, dakle ispovijed: Ljeto, crobex na ravnici oko 3600, sitno titra, smrdi na daljnji pad, ne mozes odbrojati 5 valova od 16.5. da se na glavu postavis, nije gotovo, ali svrbi cash izvucen iz fondova, pa sam jednu dionicu uzeo na 3600, iducu na drugoj ravnici – 3500. Ostalo sam gurao 5% nize od trenutne cijene i onda onaj tjedan 15.9.-19.9., pobralo me na cetiri dionice, valjda sam bio na putu ili na posao otisao bez citaca, vise se ne sjecam. U cetvrtak smo otisli ispod 3000. Dobio sam na forumu savjet – odbijanac moguc do 3450 mislim, slicno je i meni izlazilo, meni dosta da prodam, budem u pozitivnoj nuli i cekam daljnji pad crobexa bez ijedne dionice. Mislim da sam stavio prodaju na dionicama na vrijednosti kao kod crobexa oko 3400. Da sam stavio prodaju na dionicama na vrijednosti kao kod crobexa 3250, svega bih se rjesio, i docekao crobex na 2000 100% u cashu, ali onda bih izasao s gubitkom kod 3250, malim, a mozda idemo duze gore, pa bi to bilo pravo ponizenje (onda jos nisam procitao Kostolanya:). Nazalost, odbijanac je trajao samo jedan dan, cak sam prodao jednu dionicu sa zaradom, ostale su mi ostale, jedne sumnjive sam se rjesio ispod 3000. U stvari cijelo vrijeme sam ignorirao ono sto sam sam dobivao na ewt-u, a za rezi i bjezi s vecim gubitkom imao sam snage na samo jednoj dionici koje sam se i onako zelio rjesiti. Iz ovakvih stvari se brzo uci, iako cu vjerojatno jos puno puta pogrijesiti. Trenutni gubitak vise me ne nervira, znam koliko novca mogu odvojiti na dionice od ukupnog novca i koji kratkorocno-srednjorocni gubitak mogu otrpiti, te koju zaradu ocekujem kod kojih buducih vrijednosti crobexa zbrojivsi dosadasnje i planirane buduce kupnje. Sretno svima:)

Ekipa, vrlo rado vas čitam i pomalo učim tehničku analizu, uglavnom iz literature pa onda to uspoređujem s onime što vi ovdje pišete.
Ali vas molim, ako ikako možete, strogo se držite teme i stavljajte samo grafove s po vama očekivanim kretanjima i potrebnim oznakama, a ako uz njih mora ići i nekakav tekstualni komentar onda neka ne bude duži od 6 redova.
Hvala!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Eto bilo je lijepo cuti Vasa misljenja i prognoze, cujemo se u ponedjeljak…ocjene, anlize, savjeti za dalje. Sretno svima !!

I very much love INGRA !!

@ di_su_pare i fazan

Di ste nestali vas dvojica? Molim vaše mišljenje…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

nisam siguran da li je sličan pogled na crobi već negdje postan (ako je ispričavam se autoru), ali po meni mogli bi prema gore !

peace

time is the great teacher, but unfortunately it kills all of its students


nisam siguran da li je sličan pogled na crobi već negdje postan (ako je ispričavam se autoru), ali po meni mogli bi prema gore !

peace


Pošto je svijet i Europa u plusu od 4 do 7%,a američki futuresi i pored rasta u petak od 3 ,5 do 4% dodatno u plusu oko 3% mi nebi trebali padati.Znaći da ćemo rasti.A da ćemo rasti jasno je jer
tehničari koji to i znaju ne žele to i grafički potvrditi.Oni su u kešu i čekaju peti val.A ja ću ga dočekati sa malo više para jer bi dobro potegnuti.Tehničari ništa ne pišu.
Znaći da idemo gore.


@ di_su_pare i fazan

Di ste nestali vas dvojica? Molim vaše mišljenje…

a di ti je trece dno kod padajuceg klina?



@ di_su_pare i fazan

Di ste nestali vas dvojica? Molim vaše mišljenje…

a di ti je trece dno kod padajuceg klina?
[/quote]

[lol] Pametnjaković… Da mi je znati gdje si ti učio o klinovima?

Dakle, za odrediti klin ili trokut, treba imati minimalno po dvije točke za svaku od linija trenda. Dvije za gornju i dvije za donju…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Dragi tehničari, samo jedno pitanje, jesmo li fulali dno ili ćemo opet u korekciju kad ovo oduševljenje zbog amera splasne.
Hvala i pozdrav.

Niti jednog drukera prema dolje nema, šta je decki, malo ste u kešu ha?
Di je sad onaj Zli prorok koji je napisao da Knele navlaci ekipu na 1400?
Sad se vidi ko je lažov i druker, gdje je ententinis, gdje je baron?? ostali u kešu, pa im muka gledat rast [bye]

New Report

Close