Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ultraštovani miže,
izuzetno bi mi zadovoljstvo bilo premaknuti zone…ali…1435 kao otpor stoji i bez njih.

[smiley]

evo samo još jedanput oko divergencije, pa obečavam da neću više …
MACD je razlika između prosječnih cijena. npr 12-dnevna prosječna minus 26-dnevna prosječna.
ako su te cijene npr. na nivu 2700 (12dnevna) i 3000 (26dnevna) onda je MACD -300. ako cijene padaju i padnu na nivo 270 i 300 npr, onda je MACD -30. divergencija!
a ako i dalje padaju na recimo 27 i 30 onda je MACD -3. opet divergencija! cijene padaju, a MACD raste.
e sad, jednom će cijene okrenuti – i imat ćemo ispunjenu divergenciju. eh. mislim da tu nema kruha od te diverhencije kod ovakvih raspona cijena.

kod drugih oscilatora može bit druačije. npr. RSI.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

IGH, opcije i mogućnosti.

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

Gonzo,

koje su to mogućnosti? Isprekidani žuti flat sve do ljeta?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


ultraštovani miže,
izuzetno bi mi zadovoljstvo bilo premaknuti zone…ali…1435 kao otpor stoji i bez njih.

[smiley]

slazem se, milostiva
[thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


IGH, opcije i mogućnosti.

Što ovo znači.
IGH na -1500.
[tongue]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

A sada vrli tehničari pokušajte mi pojasniti ovaj nesrazmjer izmedju nas i ostatka Svijeta pogotovo EU.
Sada DAX u +5,42% a tako slično i ostatak EU.Da vam ne spominjem jučerašnje stanje kada smo potonuli -3,23% a oni samo 0,50%.
Dakle stvorila se velika razlika pa bih molio za pojašnjenje kada već uvijek pričate kako pratimo svjetske trendove.

Korkyra


evo samo još jedanput oko divergencije, pa obečavam da neću više …
MACD je razlika između prosječnih cijena. npr 12-dnevna prosječna minus 26-dnevna prosječna.
ako su te cijene npr. na nivu 2700 (12dnevna) i 3000 (26dnevna) onda je MACD -300. ako cijene padaju i padnu na nivo 270 i 300 npr, onda je MACD -30. divergencija!
a ako i dalje padaju na recimo 27 i 30 onda je MACD -3. opet divergencija! cijene padaju, a MACD raste.
e sad, jednom će cijene okrenuti – i imat ćemo ispunjenu divergenciju. eh. mislim da tu nema kruha od te diverhencije kod ovakvih raspona cijena.

kod drugih oscilatora može bit druačije. npr. RSI.


ne macd divergencija.
traži se divergencija macd histograma.
odbijanaci se dešavaju i bez ove divergencije, ali postojanje iste je izuzetno snažan signal moguće promjene trenda (makar kratkoročne).

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Crobex opcije, mogućnosti.

Povijest odbijanaca.

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!


A sada vrli tehničari pokušajte mi pojasniti ovaj nesrazmjer izmedju nas i ostatka Svijeta pogotovo EU.
Sada DAX u +5,42% a tako slično i ostatak EU.Da vam ne spominjem jučerašnje stanje kada smo potonuli -3,23% a oni samo 0,50%.
Dakle stvorila se velika razlika pa bih molio za pojašnjenje kada već uvijek pričate kako pratimo svjetske trendove.

HT?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


Crobex opcije, mogućnosti.

Povijest odbijanaca.

Kolega postotak pada je priblizno tu negdje, naravno da je kut pada drugačiji pošto se radi o linearnoj skali


Crobex opcije, mogućnosti.

Povijest odbijanaca.


Zakljucak ti nije bas nesto. Kutevi pada prije odbijanaca ce biti SVE MANJE STRMI i nece pratiti prethodne kuteve. To ti je cista psihologija.

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.



A sada vrli tehničari pokušajte mi pojasniti ovaj nesrazmjer izmedju nas i ostatka Svijeta pogotovo EU.
Sada DAX u +5,42% a tako slično i ostatak EU.Da vam ne spominjem jučerašnje stanje kada smo potonuli -3,23% a oni samo 0,50%.
Dakle stvorila se velika razlika pa bih molio za pojašnjenje kada već uvijek pričate kako pratimo svjetske trendove.

HT?

[/quote]
Dragi kolega i sve ostale dionice su padale ne samo HT premda je on najviše vukao.

Korkyra



Crobex opcije, mogućnosti.

Povijest odbijanaca.


Zakljucak ti nije bas nesto. Kutevi pada prije odbijanaca ce biti SVE MANJE STRMI i nece pratiti prethodne kuteve. To ti je cista psihologija.
[/quote]

Ja bih rekao da što su kutevi manji, to je MANJA MOGUĆNOST odbijanca, znači DUŽE VREMENA treba

do odbijanca, a samim time i dublje tonemo. To je čista psihologija !!!

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!


Ja bih rekao da što su kutevi manji, to je MANJA MOGUĆNOST odbijanca, znači DUŽE VREMENA treba
do odbijanca, a samim time i dublje tonemo. To je čista psihologija !!!

Kako komentiras uvale koje niti nemaju kut, a najavljuju oporavak?

New Report

Close