Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa sad predviđati pad indexa zadnjih godinu dana bar meni kao laiku i ne izgleda kao neka j… znanost pošto se na prste mogu izbrojati pozitivni dani. Znači tko prognozira pad bez obzira kako našara graf vjerojatnost da će ispasti u pravu je cca 90% ako ne sutra onda prekosutra [lol]
Baš bih volio da se netko ohrabri i prognozira da ćemo tada i tada rasti zato i zato da analizu pa makar samo simbolični rast i nek fula i tjedan dana nema veze.


@mavan

O svedskoj burzi i mogucem padu pisao sam na svedskim forumima 2 godine prije nego je pad poceo:
1 godinu prije ATH sam im dao analizu gde bi ATH trebao biti.
Pogresio sam sa 20 punkta. Posle toga da je bio ATH sam pisao o dubini pada.Tek 6 mjeseci kasnije su ljudi uvideli da ima "börsfall"…kriza burze.

Samo tehnicka analiza moze dat takvu preciznost(i FA daje pogled na moguci preokret sa fundamentalnim pogledom ali nikad istu preciznost )

…o mogucem rastu/razini sam vec dao komentar…sa malo truda to se moze pronac

ps danasnji podaci pokazuju da Nasdaq bi mogao ici (doci do) prema 1380-1350 (uvjet je da ne bude danas neki odbijanac visi od 1560..onda se smanjuje vjerojatnost analize)


signal za eventualnu kupnju (konzervativni):

ako se uskoro odbijemo prema gore i grobi odradi proboj klina prema gore + 5%, kupovati neposredno iznad točke prijeloma…

prije toga kupnja je rizik.

A ako se odbijemo 5 posto u minus kao što smo se odbili?? Što onda

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

@Croman

Nemoj moju šali shvatiti preozbiljno, samo sam primjetio da na jednu ozbiljnu analizu dođe desetak, kako se to narodski kaže -naknadno pametnih (takvima je i bila upućena).

P.S. Pitanje: zadnja 2 odbijanca (u prošla 3 tjedna) na svjetskoj razini mi nismo uopće popratili, mislite da analiza grafova može pomoći u predviđanju bilo kakvog rasta ili odbijanca ako se fondovi ne uključe u kupnju kao što i nisu zadnji mjesec dana?
Na žalost oni kod nas nemaju prave jake tržišne konkurencije na zse, a bez kapitala svaka analiza gubi smisao.
Da na zse vlada tržišna konkurencija s više neovisnih velikih igrača nebih morao postavljati ovo pitanje.


@Croman

Nemoj moju šali shvatiti preozbiljno, samo sam primjetio da na jednu ozbiljnu analizu dođe desetak, kako se to narodski kaže -naknadno pametnih (takvima je i bila upućena).

P.S. Pitanje: zadnja 2 odbijanca (u prošla 3 tjedna) na svjetskoj razini mi nismo uopće popratili, mislite da analiza grafova može pomoći u predviđanju bilo kakvog rasta ili odbijanca ako se fondovi ne uključe u kupnju kao što i nisu zadnji mjesec dana?
Na žalost oni kod nas nemaju prave jake tržišne konkurencije na zse, a bez kapitala svaka analiza gubi smisao.
Da na zse vlada tržišna konkurencija s više neovisnih velikih igrača nebih morao postavljati ovo pitanje.


@mavan

I ja sam primetio da Crobex nije u skladu sa drugim indexima(grubo ih prati ali ima svoj "zivot")

Ali kad dode veci odbijanac (20-30 %) za strane indexe ..onda vjerujem ce i Crobex …rasti

za sada je jos uvjek "downtrend" …

Sličnu situaciju sadašnjoj smo već odraditi ove godine u ožujku i travnju. Raspoloženje je izrazito bearish pa ćemo stoga vjerujem opet probiti klin dolje (ciljam na 1800-1850) nakon toga slijedi katapultiranje do cca 2900.

Ovo katapultiranje na 2900 oćito je ironija! U suprotnom, mislim da ste u totalnoj zabludi.

Teško onome koji gleda, a ne vidi.


Sličnu situaciju sadašnjoj smo već odraditi ove godine u ožujku i travnju. Raspoloženje je izrazito bearish pa ćemo stoga vjerujem opet probiti klin dolje (ciljam na 1800-1850) nakon toga slijedi katapultiranje do cca 2900.

Slično, međutim u ožujku su bilo puno veći volumeni nego danas


Sličnu situaciju sadašnjoj smo već odraditi ove godine u ožujku i travnju. Raspoloženje je izrazito bearish pa ćemo stoga vjerujem opet probiti klin dolje (ciljam na 1800-1850) nakon toga slijedi katapultiranje do cca 2900.

Neki nikako da se otrijezne.

Prvo, tko će dizati market, kad fondovi ili se raspadaju, ili odlaze van ulagati.
Drugo, kako ćemo rasti, katapultirati sa 1800 na 2900 bodova što je 60% rasta Crobexa?
Treće, u travnju kriza kod nas nije bila ni upola kao danas i sentiment je tada bio puno zdraviji.

A možda se ipak desi čudo. Božić je blizu.

graditelj, 17.11.2008. u 20:04

Slično, međutim u ožujku su bilo puno veći volumeni nego danas

Volumen je za sada by the book. Volumeni na grafu su kune a ne količine tako da izgleda da su dosta manji, no količine nisu toliko manje.


Ovo katapultiranje na 2900 oćito je ironija! U suprotnom, mislim da ste u totalnoj zabludi.

full sam ozbiljan.


Jedan zanimljivi detalj imamo i 24. i 27.10 kada je došlo do pada volumena u zadnjem impulsu vala I (nakon četvorke u trokutu), premda smo tada pali za okruglih 100 bodova.

24.10.2008 close 2.192,85 -7,58 Redovni promet: 81.679.707,46
27.10.2008 close 2.083,89 -4,97 Redovni promet 72.589.458,94

Kaj je sad pak to? Na ZSE podaci kažu:

24.10.2008. Redovni: 190.010.955,22, Institucionalni: 326.910.789,95, Ukupni: 551.492.735,26
27.10.2008. Redovni: 77.450.168,24, Institucionalni: 38.521.390,58, Ukupni: 134.566.558,82
28.10.2008 Redovni: 65.151.606,10, Institucionalni: 97.180.188,61, Ukupni: 162.331.794,71, Crobi: 2.152,68 iliti +3,30

(28mi je tu jer su vani poletili, a nas su štopnuli)


Sličnu situaciju sadašnjoj smo već odraditi ove godine u ožujku i travnju. Raspoloženje je izrazito bearish pa ćemo stoga vjerujem opet probiti klin dolje (ciljam na 1800-1850) nakon toga slijedi katapultiranje do cca 2900.

Da, ali takav odbijanac na Crobexu od 1850 do 1800 može uslijediti samo ako se drastično poveća volumen kako ćemo se približavati toj točci.Ako ćemo se približavati s malim prometom, mogućnost odbijanca je toliko manja.
Teško pa da bi se mogli i na tim razinama jako odbiti, jer evo i kompletna fondovska industrija traži sigurnije luke:
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=3ec6db86-8230-4091-bfc8-859cc75589b4&open=sec


P.S.
padajući klinovi, čak i u slučaju da se kasnije realizira proboj prema gore, najprije potonu ispod donje stranice (lažni signal). tak nakon toga uslijedi proboj prema gore…

To znači da moramo još prije pasti barem na 1850 do 1800 bodova.

New Report

Close