Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vlad kad će tisak na 200????

[lol] [lol] [lol]
Prije 26 minuta
[lol] [lol]

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Vlad kad će tisak na 200????

pitaj švarcija

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Veselo ljudi veselo !!
Ako ovako nastavimo eto nas do Nove 2009 na NULI.
Pozdrav svima koji su online !!
Vlad idemo li do 1300 uskoro ili……

I very much love INGRA !!



@pobjeda

nisam diskutirao o tome zna li Vlad odredivati targete ili ne,
nego pimplam sa preciznoscu targeta….

i dalje sumljam u target HTa na 165kn.

sto se tice mojih ulaza – zaboravi sve – dok ne krene bull market.
netko je svojevramano napisao :
"odi radje trgovati u usa, tamo raste i pada, a kod nas samo pada."
koliko samo istine ima u ovim citatima…


@mise99

ingra – mislim da je vlad napisao oko 50, inace ne pratim ingru…

kako možeš pimplat s targetima kad ne znaš kako do njih dolazim?!
[/quote]

pa nije bitno kak do njih dolazis, mislim bitno je, ali ne za ovu diskusiju,
sad pricamo o preciznosti.

neke si dobro odredio , a neki su prosli mrvicu nize i bili jedno vrijeme na toj nizoj razini…

za target HT –
znam kak si do njega dosao jer sam i ja to isto vidio, ali ti tvrdim da to nije 100% siguran nacin.

Sve što više gledam u ove svoje odabrane "navodno" likvidne dionice (10 izabranih), za sada 5 u blokadi i dvije pred vratima. Iz moga neukog stajališta "Netko NAS grdno na pokeru vara a što je najgore ne vidimo tko je s druge strane stola….Firme sve likvidnije s ogromnim plusem u poslovanju a NETKO treba popuniti rupe u Cro dugu. Tko bi to mogao biti,,,,tko. Možda onaj što je talasao se u kadi neki dan, njegovi partneri tihi ili…….Haje stručnjaci od struke. Ode još jedan u blokadu. Dabogda se svi zablokirali da me više glava ne mora boljeti !!!!!!!!!

I very much love INGRA !!




@pobjeda

nisam diskutirao o tome zna li Vlad odredivati targete ili ne,
nego pimplam sa preciznoscu targeta….

i dalje sumljam u target HTa na 165kn.

sto se tice mojih ulaza – zaboravi sve – dok ne krene bull market.
netko je svojevramano napisao :
"odi radje trgovati u usa, tamo raste i pada, a kod nas samo pada."
koliko samo istine ima u ovim citatima…


@mise99

ingra – mislim da je vlad napisao oko 50, inace ne pratim ingru…

kako možeš pimplat s targetima kad ne znaš kako do njih dolazim?!
[/quote]

pa nije bitno kak do njih dolazis, mislim bitno je, ali ne za ovu diskusiju,
sad pricamo o preciznosti.

neke si dobro odredio , a neki su prosli mrvicu nize i bili jedno vrijeme na toj nizoj razini…

za target HT –
znam kak si do njega dosao jer sam i ja to isto vidio, ali ti tvrdim da to nije 100% siguran nacin.
[/quote]
alo, ma kako možeš pričati o preciznosti kad ne znaš temeljan način dolaska do targeta?
tek kad bi ga znao, mogao bi raditi eventualno preciznije grafičke analize/konstrukcije.

p.s.
ht – 165 target je dokumentiran trokutom klasične TA.
ali, ht ima i niže target koji nisam dokumentirao.
i ne mislim.
pošto vjeko ne da objavljivati targete bez grafova, taj target više ne spominjem brojčanim izrijekom.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ali, ht ima i niže target koji nisam dokumentirao.
i ne mislim.

Bitno da ga se svako malo sjetiš naglasiti [thumbsup]



pa kaj može crobex na 600????
Kaj može crobex i na 400????
A počelo je sa 1000!

Crobex je 1998. godine bio i ispod 500.
[/quote]

Da ali koje su cijene dionica bile kad je Crobex bio na 1000 bodova?
Sigurno puno niže nego sada kad bi Crobex došao na 1000 bodova.
[/quote]

nije baš tako… uzmi u trenutku dok ovo pišem da je crobex na -3,2%, dok je dobar broj dionica iz indexa već neko vrijeme u blokadi, i da su neke dionice (građevinari) već nekoliko dana za redom u debelom minusu…

HT ima veliki ponder i veliki promet, a tu su još i neke druge dionice sa velikim prometom koje uravnotežuju i ublažuju ovaj pad (kao npr. ERNT)…

drugim riječima, pad je neravnopravan i neke dionice će sasvim sigurno pasti na vrijednosti na kojima su bile kada je crobex bio na 1000 bodova, neke dionice će možda, a neke sasvim sigurno neće.

Pametan, ako to želiš.





@pobjeda

nisam diskutirao o tome zna li Vlad odredivati targete ili ne,
nego pimplam sa preciznoscu targeta….

i dalje sumljam u target HTa na 165kn.

sto se tice mojih ulaza – zaboravi sve – dok ne krene bull market.
netko je svojevramano napisao :
"odi radje trgovati u usa, tamo raste i pada, a kod nas samo pada."
koliko samo istine ima u ovim citatima…


@mise99

ingra – mislim da je vlad napisao oko 50, inace ne pratim ingru…

kako možeš pimplat s targetima kad ne znaš kako do njih dolazim?!
[/quote]

pa nije bitno kak do njih dolazis, mislim bitno je, ali ne za ovu diskusiju,
sad pricamo o preciznosti.

neke si dobro odredio , a neki su prosli mrvicu nize i bili jedno vrijeme na toj nizoj razini…

za target HT –
znam kak si do njega dosao jer sam i ja to isto vidio, ali ti tvrdim da to nije 100% siguran nacin.
[/quote]
alo, ma kako možeš pričati o preciznosti kad ne znaš temeljan način dolaska do targeta?
tek kad bi ga znao, mogao bi raditi eventualno preciznije grafičke analize/konstrukcije.

p.s.
ht – 165 target je dokumentiran trokutom klasične TA.
ali, ht ima i niže target koji nisam dokumentirao.
i ne mislim.
pošto vjeko ne da objavljivati targete bez grafova, taj target više ne spominjem brojčanim izrijekom.
[/quote]

o tom trokutu ja i govorim.
tvrdim da se na njega ne mozemo osloniti jer nije pouzdan.
trokut postoji, vidljiv je , ali ne znaci da je pouzdan.

moram se umješat u vašu polemiku…sve ste rekli…npr. Vjeko ne da iznosit target bez grafova…ali ht ide niže,čisti druk a naravno da ti ne bi drukao…pišete o preciznosti… ali nije pouzdano…trokut drži vodu ali se ne zna hoće li ić gori ili doli i na kraju… ništa…ma u redu je moje drage kolege svakako je potrebna TA i pogodili ste toga dosta, ali čitaju vas ljudi i koliko vidim obraćaju vam se sa povjerenjem, ima tu i očajnih ivestitora a i većina nas je u gubitcima, pa mislim malo više odgovornosti pri iznošenju nekih informacija iako ovdje nema mjesta emocijama a vidim i moral je na "visokoj" razini…

evo društvo link za tehničku tako da ne moramo uvijek čekat geronima…istina nema crobexa i na poljskom je ali posluži

http://stooq.com/q/a/?s=s%26p500

Vadi jedan krumpire i upita ga drugi jesu li dobri krumpiri, a ovaj prvi mu odgovori da ovi bolji i jesu, a ovi gori i nisu.



pa kaj može crobex na 600????
Kaj može crobex i na 400????
A počelo je sa 1000!

Crobex je 1998. godine bio i ispod 500.
[/quote]

Da ali koje su cijene dionica bile kad je Crobex bio na 1000 bodova?
Sigurno puno niže nego sada kad bi Crobex došao na 1000 bodova.
[/quote]
Crobex je debelo izmjenjen i nadopunjavan


moram se umješat u vašu polemiku…sve ste rekli…npr. Vjeko ne da iznosit target bez grafova…ali ht ide niže,čisti druk a naravno da ti ne bi drukao…pišete o preciznosti… ali nije pouzdano…trokut drži vodu ali se ne zna hoće li ić gori ili doli i na kraju… ništa…ma u redu je moje drage kolege svakako je potrebna TA i pogodili ste toga dosta, ali čitaju vas ljudi i koliko vidim obraćaju vam se sa povjerenjem, ima tu i očajnih ivestitora a i većina nas je u gubitcima, pa mislim malo više odgovornosti pri iznošenju nekih informacija iako ovdje nema mjesta emocijama a vidim i moral je na "visokoj" razini…

Šangajac – možda je ovo vrijeme kad bi se trebalo prisjetiti (osim aktualnih targeta) i nekih drugih elementa TA o kojima se pisalo. A jedan od njih je stop-loss!

Ne možemo se prisjećati samo onoga što nam i kad nam odgovara. A ono drugo zaboraviti.

Tada niti pogled na visinu morala i odgovornost ne bi bio takav kakav imaš.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Kakav stop-loss, podosta ljudi u dionicama je u 90-95% gubitku

Hell is Empty and all the Devils are Here


Kakav stop-loss, podosta ljudi u dionicama je u 90-95% gubitku

Pa to i jeste osnovna greška. Da su napuštali pozicije nakon 10-15% gubitka, danas ne bi bili u tako nezgodnoj poziciji. To sam htio poručiti.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

New Report

Close