SUNH (Sunčani Hvar)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SUNH (Sunčani Hvar)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

o čemu pričate kolega, dugotrajni korisniče?

Većinskom je u interesu što prije pobjeći sa burze! U tome ga koči granica od 95%. Kada ne bi bilo prodaje, njegov “igrač” bi pobrao sve sa aska te mu te dionice prebacio po 24kn odmah, te tako preša magičnu granicu i ostatak dobio po 23,xxkn ili bi nakon zakonom predviđenog razdoblja učinio isto. Čak je podigao cijenu na 24 kn iako bi svi koji sada prodaju prodali i po 23,xxkn. Dakle, kada više ne budemo imali aska to će biti znak da su uspjeli tj. da se bježi sa burze i istiskuje ostale dioničare!

To se apsolutno točno.
Ali apsolutno je netočno da kupac ne pita za cijenu.

čak i netočno. Pobjeći s burze može i sa 90,01%.

@ igrač

Mislim da su ostala još dva slučaja/vrste dioničara.. Oni koji misle da će dobiti više od 24 (što mislim da je utopija) i drugi koji ni ne znaju da imaju dionice ili su digli ruke od toga. Pogledajte npr. koliko je dioničara sa paketima vrijednim manje od 2.000 kuna

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Vidio sam i za njih imaš pravo.
Ovi oko 200-300 dionica sigurno nisu zaboravili na dionice ali ne prate situaciju (znam ih nekoliko).
Ovi oko 500-600 prate ali ne znaju što će i prepustili su odluku slučaju.
Ovi preko 1000-2000 kalkuliraju kao i ja.

Mislim da ima jako, jako malo onih koji ne znaju da imaju dionice. Jednostavno nemaju što izgubiti – vjerojatno ni dobiti. Uvijek mogu dobiti 23,8xkn bez plaćanja brokerske provizije i eventualnog poreza na dobit. Osim toga u zadnje vrijeme je netko kupovao i po 24,xxkn. Mene će “izgurati” po tih 23,xxkn ili ću prodati po +25kn.

Slažem se sa zadnjim.

Ode i 1,9% Cerpovih dionica po 24,00kn.

Jos da danas na skupstini izglasaju povlacenje sa burze …i bye..bye sunh.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Još da znamo za koga je uzeo Interkapital dionice ?

Odličan izvještaj, odlični rezultati, šteta što je CERP onako prodao kontrolni paket pa je sve to nebitno.
I čestitke ivanoreškovic-u koji je ovdje prvi ukazivao na ovakav razvoj događaja još dok je cijena bila 10-15 kuna

Ali vezano za polemiku oko podizanja PDV-a ovdje je prihod odjela hrane i pića 54,6 milijuna od ukupno 180,4 milijuna kuna prihoda, odnosno 30,27%. Čini mi se ovako na prvu da je to daleko više od prosjeka.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close