SUNH (Sunčani Hvar)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SUNH (Sunčani Hvar)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izvinjavam se Kovačić je dokupio samo 100 kom..

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Orco je odlucio spustit cijenu dionice jer:

– misli dati ponudu za preuzimanje, pa rusenjem tromjesecnog ponderiranog prosjeka smanjuje minimalnu cijenu po kojoj mora objavit ponudu
– ocekuje prodaju drzavnog udjela, a DUUDI ce se mozda vodit tromjesecnim prosjekom pri odredivanju pocetne cijene
– treba mu love
– zeli povecat likvidnost dionice

Prvi scenario mi najizgledniji….

Aha, ja sam cijelo vrijeme mislio da su Orco i Prime Tourist Resorts povezana društva, a nisu. Još sam se i čudio zašto Orco vrednuje SUNH s 0, a prošle godine su prodali slovacima (PTR) 30% za 1 euro. Dakle nakon PSN imate novog najvećeg suvlasnika, PTR s 46%. Zatim CERP s 32%, pa Orco koji je pao na 16,7% (sada još manje). Izgleda da Orco želi izaći iz SUNH.

@darac
Sad ili sam glub ili nemam sreće?
– a da nisi možda bio jedno malo malo gramziv ?
To Burza voli kazniti 🙂
No nervi, tko je kupovao u posljednih mjesec dana kratak je u puno pozicija. Podravka pala sa skoro 360 kn na 330 kn .
Dugoročno , SUNH je dobro ulaganje. Dugoročno. Na žalost, obzirom na okolnosti u svijetu, možemo očekivati dobru turističku sezonu.


Zanimljivo prije par tjedana/mjeseci je firma vrijedila , i svi su je hvalili , sad kada sam se ja"natovario" sad odjedanput ne vrijedi?
Makar sam ja prije ljeta upozoravao na INGR-in scenarij koji se sad dešava , i upao sam u svoju zamku!
Sad ili sam gluq ili nemam sreće?

na ZSE je najčešće kombinacija u pitanju

Ovo vam je top 10 ukupnih dionica (serije A i B):

1. PRIME TOURIST RESORTS, A.S. 8.967.054 46,18%
2. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 5.275.817 27,16%
3. ORCO PROPERTY GROUP S.A. 3.062.196 15,77%
4. CERP/DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.007.811 5,19%
5. PBZ D.D. (02535697732) 175.421 0,90%
6. KNEŽEVIĆ JOZO 132.616 0,68%
7. KOVAČIĆ MARIN 20.706 0,11%
8. TVRDEIĆ ANTE 8.000 0,04%
9. DUŽEVIĆ ANA 7.171 0,04%
10. BAŠIĆ DAMIR 6.831 0,04%

Ne znam zašto je moderator obrisao sve ali ću ponoviti svoju pogrešku i neke činjenice. Mislio sam da su Orco i Prime Tourist Resorts povezane osobe, a nisu… prošle godine je Orco prodao 24,9% tadašnjih dionica za 1 euro i potraživanja za 2,1 milijuna eura Prime Tourist Resortsu, koji je kroz ta potraživanja u PSN postao dioničar broj 1.

9. 6. 2015. je TS u Splitu odobrio sklapanje PSN, a 30.6.2015. je Orco vrednovao svoj udio u Sunčani Hvar na 4 milijuna eura, odnosno 9,95 kuna po dionici. Sutra Orco objavljuje izvješće za treći kvartal.


Aha, ja sam cijelo vrijeme mislio da su Orco i Prime Tourist Resorts povezana društva, a nisu. Još sam se i čudio zašto Orco vrednuje SUNH s 0, a prošle godine su prodali slovacima (PTR) 30% za 1 euro. Dakle nakon PSN imate novog najvećeg suvlasnika, PTR s 46%. Zatim CERP s 32%, pa Orco koji je pao na 16,7% (sada još manje). Izgleda da Orco želi izaći iz SUNH.

Pa i jesu povezana preko radovana viteka, ako je vjerovat novinama

Država izgubila kontrolu nad Sunčanim Hvarom

http://www.orcogroup.com/investors/shareholders/shareholder-structure.html

A prema potpisanom memorandumu, otvara se prostor za potencijalni otkup drzavnog udjela od strane Orca
http://mobile.reuters.com/article/idUSFWN0U303S20141219

Bit ce zanimljivo….

Ovo je odlicno. Napokon da se likvidnost popravila, nebitno u kojem smjeru!, ona je bitna za otkljucanje vrijednosti

Prošle godine je 4. kvartal bez ostalih/jednokratnih prihoda/rashoda, rezerviranja, usklađivanja itd. imao operativni gubitak od 9,9 milijuna kuna. Mislim da će eventualnu veću prodaju pojesti veća amortizacija i materijalni i troškovi osoblja, ali bit ću konzervativan i ostaviti operativni gubitak od 10 milijuna kuna za ovaj kvartal ove godine. To nam daje dobit iz poslovanja iskl. izvanredne događaje od 42,4 milijuna kuna ove godine.

Amortizacija oko 21,3 milijuna kuna daje EBITDA od 63,7 milijuna kuna s prihodima od prodaje u 4q recimo 8 milijuna kuna (vjerojatno pretjerujem) daje prilagođenu EBITDA maržu od 27,4%. 31.12. vam dospijeva još nekih 7-8 milijuna kuna kamata, što daje neto dobit prije poreza iskl. izvanredne događaje 35 milijuna kuna, odnosno neto dobit iskl. izvanredne događaje 28 milijuna kuna odnosno 1,44 kn po dionici. Prema zadnjoj bilanci ima 302 milijuna kuna kamatonosnog duga, odnosno 15,56 kn po dionici. Koliko još može narasti operativna dobit?

Koliko ovo vrijedi? 39,65 kn po dionici kako je Ivan izavio?


kompanija vrijedi 11 xEBITA = 770 milijuna!

Da ima duga 300 milijona, al to imaju i ostale kompanije…

Ova dionica ako budu 2 uspjesne sezone, vrijedi najmanje 40 kn!

Sunčani Hvar u obnovu hotela Pharos ulaže 50 milijuna kuna

Strpljenje u smislu kratkoročnog kretanja dionice, pravi vlasnik i jako dobar menađment…..

USPJEH ZAGARANTIRAN

I jedna jako bitna stavka ovog ulaganja:

“Uprava procjenjuje da će na godišnjoj razini donositi gotovo 12 milijuna kuna prihoda više nego sada, a s ozbirom na tržišni interes povrat uglanja realnim drže čak dvostruko brže nego je prosjek u hotelskoj industriji, kroz 5 do 6 godina.

:):):):):)

Nitko ne komentira ovo danas?

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ah……tesko je pogoditi tko se iskrcava……uz podrsku na bidu…..

Netko je finally pokopčao da je krajnje vrijeme za “kidam nalijevo”…….

New Report

Close