SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@pocetnikzg

tu sva sreća nema ‘politike’ (MF-ova) jer bi uz ovolike ‘grabežljivce’ stvarno nadrapali 😁

Nije usporedivo s DLKV koji je bio gubitaš a SNBA je sektoru koji je trenutno vrlo profitabilan ..ujedno i vrlo reguliran samo što su HR institucije poslovično aljkave ali prije ili kasnije će morati nešto napraviti po tom pitanju 😉

https://sib.net.hr/vijesti/regija/4434053/pavao-vujnovac-u-slatini-pokrenuo-proizvodnju-prvog-hrvatskog-ajvara/

 

eto nam i PV-a u Slatini 😁

JohnWicc, 12.03.2024. u 10:05

 





maneken, 11.03.2024. u 21:03



 

Poslati HANFI činjenice koje ukazuju na zajedničko djelovanje, a ono je očito. Osobe koje zajednički djeluju imaju preko 25%. HANFA mora izdati Rješenje o obveznoj javnoj ponudu. Prometa nema dovoljno za izračun ponderiranog burzovnog prosjeka ZATO MORA IĆI ELABORAT I IZRAČUN VRIJEDNOSTI DIONICE po jednoj od pet metoda, a uzima se ona metoda koja je za male dioničare najpovoljnija.

U slučaj SLATINSKA uplesti i tijela Evropske unije.

 



 

negdje na forumu se spominje da redni broj 1 i broj 5 i nekoliko povezanih s 5 vec sada kontroliraju preko 30%?

Eto sad se spominje 😆  ..i uvjeren sam da nije slučajno 😎

Nisam baš siguran da su povezani osim što su oponenti onih drugih (2-3-4-7-8) 😉

a vjerujem da među oponente spadamo svi mi mali dioničari 😇

Nitko nema niš protiv ‘preuzimanja’ SNBA ali da to bude uz pridržavanje zakona i propisa pa da temeljem  transparentnih informacija odlučimo da li im želimo prodati svoje dionice ili ostati dioničari društva.

Mnogi su pisali u banku upit za očitovanje o prepuštanju dionica predsjedniku i članu uprave, jel netko možda i odgovor dobio?😂😂😂

Pongo, 13.03.2024. u 10:50

Mnogi su pisali u banku upit za očitovanje o prepuštanju dionica predsjedniku i članu uprave, jel netko možda i odgovor dobio?

Ja sam poslao u petak, do sada nisam primi ama baš ništa.

Pozdrav, poslano prije nekoliko dana, nitko nista odogovorio nije! LP

Očekuje li tko i koliku dividendu za prošlu godinu?

Ja nešto očekujem ali bome ne baš previše!

Pongo, 21.03.2024. u 11:38

Očekuje li tko i koliku dividendu za prošlu godinu?

Ja nešto očekujem ali bome ne baš previše!

pa na toliku ekstremnu dobit banke bilo bi u redu da isplate barem 1 €

nakon svih ovih godina i akumulirane zadržane dobiti, mislim da bi 6-7 eura bilo sasvim u redu!

https://www.seebiz.eu/banke/kostic-zeli-preuzeti-jos-17-addiko-banke/302941

Book value = 0,39

ponudjeno p/bv 0,41

Što nam želite reći navodeći neki tekst iz druge zemlje bez vlastitog komentara?

Slučaj Slatinske banke nepotrebno je rješavati kojekakvim usporedbama. On će se riješiti kad se dioničari jače umreže. Burzovne cijene pokazuju da po niskim iznosima nema u ponudi dionica oznake SNBA-R-A, a to je stoga što su dioničari Slatinske banke započeli s umrežavanjem.

A vi, ako ste krenuli s usporedbama dva slučaja iz iste branše ali iz različitih zemalja dužni ste izneti i dva završena slučaja, slična, a iz različitih zemalja.

Molim vas navedite čitalačkoj publici poslovnoga foruma kako su prošli dioničari Hrvatskih duhana sa svojim dionicama u pregovorima s BATOM, a kako su u Srbiji prošli akcionari sa svojim akcija iz srbijanskog duvanskog sektora u pregovorima s istim BATOM.

Proučite, pa se javite, a do tada vaše navođenje gornjeg linka smatram zlonamjernim.

 





možda kolega JohnWicc nije mislio ništa loše, vjerujem da bi većina dioničara SNBA prodala svoje dionice da im se ponudi neka cifra iznad BV 😊

ali na 0,4 BV baš ne ide 😎




Kolig dont shoot the messenger.
Ne pamtim kad se neka banka prodavala pa dijelim… svima zelim bv i vise od toga 🫶

prije 5-6 g prodavala se neka austrijska banka u problemima. mislim da su kupci bili rusi po 0,7, ali velim u velikim problemima i sa likvidnošću i sa solventnošću. i još jedna španjolska mislim po sličnom bv. ehhh, sad… ako netko ima volje istraživati….

New Report

Close