U potpunosti, samo na prvo mjesto staviti ekonomsku opravdanost i ekonomsku održivost, kulturnu i etnićku posebnost /što neznaći da u jednoj regij ne mož biti i više takvih skupina/, želje , tradicije i ine predpostavke povečanju regija su periferne i dekstruktivne,
Ekonomska i zemljopisna /geodetska-reljefna, zbog komunikacijskih i drugih sa zemljištem povezanih sastavnica/ održivost, jedini put je koji vodi razvoju sve drugo je destrukcija i politizacija prostora.
Prijedlog je potpuno neusklađen sa EU, koja zahtjeva najmanje 800 000 stanovnika u regiji !
Ili ćemo imati i “hrvatske” i “europske” regije ?
Pravo pitanje nije broj regija (po EU maximum 5), već njihova prava i njihovo suodlučivanje u državnoj politici.
Dosta je toga da su sva ministarstva, ministri i saborski šefovi iz Zagreba !
"Ako je pet neka bude pet " platforma i princip pri njihovom određivanju bi trebao biti na prvom mjestu,
"odlučivanje u politici" regije bi trebale biti ekonomski održive i razvojne /klasterizacija privrede u svojoj osnovi i postavci i ide jednim svojim dijelom ka odvajnju privrede od politike i postavljena je orgnizcijski od općina prema gore zašto ne do regije i onda sa detaljno osmišljenim i razrađenim regionalnim i lokalnim planovima prema vldi/
T-Com ima 4 regije, i to je optimalno,regionalno,"geopolitički " i svakako Hrvatska je podijeljena na 4 dijela..i to je dovoljno . Jedino Zagreb,zbog svoje kompleksnosti,samodovoljnosti i bolesnonarcisoidnopoglavničkohercegovačkoorjentiranosti zahtijeva posebni pristup,pa,neka to bude 5. regija .