SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tko je onda ostao u igri?

Ne znam  tko je  i dali je itko još bio u igri ali navodno da Stanić nije podnio dovoljno uvjerljive financijske instrumente. bla bla

pa ljudi moji, je li to moguće!!?? mjesec i pol nema nikakvih komentara na omiljenoj sapunjari? opet smo se poskliznuli?

elio, 28.02.2020. u 07:59

Stanić  ispao iz igre za Marasku

Ja sam čuo da nije

one, 14.04.2020. u 11:10





elio, 28.02.2020. u 07:59



Stanić  ispao iz igre za Marasku



Ja sam čuo da nije

Može biti da se nešto promijenilo u mjesec i pol

https://www.youtube.com/watch?v=4d2C-8j5l_k

 

https://www.poslovni.hr/svijet/dobitnici-jeftine-nafte-su-poljoprivreda-te-tvornice-lijekova-i-kemikalija-4227548

Erste fondovi izlaze. Prema potrgovanim količinama u petak imaju još 3.500 – 4.000 komada za prodati.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Kao što se moglo i pretpostaviti u petak su one količine po bidu tresli Erste fondovi.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Nevjerojatno je da cijena tu pada, a rezultati bi trebali biti poprilično dobri. Pokrenuli su puno segmenata s dezinfekcijskim sredstvima i tu bi trebali jako dobro profitirati, reklame su im stalno na tv. Svaka čast!

Dugo sam čamio u ovom sr*nju, tako da znam da je cijena uvijek bila nikakva i blago padala sve dok se nisu ukrcačli Erste Fondovi tamo negdje prije 6 godina.

Sada kad izlaze i za očekivati je kako će cijena padati. Plus što cijelo Tržište pada.

Firma nikakva. Nikad lipe nisu dali dioničarima. A na ZSE je to najvažnije.

A i ta dezinfekcijska sredstva, poznavajući ih bit će im neka sitna marža i jedva će pokriti rashod. Možda na par milja prihoda i bude koja kuna dobiti na njima .

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Fino izvjesce Saponije.

Kad ce konsolidirano?

ohladi, 14.05.2020. u 09:45

Fino izvjesce Saponije.

Kad ce konsolidirano?

 

Ja sam iskreno očekivao ipak malo bolje izvješće.

Pozdravljam rast prihoda, ali se njihov rast nažalost nije odrazio i na dobiti.

Razlika dobiti dolazi od tečajnih razlika. Ali OK, dobit je dobit :-). Cijena je ionako prilično pala, činjenica je da kriza potrošnje tek dolazi, sve u svemu čini mi se da ćemo se i dalje “mrcvcariti” na ovim nivoima cijena.

Meni nije jasno zasto ovi oz top 10 prodaju. Mozda oni znaju nesto vise.

Tehnicki Saponia odradila 4.val i u tijeku je 5.val.

Vjerujem da ce biti rast do 254-256kn pa put 140 kn.

Za ocekivat je bila neka dobit. Al kriza tek udara. Mozda ce potraznja za dezinfekcijskim sredstvima nagli pasti. Saponia je ok al me brinu njene sastvnice. Sve sami gubitasi.

Kupio jucer sto i kusur komada. Eto vec u minusu 2kn.

Sad sam malo gledao graf. Lako moguce i da je dionica nakon 470kn imala pad A do 200kn, rast do 370kn kao B i opet pad do 170kn na sitnom prometu kao val C. Tako da optimisticnija verzija kaze ide novi rast. Maloprije gledao, Erste izisao cca 6200kom od cijene 280 do 224kn. Ostao na samo cca 830 kom. Iza toga lako moguce jaci rast.

Eto biljezim se za 300kom u ponedjeljak po 232 kn. Iako bi radije po 220kn gdje bi bilo dno dna.

A lijepo sam pisao da treba prodavati po 340kn jer ce opet prema 200 kn.

Saponia 1.kvartal krize izvjesce rast prihoda i rast dobiti.

Ispada da nije trebala ni blizu toliko pasti.

Ceka se prodaja Maraske u naredna 3mj. Po mom racunu book firme na cca 582kn. A dionica na 232kn tj. 0.4 booka.

Lkpc, Hpb i Saponija su 3 fundamentalno najjeftinije dionice na ZSE.

Kandidati za rast su i Vlen, Tpng, Podr, Dlkv i mozda malo i Ernt.

Posjedujem 6 od 7 nabrojanih dionica i mislim sa su odlicne prilike. Kupovao prosli tjedan.

New Report

Close