RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko se sjećam RIZ je bio na popisu ne strateških tvrki kojem su mislili raspisat natječaj u prošloj Vladi, onda je naglo skinut s tog popisa u zadnji tren kao da je to važna tvrtka..

Kakva god da je, imao sam dionice i teško da ću ovdje nazad u neko skoro vrijeme. Pa brate mili, ko da žele propast. A ako će na natječaje ići preko posrednika, i ja ću dizat prijave protiv uprave.

pa ovo kretanje dionice riz-a je naprosto fenomenalno..kao da idu u stecaj ove zime..a mozda za drugo i nisu.. 🙂

Littlebug
Sadašnji price action nije uopće pretjerano bitan.
Ali zanimljivo je da je snažna potpora na 80+, a ovakve dionice se ne kupuju da bi se zaradilo 10-15%.
Čeka se prodaja državnog udjela i onda će ovo biti priča za 5, imaju dobar proizvod, poslovanje granično profitabilno na godišnjoj razini i uz određene racionalizacije i malo poduzetničkog angažmana to može biti stvarno odlično.
A dam se okladiti da je skrbnički koji mazno skuplja nitko drugi nego onaj majstor koji se taktički iskrcao na oko 120, a sad u miru skuplja jer, anonimno, jer zna da bi objava njegovog imena uzrokovala eksploziju cijene. Možda griješim, ali mislim da ne.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Littlebug
Sadašnji price action nije uopće pretjerano bitan.
Ali zanimljivo je da je snažna potpora na 80+, a ovakve dionice se ne kupuju da bi se zaradilo 10-15%.
Čeka se prodaja državnog udjela i onda će ovo biti priča za 5, imaju dobar proizvod, poslovanje granično profitabilno na godišnjoj razini i uz određene racionalizacije i malo poduzetničkog angažmana to može biti stvarno odlično.
A dam se okladiti da je skrbnički koji mazno skuplja nitko drugi nego onaj majstor koji se taktički iskrcao na oko 120, a sad u miru skuplja jer, anonimno, jer zna da bi objava njegovog imena uzrokovala eksploziju cijene. Možda griješim, ali mislim da ne.
sve je moguce…mislim da je vec svima jasno da ovdje izgleda jedino privatizacija i dobar plan,mogu rezultirati ozbiljnijim pomacima u poslovanju,na bolje naravno..

pokušajte pogoditi tko to radi… imate samo jedan pokušaj… nije teško zar ne…

Privatizacija otom-potom.. Vidit ćemo radi li išta ovaj Marić ili samo prodaje maglu.. Bude li populizam na djelu (ne damo naše firme, kako bi skupljali glasove kod ovaca naravno), cijena bi mogla još dodatno dole.. Niti jednog novog posla na vidiku, nadam se ne za dugo..

Meni je jako interesantno da je prije objave izvjesca na ASK-u bilo 2-3 naloga za prodaju od 800 do 1000 komada po 90-ak kuna, a sada nema niti jedan.

Stovise, nakon slabijeg izvjesca ojacao je upravo BID. Cak i sada imamo nekoliko solidnih naloga za kupnju.

Nitko tko ne posjeduje konkretne informacije nije u stanju to objasniti, stoga mozemo samo pretpostavljati. Meni djeluje kao da se cijeni nije htjelo dopustiti da naglo skoci kao prosle godine prije objave 3Q, a sada ne znam skuplja li netko u miru po 80-ak kuna ili brani ranije ulozeno.

Uglavnom, imamo i dalje pozitivno poslovanje za ovu godinu, povecanje proizvodnje i stoga i kratkorocno zaduzenje po toj osnovi, a najavljuju i potpisivanje novih ugovora za brojila uz nastavak isporuke brojila po vazecem ugovoru. Temeljni kapital su srezali i napravili prvi preduvjet za privatizaciju.

Eto.

Normalno da je bid porasao kad je sa 95 pala na 82. To je u prosjeku 15 % jeftinija cijena nego prije mjesec dana. Što je tu nejsano?? Pa naravno da je sada više ljudi hoće kupiti jer znaju da će je na sljedećem valu za 90-ak prodati kao od šale.


Normalno da je bid porasao kad je sa 95 pala na 82. To je u prosjeku 15 % jeftinija cijena nego prije mjesec dana. Što je tu nejsano?? Pa naravno da je sada više ljudi hoće kupiti jer znaju da će je na sljedećem valu za 90-ak prodati kao od šale.

Niste shvatili poantu, kolega… Procitajte post jos jednom i malo razmislite o napisanom.

Fender
Potpuno te kuzim, i sam to mislim. Ne pustam dionice pa makar mi to bilo zadnje u zivotu. Ovo ce eksplodirati onog trenutka kad netko nakupi dovoljno na ovim razinama, a i napravi neki deal oko kupoprodaje. Tad bi se moglo dogoditi i da se vrate one pare iz dokapa. Ne dam i bok.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/domacoj-industriji-kabela-propao-posao-godine-ponisten-natjecaj-hep-a-koji-je-bio-vrijedan-338-milijuna-kuna/5275043/

New Report

Close