PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


https://www.google.hr/amp/s/kutinanews.wordpress.com/2019/03/18/hrvatska-dno-dna-z-pevec-nakon-osudujuce-presude-u-clanku-dnevnog-lista-moli-hrvatske-gradane-da-mu-posude-po-jednu-kunu/amp/

Baš me zanima kako će ispasti presuda na drugom stupnju i koliko će vjere i novca biti dodijeljeno Pevecima na konto njihovog “dobrog imena”. Pogotovo zato jer su se toga sjetili naknadno.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.


https://www.google.hr/amp/s/kutinanews.wordpress.com/2019/03/18/hrvatska-dno-dna-z-pevec-nakon-osudujuce-presude-u-clanku-dnevnog-lista-moli-hrvatske-gradane-da-mu-posude-po-jednu-kunu/amp/

Jad i bijeda od clanka.

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!



https://www.google.hr/amp/s/kutinanews.wordpress.com/2019/03/18/hrvatska-dno-dna-z-pevec-nakon-osudujuce-presude-u-clanku-dnevnog-lista-moli-hrvatske-gradane-da-mu-posude-po-jednu-kunu/amp/

Baš me zanima kako će ispasti presuda na drugom stupnju i koliko će vjere i novca biti dodijeljeno Pevecima na konto njihovog "dobrog imena". Pogotovo zato jer su se toga sjetili naknadno.
[/quote]

A čuj, ime je nedvosmisleno njegovo. Čovjek se tako preziva. I on je koristio to ime još u razdoblju prije nove države. Druga je stvar sto je to iz marketinških razloga kombinirano znakom pijetla. Ja ću ti samo reci da je prilikom pripajanja H-1 Optimi pripojena su i prava na korištenje zaštitnog znaka i imena, no kako je HT odlucio da se vise neće koristiti to ime, Optima je jednokratno otpisala tu nematerijalnu imovinu i to je iznosili 19,77 milijuna kuna. Ne znam koliko bi moglo vrijediti Pevecovo ime, al tu treba dodati i godine nakon stecaja za vrijeme koje je ime korišteno. Mislim da taj iznos neće dosegnuti 200 milijuna kuna, al desetak milijuna eura, a možda i stotinjak milijuna kuna bi mogao dosegnuti.




https://www.google.hr/amp/s/kutinanews.wordpress.com/2019/03/18/hrvatska-dno-dna-z-pevec-nakon-osudujuce-presude-u-clanku-dnevnog-lista-moli-hrvatske-gradane-da-mu-posude-po-jednu-kunu/amp/

Baš me zanima kako će ispasti presuda na drugom stupnju i koliko će vjere i novca biti dodijeljeno Pevecima na konto njihovog "dobrog imena". Pogotovo zato jer su se toga sjetili naknadno.
[/quote]

A čuj, ime je nedvosmisleno njegovo. Čovjek se tako preziva. I on je koristio to ime još u razdoblju prije nove države. Druga je stvar sto je to iz marketinških razloga kombinirano znakom pijetla. Ja ću ti samo reci da je prilikom pripajanja H-1 Optimi pripojena su i prava na korištenje zaštitnog znaka i imena, no kako je HT odlucio da se vise neće koristiti to ime, Optima je jednokratno otpisala tu nematerijalnu imovinu i to je iznosili 19,77 milijuna kuna. Ne znam koliko bi moglo vrijediti Pevecovo ime, al tu treba dodati i godine nakon stecaja za vrijeme koje je ime korišteno. Mislim da taj iznos neće dosegnuti 200 milijuna kuna, al desetak milijuna eura, a možda i stotinjak milijuna kuna bi mogao dosegnuti.

[/quote]

Ne znam na čemu temeljite procjenu vrijednosti imena Pevec.
Ako je ime njegovo i uzeto mu je onda može dobiti onoliko koliko je vrijedilo kad je bilo uzeto. Tada je bio u stečaju i pod kaznenim progonom. Znači “dobro ime” je smijurija.
Danas je sasvim druga priča. I za to on nije zaslužan.
Paralelno s tim, kolike su vrijednosti goodwill-a, znači imena, brandova, nematerijalne imovine općenito kod renomiranih HR firmi poput Kraša, Podravke i sl.?
Ovo nije provokacija, samo pitanje koje treba odgovor. Kod Kraša mi se čini da to uopće ne procjenjuju kad pišu nula. Ili griješim možda?
Atlantic piše 1.75 mlrd kn, ali to su uglavnom brandovi proizvoda. Ne vjerujem da ime Atlantic nosi jako puno.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

To ime je ocito ušlo u stečajnu masu odnosno tvrtka i sve ostalo, al ako je on to dodatno na neki način zaštitio i/ili može dokazati korist od korištenja tog imena za koju je zakinut, moguće je da će ga firma morati isplatiti.

I još nešto, sud je donio pravomoćnu presudu i Pevec mora vratiti tvrtki 4 milijuna kuna. Ja sad postavljam pitanje. Da je stečaj završen i imovina podijeljena i/ili prodana. Vjerovnici namireni, koliko je to bilo moguće. Firma brisana iz registra. Da li bi i onda Pevec trebao vratiti novac i kome?

Trebali su Vujnovčevi osnovati Fortevrt ili Fortekramp, uglavnom Fortenesto i otkloniti potencijalni spor. Iako, pitanje je koliko bi rebranding koštao. Sigurno ne malo. A kako su novo gazde tvrdice, očito su zeljeli i “ovce” i novce. A poznato je da…. “nema vise dzabe ni u babe”.

Da, moguće je da će ga morati isplatiti.
Prvostupanjska kaže da neće, tako su bar pisali ovdje, drugi stupanj se čeka.
Ako i bude neka lova to će vjerovatno biti mnogo manje od navedenog.
Naprosto nije praksa kod nas da se na “dobro ime” dobivaju silni milijuni.
Opet, možda griješim. Samo pričam što percipiram.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

Ne znam kolike su vrijednosti. Vrijendost u knjigama može biti i nula, al ako uspiješ dokazati da je radi tog imena ostvarena odredjena korist, onda će sud zajedno sa vještacima utvrditi koji je to pripadajući iznos.

Ako i Peveci zaista ustraju u ošteti za brend IME, lovre će samo dopuniti PEVEC + tako da no kikiriki

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

A čuj, ime je nedvosmisleno njegovo. Čovjek se tako preziva. I on je koristio to ime još u razdoblju prije nove države. Druga je stvar sto je to iz marketinških razloga kombinirano znakom pijetla.

ponovit ću izrečeno,teško da je moguće privatizirati pevec jer je sinonim za pijetao kokot.
zar bi primjerice svatko tko izda dječju slikovnicu trebao nogometašu Dariu Srni isplatiti odštetu ako upiše riječ srna jer se i on tako preziva??
prezime vuk nije rijetko znači nema više priče o crvenkapici bez plačanja korištenja nečijeg imena?
i tada čijeg konkretno jer u svijetu sigurno ima više ljudi sa prezimenom vuk.
teško da je samo i jedan sa prezimenom pevec?
ima toga masu:medved,lisica….
kada bi se dozvolilo privatiziranje takvih riječi di bi tome bio kraj?
stari pevec je otišao u stečaj i više ne postoji
može se reći da novi pevec nije nasljednik obitelji pevec već da je isto što i pijetao ili kokot.
ako i jesu na vrijeme a ne antidatiranjem izvukli žig iz firme koja je otišla u stečaj po meni i to je dio kriminala koji je dobio sudski pravorijek?
a odobravanje takvog postupanja kroz isplatu odštete u kojem su vjerovnici masivno oštečeni a da bi onaj tko je odgovoran na kraju izvukao veliku materijalnu korist bio bi presadan sa velikim budućim nesagledivim posljedicama po osječaj pravne sigurnosti u i ovako vrlo niskom stupnju po percepciji večine.
pravo i pravda dvije su različite stvari ali ako se previše razilaze posljedice mogu biti pogubne,ima tko je zadužen da misli i na takve stvar čak i u hrvatistanu.
ne prejudiciram ali da netko tko je osuđen za gospodarski kriminal pop istom radi čega je osuđen jer jer je mnoge oštetio i zavio u crno izađe kao multimilijunaš??ok nebi bio prvi ali…
zemlja članica EU u 202x st nije li to ipak previše???
teoretski jemoguće a teoretski i seljavanje iz hrvatistana nije gotovo dok se i zadnji ne iseli,ipak je izglednije da će se nešto prije toga dogoditi,da će ipak nešto drugo a ne istanbulska nevjesta ili 3. hr liga sjever dobiti prioritet?

p.s.
ono što bi bilo realno a na to “gazda ” neće pristati radi velikog ega je da je prebije dug prema firmi sa potraživanjem koje je predmet spora.
ako ne želi neka mu uzmu do zadnje lipe da se firma naplati sa kamatama pa makar mu ne ostalo ništa,neka do kraja života živi sa svojim egom a tako će njegov slučaj biti još bolja pouka budućim generacijama koji više vole učiti na tuđoj koži a ne na vlastitoj.
rekli bi naši stari:
“tko visoko leti nisko pada”
osobno bi dodao:
obrazovanje,školovanje i cjeloživotno učenje,usavršavanje,,,,
sjećate se kako je još jedan velikaš gazda ivica govorio svojim menagerima”ti si tu da slušaš mene a ne obrnuto”?
dao bi okladsiti da je i zdravko svojima istu spiku prodavao?
:)))
p.p.s.
ono gdje vidim priliku za njega a sad će čini se imati prilično vremena je da uzme olovku u ruke i napiše autobiografiju “kako sam bio milijarder pa bez svega ostao” još kada bi bilo iskreno i realno napisano buduće bi generacije bile zahvalne samo vrlo teško,takav je moj dojam.
to bi mogao biti profitabilan potez ali samo ako neće dugo razmišljati jer tko zna možda već gazda ivica piše svoje a prvi će pokupiti veću lovu pa…

0

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Ako i Peveci zaista ustraju u ošteti za brend IME, lovre će samo dopuniti PEVEC + tako da no kikiriki

Pa nisam bas siguran da je to “samo” tako moguće. Onda sto ti ne uzmeš recimo ime i logo Zagrebackoj banci na jedno par godina ili Francku pa dodaš + i kažeš, a super sam ih zeznuo?

prijatelj ima 4 dionice. mislim kupiti od njega i onda jos dokupiti do visekratnika 100

mozemo li to stici ako sutra preda kupoprodajni u skdd obzirom da se preknjizba odvija unutar 10 radnih dana? (ima li netko provjeren kupoprodajni ugovor?)

Tako ću i ja ostaviti 4 dionice, svakom članu obitelji po jedna, kao podsjetnik gdje im je ćale namlatio lovu i da se o tome naraštajima priča uz logorske vatre


prijatelj ima 4 dionice. mislim kupiti od njega i onda jos dokupiti do visekratnika 100

mozemo li to stici ako sutra preda kupoprodajni u skdd obzirom da se preknjizba odvija unutar 10 radnih dana? (ima li netko provjeren kupoprodajni ugovor?)

Ali ne smiješ imati promjenu na računu ako misliš dokupiti od društva. Međutim, može prijatelj dokupiti (ti mu daj lovu) pa onda kad mu sve proknjiže, onda napravite vi međđusobno prijenos. Ako ti je dobar prijatelj i neće te prevariti

Pribavljanje dionica moguće je isključivo u odnosu na broj dionica na pojedinom računu nematerijaliziranih vrijednosnih papira na dan 31. siječnja 2019., odnosno na dan objave poziva za Glavnu skupštinu u glasilu Društva. Ako je nakon toga došlo do promjene stanja na računu dioničar nema pravo opisanog pribavljanja od strane Društva.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

hvala kreso, promaknuo mi je najvazniji dio!

na stranu konkretan slucaj, sto ce se voditi kao datum kupnje nakon spajanja u jednu ako imam starih 55 dionica i sada dokupim od drustva 45?

Tako ću i ja ostaviti 4 dionice, svakom članu obitelji po jedna, kao podsjetnik gdje im je ćale namlatio lovu i da se o tome naraštajima priča uz logorske vatre


hvala kreso, promaknuo mi je najvazniji dio!

na stranu konkretan slucaj, sto ce se voditi kao datum kupnje nakon spajanja u jednu ako imam starih 55 dionica i sada dokupim od drustva 45?

Ako se ne varam 55/100 (55 stotnina, 55%) ce se voditi stjecanje staro, 45/100 (45 stotnina, 45%) stjecanje novo. Tako i za porez. Npr. ako za 55/100 prode 2 godine, a za 45/100 ne, onda samo za 45% ćeš gledati zaradu, ostalo neće biti oporezivo. Podijeliti ćeš sa 100 prodajnu cijenu i onda računati.

To je koliko ja znam, al treba provjeriti kod stručnjaka. Ja osobno računam svoje da će tako biti.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Imam 10 dionica Peveca i razmišljam da dokupim do 100 kom jer mi se ne žuri a čini se da ovdje ima potencijala za nešto zaraditi. Koji bi po vama bio najlošiji scenarija nakon ove akcije spajanja i delistanja. Kako se tehnički spajaju kupci i prodavatelji nakon delistanja i kako odraditi prodaju u nekom trenutku.

New Report

Close